Berušky všude, jak se jich zbavit?

Od: Datum: 06.10.15 07:24 odpovědí: 18 změna: 22.01.16 01:28

Prosím poraďte někdo jak se zbavit berušek v domě.. Už nevíme jak na ně..=( :( Vysavač nestíhá..=( Pevně věřím tomu, že někdo má zkušenosti a poradí..=( PROSÍM..*modla* Předem děkuji za odpovědi a případné nápady..=)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.15 07:28

Použil jsem sprej proti hmyzu. Padaly jak zralé švestky. Pak stačí jen zamést.

Ohodnoceno: 3x

Od: lola*
Datum: 06.10.15 07:29

To je právě jen na chvíli..=( Vydrží to tak 10 minut..=( Jsou všude..=(

Datum: 06.10.15 07:36

Jojo, berušky. Jediná možnost je, mít sítě. I tam se do oken natlačí, ale do místností ne. Vloni mi jich bylo líto, když jsem je z rohů zavřených oken sbírala vysavačem. I slza ukápla, ale nic se nedalo dělat. *sok*

doplněno 06.10.15 08:07:

lola, ahááá. Vezmu si brýle a kouknu na ně. Já žiju v přesvědčení, že jsou to slunéčka. *sok*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.10.15 07:37

Mě jich líto není, když nám požírají naše slunéčka sedmitečná..=(*nevi*

Datum: 06.10.15 09:05

Jsou to jakésy potvory z Asie..=/ Způsobujou alergie a jsou větší než ty naše..=/:(

Datum: 06.10.15 08:15

Zavřená okna - očekávám, že tahle migrace dlouho nepotrvá, snad se nemýlím. To jsem aplikovala včera, když jsem zjistila, že jich je na balkóně takový počet, že se jich až bojím a zdrhla jsem. Úplné nálety dělaly, mrchy jedny hnusné, smradlavé, dotěrné. Sedmitečné z nich nebylo ani jedno, ale musím přiznat, že ta černá s rudými puntíky jsou krásná. Až bude topení v plném proudu, tak asi budu čistit mrtvolky za rámy.

doplněno 06.10.15 09:08:

No fuj. Tak to moje "metoda" asi nepomůže, buď kouř nebo berušky. Pěkný výběr.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.10.15 09:06

Sousedi kouří doma a když mám zavřený okna tak to stoupá šachtama k nám.. Tak zavený okna nemůžu mít..=((*zed*

Datum: 22.01.16 01:28
Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.10.15 09:18

Asi si vyberu život s Biolitem a mrtvíma beruškama, než kuřárnu..=P:-D Ale k něčemu mi ti smradlaví sousedi byli..=) Přestala jsem po 8 letech kouřit..=) Tak strašně moc mi smrdí, že i z vlastních cigaret se mi zvedal kufr..:D*blee*

Datum: 06.10.15 20:49
Včera jsme je měli po celém baráku, naštěstí mám síta. Před pár lety jsem slyšela o přemnožení "amerických" berušek, teď jsou nazývány ty potvory "asijské". Jsou to pořád ty samé, ale letos...hrůza. Nějací inteligenti je začali používat v zemědělství jako ochranu proti škůdcům a takhle to dopadlo *bum* Mona

Datum: 06.10.15 23:30

Je to asijský druh berušek, tzv. harmonie, které byly zavlečeny do evropských skleníků, aby ničily mšice. Harmonie jsou ale všežravci a spásají i ostatní brouky Aby nelezli do bytu,prý pomáhá natřít rámy oken Savem.

Datum: 07.10.15 21:31

Jak se jich zbavit? Když to neví TV NOVA (a ti ví všechno) tak vám asi nikdo neporadí. Já jsem použila Biolit na létající hmyz a pak jen zametla podlahu,3 dny po sobě a dnes tu není jediná.Spíš jsem přemýšlela, kudy se sem dostaly když na oknách mám sítě.

Datum: 08.10.15 06:56

Jen tak uvažuji. Je to brouk, který tady nepatří. To je fakt. Ale zase, zlikviduje spousty hmyzu. Stoupněte si začátkem léta pod javor a zvedněte hlavu. Budete se divit, kolik je mšic na jednom, jediném listě. a těch listů jsou miliony. Mšic a ještě nějakých hmyzáků. A tohle berušky zvládají. Takže, proč ta, skoro, nenávist. Týden na podzim s nimi v klidu přežiju.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.10.15 15:23

Bobko z OV ona není beruška jako beruška a tyto jsou invaze prý pravděpodobně z Asie, z našimi sluníčky sedmitečnými nemají nic společného, ba naopak, naše sluníčka hubí.

Od: srsenasia
Datum: 09.10.15 13:34

Zdravím,

já jen doufám, že k nám nezmigruje sršeň asijská. Už je ve Francii, nemá tam přirozeného nepřítele a naše sršně jsou oproti ni mírumilovná zlatíčka. Do Francii byla zavlečena v nějaké dodávce s bonsají.

Datum: 09.10.15 11:45

Prší a je zima a vypadá to, že konec je v nedohlednu. A po několika hodinách příroda vyřešila náš i beruškový problém. :-D Dnes jsem schovala sandálky a letní boty. A vytáhla podzimní a zimní. :( Jsem z toho kapku posmutnělá.

Datum: 09.10.15 16:06

U nás na chalupě (marně čekám na zimu a těším se domů) neprší, a je celkem příjemné teplo, rajčata si trháme na zahradě a dnes jsem sklidila poslední 3 salátovky.

Datum: 09.10.15 12:08

U nás berušky nejsou My jsme díra za kopcem, která by se mohla nechat zasypat. Taky pro něco dobrý-ani beruškám se k nám nechce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.