Co je to za brouka jak ho zlikvidovat?

Od: Datum: 07.10.15 10:26 odpovědí: 5 změna: 12.10.15 01:36

Dobrý den,

nedávno jssem doma objevila malé lezocí broučky (cca 2 mm). Vůbec nevím jak je zlikvidovat a o jaký druh se jedná. Poprvé jsem je našla v instantní kaši pro ročního syna. Ukázalo se však, že nejvíc jich je v podkroví, které přímo sousedí s půdou.

Již jsem stříkala insekticidem, ale broučci se objevují stále dál. Už jsem z toho celkem zoufalá. Nacházím je v podstatě všude, ve skříni, na záchodě, v koupelně (vše o patro níž než podkroví - kde je jich nejvíce).

Můžete mi poradit, kde by tak mohla být jejich "líheň" (v jakém prostředí se množí) nebo jak se jich zbavit?

Děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.15 10:42

Asi to je Červotoč spižní.

Skladovat produkty v dózách a lahvích, napadené produkty likvidovat spálením, skladovat při teplotách pod 15 °C, fyzikální ošetření teplotou -20 °C na 7 dní nebo při + 60 °C na jednu hodinu. Chemické ošetření prázdných míst reziduálním přípravkem ULV technologií (např. přípravkem Ficam ULV), přičemž nejúčinnější je aplikace plynů oprávněnou osobou.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.10.15 11:26

Děkuji, již je vše přesypáno v dózách - to jsem udělala jako první, ale je mi divné, že drtivá většina brouků je v podkroví, kde žádné jídlo není. Dolu jich sleze jen pár...

Datum: 12.10.15 01:36

Nejsou tam nějaké granule pro zvířata?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.10.15 10:52

Všechno tak, jak napsal strejc. Potraviny je potřeba ukládat tak, aby brouci a jejich larvy nemohly přeléz do jeného sáčku. Pro inspiraci: http://www.poradte.cz/nejen-p…viny-po-ruce-a-prehledne.html Také je dobře všechny sypké ptraviny přinesené z obchodu, dát na noc do mražáku. Mráz zabije všechno živé.

Od: ria®
Datum: 07.10.15 10:56

Je to docela časté, donést si broučka v pytlíku třeba s moukou, nebou vločkama..ještě doplním vytřete skříň a ostatní savem.. ten zápach nemají rádi..

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.