Sexuální pud u psa

Od: Datum: 24.09.15 15:24 odpovědí: 24 změna: 26.09.15 08:53

Dobrý den,

můžete mi poradit, jak zabránit pětiletému pudlovi v ukájení se na ročních kocourech, kteří se mu nejsou schopni ubránit?

Sterilazace není zaručenou ochranou. Jeho pud je tak silný, že přestože je jinak poslušný, nyní neposlechne za žádnou cenu.

Děkuji za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.15 21:00
avatar

zavřít kocoury nebo pudla,když je chuť,tak jde vše stranou,jako u lidí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.15 21:58
avatar
Já bych vyzkoušela negativní zkušenost - jak začne, lupnout ho proutkem. Ale tak, aby nevěděl, že to přišlo od vás. To co provádí je naučené, je potřeba ho to odnaučit, nebo alespoň to omezit. U některých psů to je o psychice - odbourávají tak stres. Mona
doplněno 25.09.15 19:29: medvědice - Když byl ten můj plyšák ještě štěndo, tak taky každou chvíli rajtoval na lišákovi - to bylo pěkné porno . A bylo to nejspíš stresem z výchovy, protože tibeťáci chtějí sami rozhodovat a já měla jiný názor. Čím méně jsme měli dohadování, tím méně bylo milostných aférek s plyš. liškou. Žádné odnaučování naštěstí nebylo potřeba.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.09.15 06:18
avatar

Vřelý souhlas s Monou! Přesně takhle jsem naučila a několikrát oživila slovo "Fuj". Jorkinka Dorka byla ještě štěně a nic si ze mně nedělala. Jednou, když cosi žrala, jsem uviděla dlouhý prut. Zařvala jsem fuj a švihla. Špatně jsem to odhadla a švihla hodně. Chuděra, ještě dnes je mi ji líto! Představte si, že potřebovala potvrdit to, co zažila. Za chvíli žrala znovu. Ten prut, co jsem prve odhodila, ležel vedle, tak znovu Fuj a švih. V průběhu let se mi tohle podařilo ještě asi 3x. Ví úplně přesně, co je slovo Fuj! Nejenže ví, ale ví, co musí udělat. Nechat toho, co dělá. Taky slovo Ne! funguje. :-D Navíc, ví co znamená "vyplivni to" a poslechne. Ani nemusím hulákat. A když nevyplivne a jde ke mně, vím, že to není žrádlo. Je to hračka. Klacík, gumová, skákací kulička. Měla jsem jich půl tašky, rozdala jsem je dětem. A už máme doma zase 10 kusů. Nachází je tam, kde snad vůbec nejsou. Zase jsem se rozkecala.*zed* :-D Takže, najděte dlouhý prut a rozmachem nešetřete. A slovo Fuj nebo Ne! současně. A pak žádné omlouvání se, litování, komentování, odměny! Ne a Fuj!

doplněno 25.09.15 06:51:

Mrsgekko, v tom je ten rozdíl. Já mám psa. Vaši mají rozmazlenou, krásnou hračku. Nic ve zlém, víte že ne. Že? ;) To s prutem, v tom je ten fígl, že to není ruka. Ta je daleko. Kdysi jsem, se slovem fuj, hodila klíče. Zabralo to, ale já jsem je pak nemohla najít. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 06:46
avatar
Já teda nesouhlasím no...ale to je fuk, chci se podělit o něco jiného :-D
Rodiče mají taky jorksira, teď má tři roky a nikdy neměl víc než 2kg. Když ho chteji potrestat, plesknou ho přes dupu dvěma prsty, nějakým proutkem by ho zlomili vejpul :-D
Na ty jeho pudy mu dali plyšáka, a rajtuje od rána do večera...
doplněno 25.09.15 07:13: Přesně tak, já jim rikam, že nemají psa ale plyšovou krysu :-D každou návštěvu ho několikrát prislapnu, vždycky pisti jak prase před porážkou hodit po nem klice, ztratím klice i toho psa..ten by letěl s nema :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 24.09.15 22:19
avatar

I tak bych kastraci doporučila, nám se pravidelně několikrát do měsíce zamilovával kokřšpaňěl, utíkal daleko, za rušný silnice, znásilňoval vše živé i neživé.. Chvíi trvalo, než se mu hormony vyloučily z těla, ale pak byl konečně klid..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 06:39
avatar
Kastrace.. jestli tomu nezabrání úplně, tak aspoň výrazně zmírní.
Netrestala bych ho fyzicky, protože tím přirozený pud neodbouráte.
doplněno 25.09.15 12:02: Možná ukazuje svoji nadřazenost, proto obskakuje kočky.. kdyby šlo o silne pudy, tak by to zkoušel i na nohy, ostatní psy, a vlastně všechno co by se hodilo :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 11:15

Jednou nám v práci kolega vyprávěl, že má na zahradě umělého čápa a na tom čápovi se jeho pes sexuálně vybíjí. Strašně jsme se nasmáli, ale píšu to proto, že během té debaty někdo tvrdil, že jako je nafukovací panna pro lidi, tak prý se něco takového prodává i pro psy. Zkuste pohledat na netu. Já ani netušila, že něco takového existuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: medvedice
Datum: 25.09.15 11:49

http://www.spicove.cz/zajimav…a-pro-sexualne-zdatne-psy.php

Je to nechutné. Psa je potřeba vychovávat, nesmí se mu to dovolit už od štěněte. U staršího psa bych použila ten proutek, jak radí babkazov. Kastrace většinou nepomůže, někteří kastrovaní psi se dokáží s fenou i spojit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 11:55
avatar

Ano, jde koupit i psí milenka (jak píše conconi). Ale vyjde docela draho.:

http://www.psickata.cz/product.php?id_product=1078

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 23:36
avatar

Všechny zastánce proutku bych taky sešvihala, až na ně přijde nějaká sexuální potřeba. Fuj. Nějakou činnost psu zakázat lze i bez použití násilí - ale chce to trochu přemýšlet. Já vím, když ono to tak bolí..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.09.15 00:02
avatar
Přesně tak.. něco co je přirozeně v každém psovi,a nejen psovi,bych taky nikdy netrestala proutkem ani ničím jiným.
Jo,on to pes časem možná přestane dělat, ale ne proto, že by pochopil že to jě Fuj,špatně. V lepsim pripade prestane ze strachu z dalšího vyprasku, v horším případě si nenechá za práci přírody lískat proutkem a třeba vystartuje se zubama..
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.09.15 00:54
avatar

...přesně tak,bejt psem,nezachovám se jinak...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.15 01:20
avatar
Kousla bych i jako člověk, kdyby se mnou tak někdo zacházel..
No jo, ale ono je prostě jednodušší vzít ten proutek, než sebe samotného naučit se učit psa něčemu novému nebo zjistit jak takové pudy zmírnit. Na deti snad proutek neberou .
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.15 07:47
avatar

mrsgekko, nejsem si úplně jistá tím, co říkáte. Kdybyste na svého psa vzala včas proutek, nemusel vám pokousat dítě. Slova, to je jedna věc a činy jsou druhá. http://www.poradte.cz/zvirata…vatel-anglickych-bulicku.html Omlouvám se, nechci být protivná, jen konstatuji, bez zloby, ale je to tak. Nikdo mi nevymluví, že dobře mířená prdelovka je to nejlepší, co můžeme udělat. Pro toho, koho trestáme i pro okolí. .

doplněno 26.09.15 08:10:

Medvědice, vidím to úplně stejně. Měla jsem psa, kterého jsem původně nechtěla, hnusí se mi tohle "huncování". Bylo mi řečeno, proč prý nehuncují velká plemena. Je to tím, že malým to lidé trpí. Neutnou to hned na začátku, u štěněte. Raději budou prát hračky nebo polštářky plné ejakulátů. Svému psu jsem tohle zakázala hned, když se o to snažil jako štěně. Několikrát a pak už byl klid celý život. Pak byl uznám chovným, to už mu byly snad tři roky. Jeho DNA neslo asi 50 štěňat. Ani mezi krytím se huncovat nesnažil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.15 08:10
avatar
Tohle jsem přesně čekala.
Na bulíka proutek? Jakýkoliv způsob fyzického trestání je u bulteriera
1) zbytecny, 2) nadělá spis škodu než užitek.
Zbytečný, protože práh bolesti prakticky nemají, takže nějake proutky, noviny, klíče jsou k ničemu, tady je účinek trosku jiný než u jorksira.
Škodu to nadělá, pokud by měl být bitý, jen by to probudilo agresi a jak asi víte, vzhledem k vlastnostem a povaze, kterou se liší od ostatních plemen, by se z něj stal těžko prevychovatelný, dominantní pes, při každém náznaku trestu by projevil ze se nedá.
Tohle není případ našeho psa, s ním nebyl problém nikdy. Neučili jsme ho novým věcem a neodnaucovali zlozvyky fyzickym trestem. Neříkám že jsem ho nepleskla nebo neskubla vodítkem, ale ví co je dobře a špatně.
Na malou zaútočil, ale ve výchově problém není, ten bude hlouběji a verte mi ze bych se ho ráda zeptala, PROC to udělal a CO mám změnit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.15 08:18
avatar

Podle mého na malou zaútočil, protože doposud měl výhradní postavení v rodině. A jemu to prvenství chybělo natolik, že na "vetřelce" zaútočil. Měl práva jako člověk, neví, kde je jeho místo. Je to pes, který psem musí zůstat. Taky Dorotku miluji, ale má své hranice, své postavení psa. A já jsem vůdce smečky, sice dvojčlenné, ale ať! A ona je a zůstane psem. Jakmile tuhle hierarchii změním, budu se divit. I ušima. *hej*Nečilte se, neurážejte se, snažte se to pochopit, protože je to tak. ;)

doplněno 26.09.15 08:33:

Malá šla k vám a vy jste na ni mluvila tónem, který patří jemu. Jen jemu! A on se to pokusil změnit. ;) Pochopte, já nejsem váš nepřítel. Nepřemýšlejte, co říkám já špatně, ale co vy děláte špatně. Rozumíte mi?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.15 08:26
avatar
Když se to stalo tak jsem stala zády k lince a čekala az se mu dovaří jídlo. Divala jsem se na ne, a on když viděl jak jde ke mě tak to udělal. Jestli mu cvaklo a myslel si ze mu to dcera sni, nebo co jiného mu blesklo rypakem fakt nevím. ALe protoze s nim ziju od štěněte, a viděla jsem to, neřekla bych ze to bylo ze žárlivosti..
Výhradní postavení nemel nikdy.
Dcera má skoro rok a půl.
doplněno 26.09.15 09:10: Promiňte, ale nikdy jsem na psa nemluvila jiným tónem než je normální a tak stejně na malou, nešišlam a neťuťulinkám a nepišvořím se. Pes nebyl odstrkovaný, nebo odsunutý na jinou kolej když se narodila. Nezměnili jsme k němu nijak vztah, prave se od začátku snažíme věnovat psovi tolik pozornosti a péče jako vždycky. A dál už bych to nerozebirala,nemůžete něco tvrdit,jen spekulovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.15 08:53
avatar
@mrsgekko - to s tím proutkem není tělesný trest typu: teď tě zmlátím, protože seš nevychovanej. Jde o to, překvapit a vyrušit psa z činnosti, když nevnímá. A nesmí vědět, že to přišlo od vás. Pes se jen lekne, žádné psychické problémy nenastanou. Mona
doplněno 26.09.15 09:01: A hlavně že kastrace vám přijde menší zlo...:-[
Ohodnoceno: 0x
 
Od: medvedice
Datum: 26.09.15 07:59

A vám to přijde jako normální pud? Tak by to bylo, kdyby pes naskakoval na hárající fenu. Jestliže se ukájí na čemkoliv a bez správného impulzu (vůně hárající feny) je to špatně, je to zlozvyk který je potřeba to psa odnaučit.

Zvířata která žijí volně v přírodě se bezdůvodně neukájí. Samec nenaskočí na samici, která není připravená k množení. Bezdůvodně se ukájí pouze lidé, nepolidšťujte svého psa výmluvami, že je to normální, že on je sexuálně výkonnější. Není, je nevychovaný, nebo to dělá z nudy.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.09.15 08:03

Přesně jak píše @babkazov.

On ten proutek nikoho nezabije a nikomu zas tak moc neublíží.Jen co já ještě pamatuju ve škole jak jsme dostali za zlobení občas pravítkem přes prsty a jak si to každý zapamatoval nikdo si nestěžoval a vše bylo v pořádku a fungovalo to.

Běžte se podívat do škol dnes. Na dítko nesmíte ani už skoro jen zvýšit hlas jinač je problém.A koukněte co si děti dnes dovolí..

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 26.09.15 08:20
avatar

Jano, vystihla jste to naprosto přesně! Každý si dovolí tolik, kolik je mu povoleno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 26.09.15 08:51
Sexualni touha u psa je prirozena vec, stejne jako u vetsiny lidi. Neporizuji si psa, abych ho pak svihal proutky a mlatil klaciky. Tache nechovam psa spolu s desitkou rocnich kocouru. Ta otazka mi prijde smesna.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.09.15 08:52
avatar

takové chování jsem viděla i u kocourů, kdy starší "znásilňoval" mladšího. Ale myslím, že se kocouři velmi brzy budou umět ubránit sami (takže pes bude jen "čumět") - a za druhé - koupila bych pudlíkovi nějakého většího "šikovného" plyšáka. Rozhodně nevidím důvod, proč ho trestat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.09.15 08:53

Kastrace pomuže :)

doplněno 26.09.15 09:08:

Bab za takovou výchovu by tě na Facebooku ukamenovali,což jsem zažila na vlastní kuži při zmačknutí čumáku při kousání dětí u žrádla :).Ale já taky takovou výchovu používám,jak neposlouchají tak dostanou na prdel a s klíče taky přístanou jejich směrem ,ale už stačí když s nima zahrkám.Barunka jak vidí muj pohyb když se na ni ženu tak začne ječet a uteče a rána nedopadne .Je pěkně vyčurana a je to komické.Taky už stačí když jsme venku a mám proutek v ruce tak poslouchají jako hodiny.Než by s ním měli dostat tak rači předchází trestu.Jsou to vyčuraní tvorové.Jen si nepředstavujte že mlátím psy ale je to jen malé švihnutí.Pes nesnáší jakoukoli bolest ani tu malou,mají raději pohlazení a toho si užívají nadmíru :)

doplněno 26.09.15 09:21:

Taky jsem toho názoru že trochu bolesti psovi neublíží.Někteří tu píší že se to dělat nemá,jenže vemte to z druhé strany co udělá mládě-psí nebo lidské třeba při kousnutí , to taky bolí-a proto se má mláděti ukázat že to bolí a paksi dá pozor a nedělá to :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.