Změna králíka

Od: Datum: 18.09.15 14:50 odpovědí: 2 změna: 28.09.15 21:56

Ahoj,

asi před měsícem mi umřel králíček - v tu dobu jsem měla ještě ale ještě jednoho - samičku. Sice žili odděleně, každý v jiný kleci, ale pouštěli jsme je dohromady, ale dávali bacha aby nedělali co nemají, protože samička byla v tu dobu ještě miminko. Samec se nechal v klidu vzít do ruky, chodit s nim po místnosti, když jsem seděla na židli on si lehl a spal. Prostě to byl spáč. Za to samička rozdávala rány každýmu kdo se jí pokusil jen vzít. Teď po měsíci začal i vyjíždět po ruce, začal kousat, přemisťovat věci a nedávno začal dokonce i kňučet. Pochopila bych kdyby ho někdo trápil, jenže králíka si všímáme jen my s přítelem občas, ale to je jen 1 za 14 dní maminka přítele když jde krmit když jdeme pryč. Tak se chci zeptat. Jestli to nemůže být třeba odezva toho že mu chybí ten kamarád? Jestli mu nemáme pořídit, ale tentokrát radši kamarádku jestli se s ní snese lépe než s klukem a předem upozorňuji že opravdu nemá šanci zde pobrat žádné trauma protože on většinu času prospí - Je v kleci --- SPÍ ... je venku SPÍ


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 23.09.15 04:55
avatar

Dobrý den,

mě se něco podobného stalo u potkanů - kluk, který od mláděte vyrůstal sám byl přátelský, pak jsme mu pořídili holku, a ta se na něj upnula a lidi brala jako nepřátlé... kousala, utíkala.. Myslím, že už s tím moc dělat nejde, určitě pořiďte parťáka - jen co jsem slyšela - králičí slečny jsou mezi sebou agresivní..:)


doplněno 28.09.15 22:32:

Sateli, i zvířátka papají, mají miminka, ńuňaj se, zemřou, vy si tomu říkejte jak chcete, ale čeština má tolik výrazů pro kde co, že jsem překvapená, že Vás napadne tohle řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.15 21:56

Měli bychom si uvědomit,že králíci a zvířata vůbec neumírají,ale hynou,že zvířata nemají miminka,ale mladé nebo králíčata.Že králící žerou nebo přijímají potravu ale nejí.Zrovna tak samice nerodí,ale kotí se.To jen tak na okraj.Musíme oddělit zvířata od lidí.Taky miluji zvířata a mám doma psa mazlíka,ale musíme si uvědomit že je to zvíře a ne člověk.

A nyní k dotazu,králíkovi je to úplně jedno jestli je sám a nebo je jich více.Jedno bych Vám doporučila,nepořizujte mu dalšího králíka.Museli by být odděleni,protože opravdu hrozí že se budou rvát.

Chovám králíky na maso a taky mám jednu samici velmi náladovou.Jednou nastavuje hlavu na hlazení a podruhé jde po ruce.Jsou to geny a s tím nic nenaděláte.Tak jak je člověk náladový tak jsou i zvířata.

Pokud máte doma samici a pořídíte ji samce tak musíte počítat s mladýma.neuhlídáte je.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.