Je pravda, že pes nesmí hroznové víno?

Od: Datum: 26.09.15 21:42 odpovědí: 10 změna: 28.09.15 16:01

Máme mladou border kolii. Řekli nám, že se nesmí dostat k hroznům na zahradě, že to je pro ni nebezpečné, kdyby sežrala třeba jen pár kuliček. Nechce se mi tomu věřit, jiné ovoce s chutí baští. Máme to brát vážně, to s tím vínem?Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.15 21:53

Hroznové víno a hrozinky jsou pro psa jedovaté. http://www.petvet.cz/vino-hrozinky-a-jejich-toxicita/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.09.15 21:55

Říká se to. Nejspíš jde o alergickou reakci ale náš pes ožírá hrozinky několik let (tolikrát jsem mu vysvětloval neblahé následky jeho počínání, ale nedbá a nikdy žádný problém. Je to stejné jako s čokoládou když ji uloupí někde pokoutně. Nevím o případu, že by pes po čokomejdanu pošel ale možná je to tím, že není čokoláda jako "čokoláda" U rozinek bude možná větší problém u sušených a konzervovaných - bůhvíčím.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.09.15 22:11

Hroznové víno a rozinky prý psům příliš zatěžují ledviny. Naši psi je milují, ale dostávají opravdu tak dvě tři kuličky. A s tou čokoládou ... je pro psy toxická. Dcery fenka jorkšíra jednou vylezla na stůl a sežrala koláč politý polevou z kakaa. Nejen, že byla přežraná, že sotva lezla, ale dva nebo tři dny byla jak omámená. Dcera s přítelem se báli i usnout, kdyby se jí přitížilo.

Datum: 27.09.15 11:07

Dorka si v posledních dnech také o hrozno řekla. Vykousla jsem zrníčka a pár kuliček jí dala, několik dní za sebou. Tváří se dodnes spokojeně. Nemyslím si, že by si pes stoupnul pod keř a obral ho. Ale jistě to nevíme, že?! Mívají často blbé nápady. :-D Moje minulá pes, když ji dcera hlídala, já jsem byla ve špitále, sežrala celou bonbonieru. Celou! Tedy i s lesklými obaly bonbonů a dorazila to částí krabice. Vyprděla se, prý ta hovínka byla velice barevně zvláštní, ale přežila úplně bez úhony. Střelená kníračka. Ale moje milovaná. Mám ji hluboko v paměti a v srdci dodnes.

Datum: 27.09.15 14:28

Moje čuba před lety přišla na to, že je hrozno sladké a sežrala asi 20 hroznů. Následně přes zimu i samotnou révu. Je OK a momentálně ujíždí na švestkách.*smich*

doplněno 27.09.15 19:01: Problém není samotné hrozno,ale pecky.

Datum: 27.09.15 15:05

jj, naše čuba taky žere postupně všechno, co na zahradě dozrává... hrozny naštěstí nemáme, ale proč by jí zrovna po nich mělo být špatně, když dokáže zdlabat hafo švestek nebo rynglí i s peckama a nic? ;) spíš bych se bála té čokolády nebo rozinek, ale kdyby si otrhala pár hroznů, tak to snad tolik nevadí...

Datum: 28.09.15 15:42

Ano, je pro ně v podstatě jedovaté, stejně jako čokoláda, cibule a česnek. Slyšela jsem to i o bramborách, ale teď to zase vyvracejí.

Od: ria®
Datum: 28.09.15 15:56

Dobrý den, pes nemá enzymy na zpracování brambor - nejsou jedovaté, ale ani nemají pro psa naprosto žádnou výživovou hodnotu..

Od: medvedice
Datum: 28.09.15 16:01

Vařené brambory můžou, nesmí syrové. I nezralé rajče je pro psa jedovaté. A hroznové víno pomalu a nenápadně poškozuje ledviny. Česnekem se dříve psi odčervovali, ale větší množství opravdu dokáže psa zabít.

Datum: 28.09.15 16:01

To o bramborách jste špatně pochopila. Nikdo nikdy neříkal, že brambory psovi škodí. Vždycky bylo řečeno, že by pes neměl brambory dostávat. Tečka. ;) Když nikdo nedodal, proč by pes neměl brambory dostávat, tak si lidé domysleli, že jsou jedovaté nebo jsem dokonce i slyšela, že kysají ve střevech a já nevím co ještě. Ono je to tak, že pro psa nemají vůbec žádnou výživnou hodnotu. Snad jen trošku škrobu, bez kterého se klidně obejde. Je-li krmen bramborami, může mít nedostatek potřebných látek. :) U dvou psů, v průběhu 10ti let, jsem potřebovala, aby před výstavou zhubli. Dostávali brambory s masem. Jen krátkodobě, deka šla dolů. Pes byl nažraný, hlad neměl, měl plné břicho, ale jaloviny, kterou tělo neukládalo. Jak sezrali, tak vykadili. Nevážila jsem to, ale bylo toho před a po úplně stejně.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.