Alexandr velký

Od: Datum: 30.08.15 07:19 odpovědí: 5 změna: 01.09.15 08:49

Dobrý den, Mám koupeného Alexandra velkého a mám problém s tím, že nesnáší prsty.. je ručně dokrmená a nechá se pohladit na zádech i na hlavičce.. je 5 měsíců stará a bral jsem ji od chovatele,když byla ve 3tím měsíci.Už jsem ji naučil i "nástup" na prst ale když dojde na hlazení na bříšku nebo na zobáčku nechce se nechat a klove jak splašená.. ignoruji její klování a furt ji hladím na bříšku aby to vzdala a řekla si, že je to zbytečné, ale nevím jestli to dělám správně tak bych poprosil o souhlas či nějaký jiný způsob děkuji :).. dále bych dodal, že když jsem si ji bral byla v pohodě všechno šlo hladce,ochočená byla hned, chovatelem to být nemůže je dobře prověřený a je to moc milý pán ve všem mi zatím poradil..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.15 07:36
avatar

Prosím moc, dejte fotku *dril* Mluvil jste s chovatelem? Co říká? Možná úplně blbě se zeptám: Vidí dobře? Nemůže to být tím, že špatně vidí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.08.15 07:38
avatar

Dobrý den, přes ptactvo nejsem odborník, ale dočetl jsem se zajímavou věc. Ptákům je hlazení nepříjemné, protože ho neznají už jako mláďata. Savci svá mláďata olizují a později jim to hlazení toto olizování připomíná a je jim to příjemné. Ptáci své mladé ani olizovat nemohou, tak to neznají a je jim to nepříjemné. Možná ten Váš ptačí přítel četl stejný článek jako já a ví, že mu to má být nepříjemné . Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trtr
Datum: 30.08.15 08:53

Zdravím, na bříšku bych ptáky nehladil. Když příjde na boj o samičku, tak se ptáci nohou právě odstrkují v oblasti břicha.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bbbb
Datum: 30.08.15 09:57

Nikdy nedělejte co je zvířeti nepříjenmé a nikdy ho do ničeho nenuťte.Bude si to pamatovat a nebude chtít spolupracovat až ho budete chtít naučit nějaké kousky.Doporučím vám knihu Proč můj papoušek je tam hodně dobrých rad jak vychovat střední a velké papoušky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.09.15 08:49
avatar

Logicky souhlasím s těmi, co nedoporučují hlazení ptáka na bříšku. Tak hladím kočku a psa. Já bych to řekla tomu chovateli a zeptala se ho, jestli také hladí ptáky na bříšku. Chápu ale, že se s ním chcete nějak pomazlit. Zkuste ho jemně podrbat na hlavičce prstem. Já nevím jak velký je Váš pták, ale kamarádka má žakouna a ten to má rád. Ale musí se zlehounka a také na to nemá pořád náladu. Rozhodně jsem ji neviděla, aby ho drbala na bříšku, on by se totiž také nenechal.

doplněno 01.09.15 08:56:

Vlastně si sám odpovídáte jak se máte chovat, když píšete, že ji chcete DONUTIT, aby začala ignorovat to, co je jí nepříjemné. Určitě ji máte rád a tak se pokuste vžít do jejího pocitu. Co byste na jejím místě dělal Vy, kdyby vás někdo nutil přijímat nějaké hlazení a dotýkání v místech Vašeho těla, kde by Vám to vůbec nebylo příjemné. Také byste dal najevo, že to máte rád.

doplněno 01.09.15 08:57:

Nemáte rád.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.