Zakalené akvarko

Od: Datum: 21.09.15 11:45 odpovědí: 7 změna: 22.09.15 12:51

Dobrý den v sobotu jsme si pořídili menší akvarko 20l a už dneska je zakalene a mírně zapacha :( mame v něm 4 paví očka na poradu od odborníka... nevíte co s tím? děkuju za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 21.09.15 11:47

Zákal je u nově založeného akvárka normální a je způsoben pomnožením nějakých vodním miniživočichů, nevím přesně jakých . Za pár dní to zmizí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ar
Datum: 21.09.15 12:18

Nálevníků, takzvaný syndrom mladého akvária. Tímto bílým zákalem si opravdu projde 90% nově založených nádrží.

Co je ale nejhorší " sobotu jsme si pořídili menší akvarko "..." mame v něm 4 paví očka " Ryby nasadit nejdříve po 21 dnech, ještě lépe po měsíci od založení nádrže, než se trochu "zajede". Divil by jste se jaká je to chemie a jak vyletí nahoru NO2 až začne zákal ustupovat (nálevníci hynout). V nádrži nejsou zatím žádné nitrifikační bakterie, které NO2 přetvářejí na méně jedovatý NO3. Prostě "pávčáci" plavou ve zamrádajíci a brzo i jedovaté louži zatím plného čpavku, pak již zmíněný NO2 ( dusitan) a pak teprve méně jedovatý No3(dusičnan).

Pokud možno rby odlovit a na měsíc někomu dát. Nádrž nechat normálně běžet dál i s filtrací a topítkem, vodu neměnit a nechat probíhat nitrifikační proces. Pokud ryby zůstanou, je dost pravděpodobné, že uhynou.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: lucccie
Datum: 21.09.15 14:42

Děkuju mpockrát vše vyzkouším :)

Od: lucccie
Datum: 21.09.15 14:43

Děkuji za odpověd..

Od: ria®
Datum: 21.09.15 12:25
avatar

Jak radí ar - nejlépe odlovit a buď vrátit, nebo dát do zajetého akvária, a vrátit za tři týdny..

druhá možnost je poprosit nějakého známého, nebo přes internet o trochu "špíny" z čištěného filtru a namočit do toho Váš filtrační materiál.., jsou v něm nitrifikační bakterie, které urychlí "zajíždění" akvária, a častěji 1 -2 dny měnit odstátou vodou.. pozorujte rybky, jestli nelapají po vzduchu.. pak bych doporučila plovoucí rostlinky, např. pistie, rychle čerpají škodliviny a jakékoliv jiné rostliny.. Úhyn rybek by Vás mohl od akvaristiky rychle odradit, což by byla škoda..

doplněno 23.09.15 03:18:

Ahoj figurku, bílý zákal jsou nálevníci.. řas je spousta, určitě přijdou zelené vláknité, pak roducha, nebo sinice, to je u novýho akárka docela běžný.. Proto vždy doporučuji rychle rostoucí rostliny, které stihnou přebytečné živiny z vody vyfiltrovat dřív, než by se dostaly k řasám.. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lucccie
Datum: 21.09.15 14:43

Děkuju mockrát kytku koupím a vyzkouším vše co bude potřeba :)

Datum: 22.09.15 12:51
avatar

no já bych si nebyl jistý, že zákal za pár dní zmizí. Spíš naopak, protože zákal může být způsobený řasami, které jsou rovnou v krmivu pro rybičky. V tom případě zkus jiné krmivo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.