Útulek doma?

Od: Datum: 28.08.15 14:11 odpovědí: 2 změna: 28.08.15 16:20

Ahoj,

už rok přemýšlíme s ostatníma... o útulku. Oni tam chtějí psy, kočky, králíky, ptáky a koně a já nevím co ještě. Mně to příjde strašně nereálné. Navíc s koníky to není jednoduché. Myslíte, že by bylo reálné mít pozemek, kde bychom udělali venkovní kotce, kde by byli psy, kteří venku být celoročně můžou (samozřejmě zateplené boudy) a budovu, kde by byli kotce pro pejsky, kteří venku být celoročně nemohou. V "domě" by byly i ty kočky a abych jim udělala radost, tak by tam mohli být v nějaké místnosti klece a vybavení i pro králíky. Více bych ani nechtěla. Nic není zadarmi, ano chci pomoct taky těm zvířatům, ale koníci se jen tak na ulici nerodí, majitel je vždy když "dosloužili" chce dát pryč. A pochybuji, že bychom často našli korely a jiné takové ptactvo na ulici. Co si myslíte, je můj nápad reálný? Protože to, co si vymýšlí oni, s tolika zvířaty, mi nereálné příjde.
Pokud by tedy něco z toho šlo, co je všechno potřeba k vyřizování? děkuji, sháním tohle všechno jen aby dali pokoj :D

Mě by stačilo pořídit si pejska z útulku, možná dva :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.15 15:46
avatar

Tak hlavně potřebujete peníze, peníze a zase peníze. Musíte založit občanské sdružení, nebo s.r.o. nebo musíte být OSVČ. Zajistit si, kde útulek vybudujete, aspoň 2 km od obce (jinak si budou občané stěžovat na hluk) Kotce, sklady krmiva, místo k likvidaci fekálií, přípojka vody elektřiny je samozřejmostí. Reálný návrh na financování (nepočítejte, že vám někdo něco dá, většinou to financují obce, s darů se neuživíte) Budou chtít všechno před spuštěním zkolaudovat, potřebujete Provozní řád a Metodický návod pro provoz. Všechno zpracujte a odevzdejte s žádostí na Krajskou vet. správu. Pochopitelně potřebujete absolvovat školení k odchytu, všechno stojí zase peníze...A kde je žrádlo a plat zaměstnanců?

Nejlepší bude do nějakého útulku zajít i s "ostatníma" a tam se zeptat co je třeba, ať vám ukáží provoz a co to všechno stojí a hlavně, kde ty peníze berou...myslí, že velmi rychle vystřízlivíte :)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: spol
Datum: 28.08.15 16:20

Děkuji za odpověď.

Přepošlu jim odpověď, já jim říkám, že to něco stojí, ale jak vždy když se vydíme, tak oni o tom básní co a jak a že tam chtějí zoo a já nevím co všechno...

(Ano, jsou to děti, chtějí o tom všechno vědět, ale platit to budu já jakožto nejstarší, tohle je asi jejich názor :D )

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.