Myslím si že je to mor!?

Od: Datum: 12.09.15 23:06 odpovědí: 8 změna: 13.09.15 19:19

Dobrý den, chci se zeptat. Máme doma králíky a ted každej den jsou natáhlý dva když se stihnout stáhnout normálně je otec stáhne a dá na mražák jako k jídlu. Když nestihne tak ho zakope. Myslím že je to mor ale nevím. Králík najednou z minuty na minutu leží. Myslím si že toto maso už by se nemělo jíst? Nebo to ničemu nevadí? Děkuji za odpoved...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.15 08:35
avatar

Myslím, že jíst maso ze zdechliny je skoro pokus o sebevraždu. Zvlášť když nevím, na co králík zdechnul. Jako adrenalinový sport to ale nemá chybu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 13.09.15 08:58
avatar

Dobrý den, pokud ten králík nezemřel po úrazu nebo to nebyla sebevražda, tak zemřel na nějakou nemoc. Pokud jich umírá takto více, tak to bude něco přenosného. Zavolejte si na nejbližší veterinu a zeptejte se, zda je v okolí nějaká králičí epidemie. Předpokládám, že rozbor vzorků masa si dělat nebudete (nebude to zřejmě levné). Veterinář by Vám mohl poradit, jak postupovat - konzumovat maso z nemocného nebo již uhynulého zvířete (když ani nevíte, jaká je příčina smrti) bych nedoporučoval. Zdravím!

doplněno 13.09.15 18:17:

Zdá se, že tazatelka chtěla slyšet, že jim maso bude chutnat. Tak, dobrou chuť.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 13.09.15 09:29

Nemám zkušenosti s morem. Ale náš veterinář ano. Tvrdí, že mor není přenosný na člověka, nemocného (ne zdechlého) králíka zabije, vnitřnosti vyhodí a maso konzumuje. A je pán již v důchodu a překypuje zdravím. Sám svoje králíky neočkuje. http://chovamekraliky.webnode…ekcni-onemocneni/mor-kraliku/

Ohodnoceno: 3x
 
Od: trtr
Datum: 13.09.15 10:04

Zdravím, je to pravděpodobně mor. Králíky nejíst!, postupně vybít a zlikvidovat (stejně zemřou všichni). Likvidací se myslí hluboké zakopání někde, kde to nevadí a zasypání vápnem případně spálení v kafilerii. Kralíkárna nevím zda půjde vyčistit, možná ano, ale osobně bych ji spálil také.

P.S.: Bylo by to dobré ohlásit, pokud nebyly očkovaní, tak Vás moc nepochválí. Každopádně jednat, protože takto mohou umřít králíci třeba na celé vesnici.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paw®
Datum: 13.09.15 16:32
Prosimvas, toto nejsou vcely, ze se musi palit ul. Vyhazet hnuj, povapnit podlazky a hotovo. Beztak nez se chov srovna budou boudy orazdne. A rozhodne nechcipnou vsichni kralici, nekteri to preziji.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 13.09.15 18:41

Zdravím, dobrou chuť u těch co po infekci zůstali. *blee* Jo vyházet hnůj, toto opravdu nestačí. Je třeba použít i SAVO atd. no prostě práce s nejistým účinkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 13.09.15 18:58

Chlapci, vyvedu vás z omylu. Už jsou ty mrchy tak odolné, že vápno ani savo nezabere. Dokonce ani mráz. Zatím není nic na trhu z dezifekce, která by pomohla. Jedinný účinný zůsob je oheň. Málokdo si dovolí otevřený oheň v králíkárně, ale zapůsobí i horkovzdušná pistole. Ale to chce ohřát vše - jesle, misky, každý koutek králíkárny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 13.09.15 19:19

Zdravím, mě varovat nemusíte, ale toho chytráka co říká, že je to ok a žádná trága. Kralíkárnu rozebrat a spálit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.