Co to je za larvu?

Od: Datum: 06.10.15 18:32 odpovědí: 9 změna: 01.11.15 13:56

Dobrý den, nevíte někdo, co je toto za larvu? Děkuji moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.15 19:50
Nosatec lískový? Pokud byla v lískovém oříšku... Mona
Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.10.15 23:18

Osobně bych nesázel na žádný konkrétní druh, potože larvy obalečů, zavíječů a dalších podobných jsou prakticky k nerozeznání. Důležité je samozřejmě najít zdroj - podle druhu to může být ovoce, sušené plody nebo různé byliny, koření, čaje. Zavíječi přezimují ve stádiu housenky, hledají místo k přezimování a cestují často i po stropě.

Ohodnoceno: 1x

Od: ctenar
Datum: 07.10.15 06:30

Datum: 07.10.15 12:52

Je to larva obaleče jablečného.Porovnejte foto - 1.obaleč jablečný, 2. nosatec lískový

Ohodnoceno: 2x

Od: michaela180212
Datum: 08.10.15 15:48

Dobrý den,

mně ten nosatec přišel poněkud buclatější. Mám pocit, že ten obaleč je totožný s tím, co jsme měli doma. Každopádně děkuji za obě odpovědi a přeji hezký den Michaela

Datum: 31.10.15 02:18

můj nejlepší dědeček - z venkova-řekl: ...TO JE HÓSINKA...a máte to nejpřesněji jak umíme,,..

Datum: 01.11.15 13:05

Jestli jste ji měli doma, pak povzpomínejte, zda jich kolem nebylo víc. To vypadá na housenku od mouchy. Nám se takovéhle potvory jednou rozlezly po špajzu.

No fuj. *blee*

Od: ria®
Datum: 01.11.15 13:23

Moucha má larvu a kladou vajíčka do masa, odpakdů, nebo živých ran, muší larva se ve "volném prostranství" nepohybuje, spíš se něčím prožírá. :)

doplněno 01.11.15 13:56:

U Vás by to mohl být moučný červ?

doplněno 01.11.15 14:04:

Muší larva potřebuje vlhké prostředí, určitě jí nepotkáte jako červa, nebo housenku.. A znám zachraňovala jsem myšici po napadení kočky, stačilo pár minut a už měla v sobě vajíčka od mouchy - druhý den jí to lezlo ze všech tělesných otvorů.. tak jsem jí to ulehčila..

Datum: 01.11.15 13:56

hmmm. :) vidím že jste doma muší larvy ještě neměli. Stačí kousek masa který zapadne mezi sporák a linku a už jsou tam. Když později ten lehce zkažený kousek masa objevíte a vymetete, pak se vám ty zbylé housenky rozlezou po kuchyni. Buďte si jistí, že ať metete jak metete, některá tam vždycky zůstane a začne cestovat. A bude vypadat přesně tak, jak vidíte nahoře na obrázku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.