Jak silnou infra žárovku?

Od: Datum: 24.08.15 12:05 odpovědí: 3 změna: 25.08.15 13:35

Zdravím, chtěla bych Vás poprosit o radu, mám terárium 210x40x50cm které potřebuju vyhřívat na cca 26stupnů, bohužel nejsem u infračervených světel(konkrétně ted koukám na INFRARED BASKING SPOT od Exo terra ale jde mi spíš o dostupnost a kvalitu, o nic víc) schopná najít informaci o jejich výhřevnosti, tzn mám koupit dvě 75W a zavěsit v různých výškách nebo stačí jedno silnější nebo stačí i slabší? Jednoduše kde mám sehnat informaci o tom kolik litrů terárka taková žárovka vytopí v závislosti na watech?

Díky moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: parizskablbka
Datum: 24.08.15 16:42

100 watu

mám 3 chameleony 2 kluky a 1 holku

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.08.15 17:19

Zdravím, metoda pokus-omyl. Kupte 75w i 100w, ale na různá místa bych je nadávala - pokud neplánujete dvě výhřevné plochy blízko sebe. Rozmístění zárovek zaručí podobnou teplotu v celém terárku a zvíře nebude mít žádné chladnější místo.

Na dva dny zkuste 75w a teplotu měřte, pak vyzkoušejte 100w. Uvidíte, která vyhřeje lépe. Exo terra je k ničemu, stačí obyč klasické žárovky (ovšem počítejte s jejich nízkou životností).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.08.15 13:35

Exoterra žárovka = vyhozené peníze. Stačí koupit obyčejnou žárovku 75 a 100W, vyzkoušejte obě, ono záleží i na větrání terária. A více než jednu tam nedávejte, chameleon potřebuje lokální výhřev ale i chladný kout. Nemusí být v celém teráriu stejná teplota resp. by ani neměla být.

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.