Může jíst kočka olivy?

Od: Datum: 02.09.15 15:36 odpovědí: 11 změna: 03.09.15 11:21
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 02.09.15 15:47
Vám rostou na zahradě olivy? :-D
Asi ne,že?...
Tudíž mu evidentně dáváte kupované.
Jsou plné soli,takže,v žádném případě kocourovi nedávat !
doplněno 02.09.15 16:20: Jak tak koukám,tak se svou odpovědí zřejmě neuspěji...
Hmm,zvláštní.
Dříve se kupř.kočkám běžně dávalo mléko.Dnes - chraň někoho pánbůh,když jim ho nalije před paničkou.To je řečí,že v žádném případě !
To samé se psy.Chcete jim dát kosti od oběda...Šmarjááá,to nemůžeš...Oni mají přece granulééé !
Tím chci říci,že krmení dom.mazlů je očividně individuální.
Jeden je cpe olivama,další brambůrkama a ti ostatní jen tím,co doporučují veterináři *zed*
Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.09.15 16:02

A já si zase myslím, že zvířata nejsou blbá a narozdíl od lidí málokdy jedí to, co jim může škodit. Olivy jsou zdravé (aspoň pro lidi), a pokud je kocour miluje, tak ať si sem-tam kuličku dá. Nepředpokládám, že jich spořádá půl kila na posezení.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.09.15 16:06

Tohle prohlášení je hrozná hloupost.. mamka sem tam kocourkovi přilepšila slanými brambůrkami, protože on je miloval.. umřel na selhání ledvin a pak si vyčítala, jestli to nemohlo mít souvislost.. Zvířata jsou jako děti, taky dají přednost hranolkám před mrkví..

Věřím, že jedna oliva neublíží (pozor na sůl, ta je tam ta zákeřná), taky dávám kočkám jako pamlsek sem tam kapsičku ze supermarketu.. ale zpravidla zvířátkům nedávám nic, co by nenašla v přírodě (granule jsou výjimka).

doplněno 02.09.15 16:09:

Měla jsem osmáky degu.. kdyby měli příležitost, nacpou se piškoty, oříšky, medem atd.. a bylo by jim úplně jedno, že mají sklony k cukrovce a může jim to zkrátit život nebo alespoň snížit jeho kvalitu..

doplněno 02.09.15 19:52: Pes klidně sežere bonbonieru i když je pro něj čokoláda toxická. Prosím, nešiřte bludy, že zvířata nejí nic, co by jim uškodilo... :( Ideálně olivu alespoň opláchnout od Slaného nálevu..
doplněno 03.09.15 08:04:

Jenže v přírodě zaprvé zvířata nenarazí na slané brambůrky, olivy ve slaném nálevu ani na krabičku s bonboniérou, ani na piškoty atd.. a za druhé, domácí - doma chovaná zvířata spoustu z přirozených instinktů ztrácí. Např. plachost, postřeh, přirozený instinkt - jednoho kocourka nám přejel na chatě vlak.. myslím, že se zaposlouchal jak "šustí" koleje, když přijížděl vlak.. Veterináři velmi často řeší následky toho, kdy zvíře snědlo co nemělo..

Datum: 02.09.15 19:22

olivku mu dávám jednu,a ne každý den:)

Datum: 02.09.15 22:29
V tom případě nechápu, proč ještě nevymrela všechna divoká zvířata, když nemají člověka který by jim říkal co jim škodí.

Datum: 02.09.15 16:31

kocour nemá rozum ...měj ho aspoň ty , takové věci mu nedávej

Ohodnoceno: 1x

Od: jamal
Datum: 02.09.15 19:45

Zvíře si samo dokáže určit, co mu jde a co ne. Jen se neřiďte rady odborníků. Takový odborník totiž nikde na světe neexistuje. Na nic. Jsou to vše jen doměnky, které se časem upravují a mění. Jestli je má ráda, jednu dvě klidně. Náš pes žere angrešt, bohužel ta mrcha žere s jistotou jen ten zralý a vedlejší nezralý nechá nám.

Datum: 02.09.15 20:02

taky šikulka*palec*

Datum: 02.09.15 20:20

Náš minulý jezevčík miloval mandarinky. Trochu štěknul na mě a pak upřeně koukal na stůl na koš s ovocem. Musel jsem mu jednu mandarinku oloupat, slupnul ji jak malinu a šel zase zpátky do svého pelechu.

Datum: 03.09.15 08:20

Moje kočky také jí olivy.Prostě jim chutnají tak si každá jednu dá jednou za cca 3 měsíce.Nevidím v tom nic co by jim ublížilo.Jedna z mých koček má ráda pomelo.tak jí ho dám,když jí chutná..Kocour zase miluje obalované žampiony.Sní vždy jeden nebo obalovaný chleba ve vajíčku..Vždy mu dávám trošku na talířek,protože žebrá a chce taky...to samé,když dělám míchaná vajíčka na másle...to jí oba...Přece nebusou dostávat jenom granule...

Měla jsem před 30ti lety kočku(britskou bílou s modrýma očima)a ta jedla všechno.Dcera byla malá,tak jí krmila tím,co jí chutnalo.Brambůrky,čokoláda,ode mne dostával vždy čerstvé ryby-pstruhy,telapie,maso...hodně jedla to,co jsme vařili k obědu.lítala venku lovila ptáky,myši a dožila se 23 let.Nikdy nebyla kastrovaná 3x jsem jí rodila a pokaždé měla krásná bílá koťáka s modrýma očima

Datum: 03.09.15 11:21

Také považuji za hloupost, když někdo tvrdí, že zvíře ví, co je pro něj nejlepší. Můj pes si myslí, že nejlepší je to, co jím já. A já vím, že to co jím, není nejlepší ani pro mě. Takže když už podlehnu jeho krásným hnědým očí, dávám mu mikroskopické kousky. Je za ně stejně vděčný, jako kdybych mu dala celou porci. Cukr, sůl, koření...to opravdu není nic vhodného (ve větším množství) pro zvířata. A to, že to jednomu nevadí, přece neznamená, že jiný tvoreček s tím nebude mít problémy. Takže k otázce: může je jíst, ale jen přiměřeně. Množství je na vás a vašem uvážení.

Jinak dodám, že můj hafuša baští rajčata, salátovou okurku, maliny (jen když si je sám trhá),...a kočičí hovínka. Taky zdraví prospěšná mňamka, že? Mona

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.