Australský ovčák nebo border colie?

Od: Datum: 03.09.15 12:05 odpovědí: 6 změna: 03.09.15 15:01

Ahoj ,poradíte mi někdo AO nebo BOC? Přijdou mi povahově stejné.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.15 12:11

Doporučuji BOC - fenu. AO je sice krásný pes, ale je tvrdohlavější...

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 03.09.15 13:12

Já zase AO...Miluju je.Jsou krásní a velmi chytří,učenliví

Datum: 03.09.15 13:21

Tak. A máte to 50 na 50. Je jedno, co vyberete. A je i jedno, co se píše v popisu povahy. Každý pes je samostatná jednotka a může se povahově lišit od standardu. Jak už jsem se někde zmiňovala: vím o jednom labradorovi, který "nemusí" děti (labradoři se doporučují k dětem) a já mám zase tibeťáka, co by šel s každým (popis povahy praví, že tibetský španěl je k cizím odměřený, nedůvěřivý). Tak abych to shrnula: jednoznačná odpověď na vaši otázku neexistuje. Mona

Ohodnoceno: 1x

Od: ria®
Datum: 03.09.15 13:30

Kamarádka má borderku i australáka a říká, že s výchovou byli na stejné úrovni - žádné problémy, AO je prý vysloveně mazlící pes a chodí s ním k dětem a postiženým, má nějakou licenci, že je pro to vhodný, Borderák je na to moc neposednej :).. ale to může být povaha ne specifikace plemena :)..

Od: pb®
Datum: 03.09.15 14:53

Podle toho, co s ním chcete dělat. Kamarádka má oba, po tom, co si pořídíla australáka si pořídila i borderku, je lepší na agility a s australákem už agility neběhá, prý je oproti borderce moc líný. Borderka je o dost temperamentnější, takže zatímco australáka nechává jejich stádo koz a ovcí v klidu, borderka dost často leží u výběhu a snaží se pást, i když se to po ní nechce.

Od: paw®
Datum: 03.09.15 15:01

Kvuli inteligenci BOC byla na agility udelana vlastni katagorie. je agility pro BOC a pak pro ostatni psy ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.