Prevoz mrtveho psa v EU

Od: Datum: 11.09.15 05:25 odpovědí: 7 změna: 11.09.15 11:47
Ahoj, pred 2 hodiny nam zemrel pejsek v Italii a radi bychom ho prevezli do CR a pohrbili ma zahrade... Mate nekdo zkusenosti a takovou situaci? Lze ocekavat problemy na hranicich? Jak psa vhodne uchovat behem prepravy? Predem dekuji za odpovedi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.15 07:24
avatar

To je mi líto i pejska i vás. Já bych našla nějaké pěkné místo někde stranou, pod tamaryškem a pochovala ho tam. Budete ho mít v hlavě a v strdci do koce vašeho života. A když budete vědět, že je na pěkném místě, bude to snadnější. *sok* Když ho budete chtít převézt, klidně v osušce několik hodin jízdy přečká. Když budete na hranicích klidní a nebude tam pes, mohlo by všechno proběhnout v klidu, bez prohlídek. *hej* Ale raději ho pochovejte tam a vzpomínku vezměte sebou.

doplněno 11.09.15 10:40:

Já si myslím, že právě proto, že hledají utečence, do vozu nakouknou. *mala* Nechtěla jsem nic psát o igelitu. Když zemřela moje stará, hodná, sousedka, kterou jsem měla velmi ráda a ona mě, vyšla jsem na chodbu, že se s ní rozloučím. Dva chlapi ji vynášeli v černém igelitovém pytli. Ona byla jako uzlíček a tak to vypadalo, že vynášejí odpadky. Přišlo mi to strašně degradující. *plac*

Distillery, napište, jak jste to vyřešili. Prosííím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 11.09.15 10:47

Nakouknou ale hledat budou jen utečence. Igelit kvůli zápachu. Pokud pojedou hned, tak by asi bylo lepší mít ho volně jakože spí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 08:28
avatar

Jste v schengenském prostoru. Teoreticky byste měli projet hranice bez zastavení. Když jste jeli do Itálie, tak jste nějaké hraniční kontroly zaznamenali?

Osobně bych pejska pochovala na místě (jak radí i Babkazov) a domů si z toho místa přivezla kámen, připadně i větvičku nějakého keře k zakořenení (oleandr zakoření vždycky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 11.09.15 10:22

Lepší pohřbít na místě - skrytě aby nebyl problém s úřadem, dost hluboko aby to nic nevyhrabalo, = minimálně půl metru hluboko, zasypat vápnem a zaházet hlínou.

Převézt - v chladu, zabalit do látky a asi do igelitu.

Na hranicích teď řeší utečence, tam problém nebude...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: otazka*
Datum: 11.09.15 10:51

Pokud se rozhodnete si pejska dovézt domů a kdyby náhodou byla kontrola, řekněte, že zemřel cestou v autě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.09.15 11:08

Z praktického hlediska jsem rovněž pro pohřeb v místě. Hodně záleží na tom, co se skrývá pod označením "pejsek". Jestli je to čivava, nebo 40 kg těžký bafan. Při transportu v každém případě do igelitu. Vím o čem mluvím, detaily nechci a nebudu publikovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 11.09.15 11:47

Zdravím, vyřešil bych to na místě. Když ho odvezete domů, tak krom toho, že je to dosti nehygienické ho budete mít na očích kdykoliv půjdete na zahradu a to bude bolest, jako u člověka. Takto bude někde, kde byl s Vámi a byl určitě rád, že jste ho vzali sebou.

P.S.: Nedovedu si představit, že budu dělat na zahradě reorganizaci a budu ho muset vykopat, to by bylo hrozné, brr.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.