Určení pavouka

Od: odpovědí: 9 změna:

Dobrý den , nedávno jsem na terase objevila tyto velké pavouky,

dokonce u sebe měli kokony , nevíte co by to mohlo být za druh?Přijdou mi dost velcí , tělíčko cca 2,5cm

díky


Určení pavouka
Určení pavouka #2
9 odpovědí na otázku

 

 


2x

Na 90% dle foto jeden z Pokoutniku...

cs.wikipedia.org/...

Pokoutníci ale dosahují délky 11-18mm a tazatelka píše,že pavouk má 2,5cm. Vzhledem k těm kokonům, bych řekla,že je to Slíďák. Pro slíďáky je totiž typické, že samičky nosí kokon s vajíčky připevněný k zadečku.

@hrdaalena - Musím oponovat. Pavouk na fotu je poměrně velký, slíďáci takových tozměrů nedosahují. Také si myslím, že tazatelka neměla možnost přiložit k tělíčku metr, aby ho přesně změřila, takže odhadovala. Podle mne se opravdu jedná o pokoutníka. A k tomu kokonu: pavouk na obrázku ho nenese. Mona

doplněno 04.09.15 14:00:

Zdravím, @ ria - ale ten kokon, není slíďáka. Na 99,9 %. A pochybuju, že by slíďák hlídal cizí. Mne nepřesvědčíte ;)

doplněno 04.09.15 22:54:

Dokonce se někde píše, že pokoutník tmavý může mít 16-20mm tělo, od nejposlednějšího bodu zadní nohy k nejprvnějšímu bodu přední nohy, když se úplně hodně natáhne a je obrovský, může mít až 13 cm! Takže taková malá česká tarnantule :)

72mona3 samozřejmě, že ho nenese. Já se přece nezmiňuji, že je na fotu samička*slunce* Jen mě slídďák napadl, když tazatelka napsala,že mají kokony u sebe;)

 


0x

Dobrý den.Nešel by ten obrázek zvětšit? Takhle se špatně identifikuje...

 


0x

nevím asi je zvlaštní druh

 


0x
avatar ria

Podle toho "proužku" na hlavohrudi to bude některý te Slíďákovitých - asi sameček Slíďák hajní, ale na přesné určení druhu to není moc dobrá fotka :)..

doplněno 04.09.15 13:55:

Dobrý den Mono, zrovna ten slíďák hajní může mít až 6,5cm.. brr

doplněno 04.09.15 15:11:

:D to by určitě nehlídal.. tito slíďáci nám denodenně lezou nad hlavama, bydlíme u lesa, a zdá se mi podobný. :) pak je radost, když se drobotina rozběhne od maminky.. :D

 


Zdravím všechny,pro upřesnění hlavohruď se zadečkem byla těch cca 2,5cm ,i s nohama pak kolem 8cm,takže právě dost velcí pavouci.Pokoutníky jsme mívali na chalupě a moc podobné jim mi právě nepřišli.Každopádně menší pavouci mi nevadí,ale tahle stvoření jsou na můj vkus moc veliká,takže je začnu vymetat,možná se přestěhují jinam když nebudou mít klid a kokony likvidovat.

 


0x

Pokoutník na 99%*tuc*

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]