Pes má průjem

Od: Datum: 14.09.15 07:30 odpovědí: 8 změna: 14.09.15 10:31

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli můžu dát naší fence proti průjmu lék Smectu nebo Imodium? Včera jsme grilovali, neposlušná návštěva neodolala a škemrající fence dala nějaké ty dobrůtky :( Děkuji D.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.15 07:40

My máme pejska, který absolutně nemůže sníst nic mastnějšího. No a když už se stane, tak záleží na závažnosti.. většinou první den dieta a nedostane nic a druhý den vařenou rýži z dušenou mrkví a ono se to srovná. Nikdy jsme nic proti průjmu nedávali.

Ohodnoceno: 3x

Od: paw®
Datum: 14.09.15 08:16
Pri prujmu krmime hafany zivocisnym uhlim, nicim jinym. Rozhodne ne endiaron. Smectu a imodium nevim, ale radeji klasiku.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.09.15 08:25
Potřebuje hodně vody, k jídlu ryzi s kuřecím třeba, a my jsme dávali uhlí.. ale daji se koupit probiotika pro psy. :)

Datum: 14.09.15 09:04

Dávám smetku nebo černé uhlí :)

Datum: 14.09.15 09:10

Dobrý den, Smectu ano, Imodium nevím. Na radu veterinářky jsme naší fence (7,5 kg) mohli dát denně půl sáčku Smecty rozmíchané v menším množství vody. Jinak klasika je dieta, první den nic nedávat (max. večer piškoty) a pak kuře (případně rybu, když nesnáší kuřecí) s rýží.

A návštěvu nakopnout...

Od: ver®
Datum: 14.09.15 09:55

Nikdy jsme na průjem nic nedávali, jen první den úplně bez jídla (pozor u maliných psů, tam úplná hladovka není dobrá), dál pak rýži trošku ochucenou vývarem z kuřecího. Vždycky zabralo...

Datum: 14.09.15 10:12

Taky jsme dávali Smectu, doporučil to veterinář. A ne málo, ale přesné dávkování si nepamatuji. Jenže u ní to nebylo ze špatného jídla, ale po prodělané operaci.

Datum: 14.09.15 10:31

Celý život jsem nějakou dobu nedávala nic, ale když jsem viděla, že je zle, dala jsem živočišné uhlí, které spolehlivě zabíralo. Dávkovala jsem 3 x 2 tablety na cca 5 kg psa. *hej* Až letos, na jaře když Dorka měla srajdu, jsem se dočetla, že živočišné uhlí hovínko barví černě a pak člověk nepozná krev. Ale je pravda, že vím, jak krev ve stolici specificky páchne. Veterinář nám napsal lidskou i zvířecí smektu, že mám dávat půl té a půl té, 2 x denně. Vysvětlil mi, proč tomu tak je, ale mám děravou hlavu. Myslím si, že jakákoliv smekta spolehlivě zaúčinkuje. První den hladovka, jen voda a pak dieta, nějaké piškoty a tak. Abych pravdu řekla, stále si myslím, že 2, 3 dny hladovky jen prospějí. ;) Voda, ta je důležitá. Když nepili injekční sříkačku dozadu za zuby, se zavřenou hubou je to krátký proces. *hej* Ať se vám brzy uzdraví.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.