Naklonění hlavy z šoku (králík)

Od: Datum: 22.08.15 10:02 odpovědí: 5 změna: 24.08.15 07:29

Ahoj,potřebovala bych poradit ohledně svého čtyřletého králíčka.Bydlíme na vesnici a včera dva z králíků něco zakouslo za ušima.Králíček ječel a lítal po ohradě,ale nijak kousnutý nebyl.Asi po hodině začal být apatický a hlavu má nakloněnou na stranu.Nevíme jestli je to Encefalitozoonóza nebo je to z šoku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.15 10:13
avatar

Pohledej si na netu jakéhokoliv veterináře odkudkoliv a zavolej mu. Nemusíš říkat, odkud jsi, jen několika slovy mu řekni, co se stalo. On ti poví, co králíčkovi je.

doplněno 22.08.15 18:10:

Chudinka malý. Pohlaď ho za mně! *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anna*
Datum: 22.08.15 11:26

Děkuji za rady,už jsme byli u veterináře a řekli,že to je zřejmě poranění hlavy a máme tomu dát čas.Tak to snad dobře dopadne :)

Datum: 22.08.15 19:40

pokud je to z šoku, tak hodně pomáhají bachovky kapičky. bud Krizové - ty obsahují kombinaci bylin i na šok, anebo přímo na šok - psychický, emoční i fyzický - Snědek okoličnatý. podává se lidem i zvířatům. a "urychluje" zpracování traumatu. k dostání na netu i v některých lékárnách a dokonce i veterinách. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.15 11:02
avatar

"včera dva z králíků něco zakouslo" - "králíček ječel a lítal po ohradě" ... Byli spolu? Viděl někdo ten útok? Opravdu není kousnutý? Jestli spolu nebyli, proč lítal po ohradě?... Veterinář vám po telefonu tohle moc řešit nebude. Jak jsem pročítala onu nemoc, obtížně se zjišťuje i testy a byla by velká náhoda, že by se projevila zrovna po takovém incidentu. Zdravý rozum mi říká, že králíček prodělal pořádný šok. Já bych s ním k veterináři jela co nejdřív, oči odborníka jsou nade všechny teoretické rady. Mona

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 24.08.15 07:29

Byla jste u veterináře specializovaného na králíky? Pokud ne, tak Vám většinou řeknou, že je to mrtivčka nebo z leknutí. Přesně tohle mi řekli u mého králíčka, i když jsem pak další den utíkala ke specialistovi, už bylo pozdě, samozřejmě, že to byla encefalka, kterou nespecializovaný veterinář nepoznal a okamžitě nezahájil léčbu a králíček mi do 3 dnů umřel! Pevně doufám, že to nebude i Váš případ! Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.