Lze kombinovat dvě krmiva najednou?

Od: Datum: 12.09.15 19:45 odpovědí: 6 změna: 14.09.15 11:29

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda-li je možné kombinovat dvě různá krmiva najednou. Velice se mi líbí krmivo Marp, ale je velice drahé a tak mě napadlo, jestli bych ho nemohla míchat např. s Brit Care.
Děkuji za případné odpovědi :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.15 20:04
Není důvod proč by to nešlo. Když se mění granule tak se taky mnohdy míchají, aby přechod byl pozvolný. Ale spíš jaký to bude mít smysl? Bude o kousek zdravější?
Zkuste najít nějaké, co se vám budou líbit a nebudou drahé kvůli marketingu.
doplněno 12.09.15 20:19:

nic nevylepšujte, najděte takové, kde bude ve složení první maso a až pak rýže, mouka, brambory a bůh ví co ještě. Složení se uvádí dle % zastoupení. Pokud žrádlo obsahuje hlavně rýži, pak je rýže ve složení na prvním místě. Pes je šelma, masožravec... tedy alespoň původně než jsme z něj udělali čuníka, který spase domácí zbytky od oběda. :)

Ohodnoceno: 0x

Od: miku
Datum: 12.09.15 20:08

Pejska budeme mít poprvé, takže se v tom ještě moc nevyznáme :)
Ano, krmivo Marp se mi zdá nejzdravější a proto jsem si myslela, že by to jiné granule mohlo vylepšit :)

Od: mate59
Datum: 12.09.15 20:09

Smíchejte, není problém,akorát pes ze smesky vyžere ty lepší a druhé pak nechce.Ale až vyhládne, sežere i zbytek.

Datum: 13.09.15 07:05

Asi se budete muset naučit, že se může stát, že pes s vašim rozhodnutím nebude souhlasit. Bude mít jiný názor. Vy vyberete granule, které budou nejlepší a pes je naprosto odmítne. Mi se stalo, že po 3.dnu, kdy se psina tvářila, že raději pojde, jsem to vzdala. :-D Každý výrobce koncipuje suché krmivo tak, aby v něm bylo zastoupeno všechno, v určitém poměru tak, aby zvířata prospívala. Jakmile vy začnete kombinovat, jeho záměr porušíte. A naprosto zbytečně. Jsem přesvědčená, že granule, které člověk zodpovědně vybere, by se neměly měnit. Zvláště pak, když zvíře evidentně prospívá a je vidět, že mu granule svědčí. Je zdravé, má jasné oči, zdravou srst a pokožku, předpisové hovínko, není o čem mluvit. *hej*Ano, jasně že pes je masožravec, ale je potřeba dodávat i jiné prvky a vlákninu. Když jsem vařila, veterináři zdůrazňovali, že složení žrádla pro dospělého a staršího psa by mělo být: 1/3 maso, 1/3 příloha (brambory, těstoviny, rýže, vločky) a 1/3 zelenina. Čím mladší pes, tím větší podíl masa by měl být. *hej*Moje Dorka 10 let žrala Royalky. Na jaře měla 10 let. Lítá jako blázen, miluje míčky, krade mi papuče, tahá mě za kalhoty, rošťačí a veta známe jen když jdeme očkovat. Sousedi přišli o dva psy. První měl klouby v tak šíleném stavu, že ho museli nechat v osmi letech uspat. Druhému se rozpadal čelistní kloub a také v osmi letech ho museli nechat uspat. Mají přístup k levnějšímu masu a nešetřili jím. MOžná, že měli smůlu, ale je pravděpodobné, že pes potřebuje i něco jiného, než maso. ;) Takže, až budete psa kupovat, vyberte si zodpovědného chovatele a pak granule, které nebudete vylepšovat nějakým nesmyslným mícháním. Nejprve pro štěňata, pak pro dospělé psy a pak pro seniory. A poslouchejte velmi pečlivě, co vám bude chovatel říkat.

doplněno 14.09.15 16:25:

Dorotka je jork. :) Nemyslím si, že by bylo dobře, kdyby se střídalo krmení - granule a vařené. Dorka je na granulích, které občas, ale opravdu občas, proložím nějakým kuřecím masem (opláchnuté vařícívodou) s přílohou. Po tomhle a i jiném vždycky vyrobí kravinec. Ne že by šla několikrát řídce, ale jen jednou a opravdu to vypadá jako kravinec. Je zajímavé, že po kyselém zelí s knedlíkem a libovým masem má hovínko ukázkové. Kyselé zelí miluje a loudí. I syrového si z ruky zobne. :-D Každý pes je jiný. Však uvidíte, až zjistíte, co bude mít rád nebo mu po něčem bude nedobře.

Ohodnoceno: 2x

Od: miku
Datum: 14.09.15 11:29

Mockrát vám děkuji za tak rozsáhlou odpověď :D Pejska bych chtěla raději krmit granulema :) A od kdy by jste tedy doporučovala stravu obohacovat masem a popř. jakým? Vařeným, syrovým a vepřovým nebo hovězím?
A ještě bych se chtěla zeptat, co je Vaše Dorka za rasu? :)

Od: jj*
Datum: 13.09.15 08:20

Míchat různé značky granulí v jedné krmné dávce se nedoporučuje, příliš mnoho složek v potravě zatěžuje trávení. To se za čas může na pejskovi negativně projevit. Ale klidně je můžete střídat.

http://www.granule.cz/clanky/…-menit-granule-pro-sveho-psa/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.