Je pravda, že pes nesmí hroznové víno?

Od: Datum: 26.09.15 21:42 odpovědí: 10 změna: 28.09.15 16:01

Máme mladou border kolii. Řekli nám, že se nesmí dostat k hroznům na zahradě, že to je pro ni nebezpečné, kdyby sežrala třeba jen pár kuliček. Nechce se mi tomu věřit, jiné ovoce s chutí baští. Máme to brát vážně, to s tím vínem?Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.15 21:53

Hroznové víno a hrozinky jsou pro psa jedovaté. http://www.petvet.cz/vino-hrozinky-a-jejich-toxicita/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.15 21:55
avatar

Říká se to. Nejspíš jde o alergickou reakci ale náš pes ožírá hrozinky několik let (tolikrát jsem mu vysvětloval neblahé následky jeho počínání, ale nedbá a nikdy žádný problém. Je to stejné jako s čokoládou když ji uloupí někde pokoutně. Nevím o případu, že by pes po čokomejdanu pošel ale možná je to tím, že není čokoláda jako "čokoláda" U rozinek bude možná větší problém u sušených a konzervovaných - bůhvíčím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.09.15 22:11

Hroznové víno a rozinky prý psům příliš zatěžují ledviny. Naši psi je milují, ale dostávají opravdu tak dvě tři kuličky. A s tou čokoládou ... je pro psy toxická. Dcery fenka jorkšíra jednou vylezla na stůl a sežrala koláč politý polevou z kakaa. Nejen, že byla přežraná, že sotva lezla, ale dva nebo tři dny byla jak omámená. Dcera s přítelem se báli i usnout, kdyby se jí přitížilo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.09.15 11:07
avatar

Dorka si v posledních dnech také o hrozno řekla. Vykousla jsem zrníčka a pár kuliček jí dala, několik dní za sebou. Tváří se dodnes spokojeně. Nemyslím si, že by si pes stoupnul pod keř a obral ho. Ale jistě to nevíme, že?! Mívají často blbé nápady. :-D Moje minulá pes, když ji dcera hlídala, já jsem byla ve špitále, sežrala celou bonbonieru. Celou! Tedy i s lesklými obaly bonbonů a dorazila to částí krabice. Vyprděla se, prý ta hovínka byla velice barevně zvláštní, ale přežila úplně bez úhony. Střelená kníračka. Ale moje milovaná. Mám ji hluboko v paměti a v srdci dodnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.15 14:28

Moje čuba před lety přišla na to, že je hrozno sladké a sežrala asi 20 hroznů. Následně přes zimu i samotnou révu. Je OK a momentálně ujíždí na švestkách.*smich*

doplněno 27.09.15 19:01: Problém není samotné hrozno,ale pecky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.15 15:05
avatar

jj, naše čuba taky žere postupně všechno, co na zahradě dozrává... hrozny naštěstí nemáme, ale proč by jí zrovna po nich mělo být špatně, když dokáže zdlabat hafo švestek nebo rynglí i s peckama a nic? ;) spíš bych se bála té čokolády nebo rozinek, ale kdyby si otrhala pár hroznů, tak to snad tolik nevadí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 15:42
avatar

Ano, je pro ně v podstatě jedovaté, stejně jako čokoláda, cibule a česnek. Slyšela jsem to i o bramborách, ale teď to zase vyvracejí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 28.09.15 15:56
avatar

Dobrý den, pes nemá enzymy na zpracování brambor - nejsou jedovaté, ale ani nemají pro psa naprosto žádnou výživovou hodnotu..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: medvedice
Datum: 28.09.15 16:01

Vařené brambory můžou, nesmí syrové. I nezralé rajče je pro psa jedovaté. A hroznové víno pomalu a nenápadně poškozuje ledviny. Česnekem se dříve psi odčervovali, ale větší množství opravdu dokáže psa zabít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 16:01
avatar

To o bramborách jste špatně pochopila. Nikdo nikdy neříkal, že brambory psovi škodí. Vždycky bylo řečeno, že by pes neměl brambory dostávat. Tečka. ;) Když nikdo nedodal, proč by pes neměl brambory dostávat, tak si lidé domysleli, že jsou jedovaté nebo jsem dokonce i slyšela, že kysají ve střevech a já nevím co ještě. Ono je to tak, že pro psa nemají vůbec žádnou výživnou hodnotu. Snad jen trošku škrobu, bez kterého se klidně obejde. Je-li krmen bramborami, může mít nedostatek potřebných látek. :) U dvou psů, v průběhu 10ti let, jsem potřebovala, aby před výstavou zhubli. Dostávali brambory s masem. Jen krátkodobě, deka šla dolů. Pes byl nažraný, hlad neměl, měl plné břicho, ale jaloviny, kterou tělo neukládalo. Jak sezrali, tak vykadili. Nevážila jsem to, ale bylo toho před a po úplně stejně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.