Jak se zbavit koňské letní vyrážky?

Od: odpovědí: 3 změna:

Před rokem jsme dostali koníka. Krásný a uplně v pohodě, dneska už nevím co s tím... na jaře se začal drbat na ocase a mysleli jsme, že ho má od prachu po zimě, mytí, čištění nepomohlo. Začala se mu kolem ocasu na zadku loupat kůže i se srstí a to postupovalo. Pak se mu to samé udělalo na kohoutku. Veterinář tvrdil, že má nějaké blechy a dal nám biokill, pomohl na chvilku a bylo to zpátky. Žádné blechy jsme samozřejmě nenašli. Teď se ibjevili dva fleky i na hlavě, poradila nám jedna paní, že máme zkusit chytrou houbu, ale i to nepomohlo, tak už nevím, prosím nemáte někdo zkušenost,co s tím? Děkuji za každou radu.

3 odpovědi na otázku

 

 


0x

Trvejte na řádném vyšetření (seškrab a laborka) nebo jděte za jiným veterinářem. Toto není dotaz na poradnu, nikdo tady koně nevidí, jak chcete určit co mu je? A ještě kožní chorobu? To je i pro doktora oříšek a léčba často probíhá pokus-omyl...

 


0x
avatar babkazov

Víte naprosto jistě, že koník nemá roztoče, svrab nebo podobnou příšernost? Zkusili jste seškrábnout postiženou kůži, do naprosto čisté zkumavky a poslat na rozbor? Poklikejte a zeptejte se na nějaké zvířecí klinice, jestli vám vyšetření udělají.

 


0x

Jestli je to muchař, tak se toho nezbavíte, můžete to držet jen pod kontrolou. Ale znamená to, že kůň bude v sezoně neustále postříkán účinným insekticidem, bude nosit antiparazitní obojek a deku. Někdy nepomůže ani to a kůň musí trvale žít někde v lokalitě, kde je méně hmyzu, třeba na horách. Kamarádka má muchařku už 10let, narodila se u ní a musí mít opravdu veškerá opatření včetně lapačů na hmyz u hnoje a ve stodole (koně mají pastevní ustájení) a větráku ve stodole, aby tam byl neustále průvan, který mouchy nemají rády. Pak to na kobyle není téměř poznat, kromě trochu olámaných žíní na koření ocasu. Když tohle nebylo, byla odrbaná celá, dokonce si i sedla jako pes a zubama se drbala na břiše. Dost možná se nevyhnete použítí kortikoidů, které jsou v tomhle případě opravdu potřeba. Prurivet se sice svinstvo obsahující kde co (kortikoidy, antibiotika, antimykotika) ale zabírá báječně.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]