Kapičky proti průjmu pro kocoura

Od: Datum: 18.09.15 10:22 odpovědí: 14 změna: 20.09.15 18:55

Několikrát tady byly rady na průjem pro kočky. Nebylo to živočošné uhlí, ani smekta. Bylo to něco jiného. Nemůžu to najít. Prosím, napište mi, co pro kočky používáte. *hej* Náš kočičák má problém už delší dobu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.15 10:38

Mám pocit, že Wanesa s někým o kapičkách na kočičí srajdu diskutovala, v úplně jiné otázce, než o kočkách. A ten někdo děkoval, že to pomohlo. Nemohu to najít.

Datum: 19.09.15 07:42

Heeej heeej, jsem vidět? Tedy má otázka? *hej*Dcera mě požádala o pomoc, protože kocour stále průjmuje. Veterinář vždycky dal léky,které zabraly, ale když kocour vyzdravěl, za týden byla srajda zpět. Vyměnili veta a bylo to to samé. Spousta peněz, vynervovaný, hysterický kocour, který každou cestu v přepravce a každého veta šíleně prožívá, všichni do krve poškrábání. A za týden je srajda zpět. Nekadí často, ale řídce. Jinak je vpořádku. Žere, pije, je živý, aktivní. Je vpořádku, akorát hovínko je řídké a hodně páchnoucí. *plac* Používali jste někdy Imunoglukan, Imunovet? Jaké máte zkušenosti?

Od: medvedice
Datum: 19.09.15 08:05

A co kocourek papá? Nemůže to být stravou? Jinak na průjem u zvířat zabírá Endiaron. Musel by ale z tabletky dostat jen maličký kousek. Pro 20kg psa dávám 1/2 tablety.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.09.15 10:45

Nene, z granulí to být nemůže. Kocouři mají granule vždy velmi kvalitní. A také je vystřídali několikrát. Ten endiaron ne, ale nebo cokoliv na ten způsob funguje jen na čas. Po čase se srajda vrátí. *plac*

Od: pb®
Datum: 19.09.15 10:58
Kapky na průjem neznám, ale dělal vet kocourovi test na giardie? Dostává kocour probiotika? A nedostává náhodou mléko, že ne. I kvalitní granule můžou vadit, stalo se mi to u dvou různých koček a u granulí, které žraly od narození. Když je ve střevě zánět tak můžou vadit i granule, které doteď nevadily. Radím na nějaký čas přejít na měkkou stravu, ideálně maso s rýží. Pokud to kocour nejí, tak alespoň granule máčet.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.09.15 11:10

pb, děkuji moc. Přepošlu to své dceři. *pusa*

Datum: 19.09.15 11:20

Řídká a hodně páchnoucí stolice může být způsobena i nestráveným tukem, případně je možné, že mu tyto granule nesedí. Také bych doporučila zkusit dietní vařenou stravu, určitě ale z jiného masa než jaké má v těch granulích. Třeba krůta nebo králík je dietní a dobře stravitelné maso. Pozor na kuřecí, nesnášenlivost kuřecího masa se také projevuje průjmem.

Nebo je možné dát vetovi jen vzorek stolice na rozbor, aby se kocourek zbytečně nestresoval.

Datum: 19.09.15 11:31

Problém je v tom, že on vařené nechce a nebude*bum*Raději pojde. *plac*Jojo, hovínko vetovi dávali. A po lécích začal prdět znovu. Už to trvá snad rok a všichni jsou z toho unavení, vyčerpaní. A zlepšení je v nedohlednu. Proto se ptám na nějaká probiotika. Něco už taky dávali. Třeba najdeme něco, co tu ještě nebylo. *sok*

Datum: 19.09.15 13:11

A nemohl to být Hylak Forte – roztok?

Datum: 19.09.15 14:08

také bych to viděla na chybu v jídelníčku - náš vet nabízí dietní konzervy pro podobné problémy, ať se poptají u svého veta, jinak bych asi vařila dietní stravu, např. rýži s vývarem a libovým masem - neříkejte, že by si kočičák nedal... ;)

Datum: 20.09.15 07:29

Děkuji vám všem za snahu vyřešit problém. Vnitřní poštou jsem našla správnou odpověď a jsem za ni velice vděčná. Krásnou neděli přeji všem.:)

Jen tak, pro úsměv:

Od: pb®
Datum: 20.09.15 08:05
Tak se s námi o tu odpověď podělte, třeba se bude hodit i někomu jinému.

Datum: 20.09.15 10:31

Už se na tom pracuje ;)

doplněno 21.09.15 07:01:

Waneso, děkuji, ža jste dala svou radu všem*pusa* Nevím jestli na fotce je ocicatka, fotka mi přišla od kamarádky ve sranda mailu. Říkala jsem si, že sfinxy, naháčci, se natlačili ke kožíšku, do tepla. A chlupáčkům to nevadí, protože mají kožíšek svůj. Mamaky jsou velké kamarádky. Krása, že?

Datum: 20.09.15 18:55

Dobrý večer,na žádost babkazov jám přeposílám ,o co jsem jí psala ohledně průjmu kocourka.Omlouvám se,že odepisuji pozdě,všimla jsem si té zprávy až teď.

Dobrý den,

já neměla kapičky na průjem ale sirup na podporu střev,protože naše kočka má chronický zánět tlustého střeva a to díky tomu,že náš veterinář nepřišel po dvou letech na to,že je kočka alergická na kuřecí a jehněčí a zbytečně jí stále léčil antibiotikama.Na to jsem po dlouhém pročítání v internetu a vylučovací metodou musela přijít sama.Mám nového veterináře a ten mi potvrdil,že kočka už to bude mít do smrti.Takže ona dostává preventivně 2x do roka sirup IMUNOGLUKAN a k tomu jim kupuji chlorellu tabletky,moje kočky to mají jako pamlsek a jsou také výborné na imunitu..Jestli máte veterináře jako byl ten můj,tak pryč s ním.Může to být opravdu granulema,ať jsou sebelepší,nechala bych vyšetřit hovínko(sbírá se 3 dny a nechá se to v lednici a potom to doneste veterináři aby to poslal do laboratoře aby se zjistilo,jestli nemá parazity nebo nějakou bakteriální nemoc a jako první bych kocourkovi změnila granule na TROVET RRD -Králík s rýží,já ho dávám vždy,když se kočce stav zhorší a průjmuje,protože je blbá a pije mi vodu na balkoně z truhlíků nebo někdy si zobne kapsičky u kocourka které normálně nejí a už mám tři dny vystaráno,že jí musím utírat zadeček.Ale tyto granule jsou velice chutné,kocour ,který je zdravý je žere taky,někdy víc než kočka až mi to štve,protože jsou drahý.Jinak kočka může jen granule N&D, rybí,kde není ani kapka drůbežího tuku.

Nejdříve bych hned objednala tyto hypoalergení granule,nedávejte mu kapsičky a nechala udělat ty testy na hovínko,někdo je přímo sám posílá do Sevaronu,a výsledek vám přijde poštou.Formulář se dá nají t na jejich stránkách.Vyjde to levněji.

Tak vám držím palce,ať to kocourkovi dobře dopadne.Tady je odkaz na stránky těch granulí:

http://www.svetkrmiv.cz/alerg…enic--rabbit--rrd--3kg-kocka/

P.S.Ta fotka je krásná.Ta kočka je Ocicatka,ne?

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.