Zkušenosti s kastrací malého psa

Od: Datum: 11.09.15 15:10 odpovědí: 10 změna: 12.09.15 21:36
avatar

Máte někdo zkušenosti, jak se pes pak projevuje? Nejsem zrovna pro, ale můj hafík je strašný erotoman, navíc hyperaktivní, v hotýlku už ho příště nechtějí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.15 15:19

Bude mít větší chuť k jídlu :)

Možná to tak bude lepší, hodně psů se stejně nakonec musí nechat vykastrovat ze zdravotních důvodů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 17:10
avatar

to by mi celkem nevadilo, on je hubený, protože je strašně aktivní

Datum: 11.09.15 17:13
avatar

Ajo, to nikdo vůbec neví. Nikdo ani netuší, jak to psa změní. Jednoho zklidní, druhý zůstane stejný, protože dole to nefunguje, ale v hlavě, v paměti to zůstalo. :-D Mám rčení: Čím menší pes, tím větší sexuální maniak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 18:03
avatar

Náš pes mi přišel stejný jako dříve .Musel na tento zákrok ze zdr.důvodu .Nevím jestli to bylo tím či něčím jiným ale začal se pomočovat což předtím nedělal.Prostatu měl dle veterináře v pořádku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.09.15 06:27

to @aja1946 - záleží také na věku psa ;). Nejhorší je, když že majitelé nechají puberťáka naskakovat na nohu či hračku, smějí se tomu a pes se naučí zlozvykům...to je pak jak s kousáním nehtů u dětí. Jakmile začne dospívající pes toto dělat, je třeba ho okřiknout.

Jinak po kastraci může opravdu vzniknout problém s únikem moči, může se podstatně změnit povaha, psík bude tloustnout,... :(.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.09.15 09:57
avatar

Tigra, máte pravdu, úplně jsem na to zapomněla. Před koupí prvního psa jsem chtěla fenku, protože se mi protiví, když psi "huncují". Kamarád mi řekl, ať neblbnu, že huncují rozmazlení malí psi, kterým to majitelé trpí. A jestli jsem viděla huncovat ovčáka nebo dogu. A tak jsme koupili Andyho a honcováíní mu hned zkraje zatrhli. A byl klid. Nedělal to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.15 11:36
avatar

to není tak zcela pravda, velcí psi to tolik nedělají jako malí, to není výchovou, právě malí psi bývají velcí erotomani a nějaká zatrhování nemá smysl, to mu prostě říká příroda. A v psím hotýlku to je právě problém.

Datum: 12.09.15 18:22

Ala1946 - chovám malé plemeno 25 let ;). Je to hodně o výchově, to že je mrňavec erotoman neznamená, že si smí vše dovolit. Pokud se mu důsledně v pokusech bude bránit, tak to dělat nebude. Neznamená to psa bít, ale v moment kdy začne ho okřiknout a zabavit ho jinou činností. Navíc tito mrňousové tak často ukazují i svoji dominanci vůči ostatním psům.

Bylo by lepší, kdybyste napsala, jak se to projevuje, zda naskakuje na psy, lidskou nohu či hračku? Pak vám někdo může poradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.15 19:59

Muj pes má osum kg.Okolo roku se z něho stávál sexuální maniak.Po kastraci je z něho klidný pes a netrápí ho pudy.Nijak nepřibral a chutově je na tom dobře :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.15 21:36
avatar

No se mnou se chová vcelku normálně, občas se sice snaží dominovat,ale okřiknu ho a odtáhnu, občas se snaží na nějakého psa vlézt, ne často. Ale tuto otázku jsem položila proto, že byl v psím hotelu - už po třetí, 2x tam byl velmi oblíbený i jemu se tam líbilo, ani echtěl domů a teď mi řekli, že tam otravoval všechny psy, že obtěžoval i psí chůvu a že ho tam už příště nechtějí. Nevím, jak se k němu chovali, už je doma druhý den, připadá mi trochu zakřiknutý, smutný, více než jindy spí a skoro ho nepoznávám, ten elán je pryč.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.