Nacválanie mimochodníka

Od: Datum: 14.09.15 07:00 odpovědí: 2 změna: 16.09.15 17:01
Dobrý deň, nemáte niekto skúsenosti s mimochodníkmi? Konkrétne ako nacválať mimochodníka, či ako ho aspoň na to učiť? Ja mám celkom športové ambície a do rúk sa mi dostala mimochodníčka, no nechcem to s ňou vzdať..
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 14.09.15 12:25

Úplně stejně jako jakéhokoliv jiného koně. Ideálně na slovní povel na lonži a když toto bude umět, pak pod sedlem použít stejný slovní povel s pobídkou sedem a holení. Otázka je, co s ní bylo děláno doteď. Jestli byla záměrně učená na mimochod závažím na kopytech, necháváním přerůstání kopyt, posouváním sedla až na bedra atd. nebo byla normálně ježděná. I mimochodník umí cválat, zacválá si s koňmi na psatvině?

S těmi sportovními ambicemi, no. Na drezuru to nebude, na western možná jen dobytkářské disciplíny na nízké úrovni. Na skoky to samé. Mimochodník byl šlechtěn jako pohodlný kůň na překonání dlouhých vzdálesností, kdy pohyb má být pohodlný pro jezdce a energeticky úsporný i pro koně. Z tohoto důvodu by jako jediná dosciplína byla vhodná vytrvalost, ovšem na araby nejspíš mít stejně nebude. Obecně platí, že sport na nízkých úrovních lze dělat s každým plemenem koně, nicméně v těch vyšších úrovních už se uplatní jen určitá plemena. Málokdo dokáže vyskákat S s kladrubákem jako Jitka Bednářová Smíšková nebo T jako legendární alglokabardinec Kamaz.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: doodlle
Datum: 16.09.15 17:01
Nebola učená výhradne na mimochod, kopytá sa jej robili aj robia každý mesiac a ani tie závažia mi nie sú známe, no jazdci predo mnou sa ju ani nepokúšali nacválať, aspoň čo ja viem... Na pastvinách používa tiež len mimochod a za 9 mesiacov čo ju jazdím som ju cválať ani vôbec nevidela :-/ momentálne rozmýšľam nad tým, či s ňou nezačnem robiť skôr nejakú prirodzenú komunikáciu, alebo podobné blbôstky, možno si na ňu sadnúť tak na vychádzkach...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.