Ochočení andulek

Od: Datum: 29.08.15 18:01 odpovědí: 1 změna: 29.08.15 21:02

Ahoj,

Máme doma dvě andulky a obě jsou ze zooshopu. Jednu máme delší dobu než tu druhou (jednu máme 4 roky a druhou 2 roky) Nikdo se jim nevěnuje. Ráno otevřeme klece a večer zavíráme občas si povídáme a někdy dostanou něco dobrého - jablíčko.

Chtěla jsme se zeptat zda je možné je ochočit aby šli na prst s velkou trpělivostí. Jestli je to nějaká šance nebo né kvůli tomu že jsou dvě. Oddělovat je nechci. Co by k tomu pomohlo aby byly přátelské aby vždycky neulétly když se k nim někdo přiblíží nebo natáhne ruku.

Děkuju za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 29.08.15 21:02

Zdravím, teď už asi pozdě. Andulka se musí ochočit pokud je mladá. Neříkám, že to nejde, ale bude to velmi složité. Dělá se to přes klas senegalského prosa. Nejdříve ptákovi klásek prosa dáte do klece a po nějaké době, třeba 14 dní, zkoušíte vložit klas ručně a čekáte, zda se přiblíží. Postupně si bude ptáček čím dál tím více troufat, až Vám postupně vleze na ruku a nebude se jít bát.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.