Bígl do bytu

Od: Datum: 19.08.15 19:08 odpovědí: 7 změna: 23.08.15 09:36

Zdravím chci se zeptat co vše potřebuje Bígl jako štěňátko když bude v bytě jestli má rád nějaké oblíbené hračky,nebo jak dlouho vydrží sám třeba hodinku nebo tak a jaký je všeobecný nároz na to mít pejska v bytě atd? Děkuji MNOHOKRÁT ZA ODPOVĚDI


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.15 20:01
avatar

Do modrého vyhledávacího okénka napiš - bígl - Tak se dostaneš do archivu a pak už můžeš jen a jen číst. Dočteš se, že bígl je honicí, smečkový pes a bývá úzkostný, špatně nese samotu, je nepřivolatelný. Do bytu není zas až tak ideální. A na procházce nikdy nemůže být navolno. Stále musí být na vodítku. Bez smečky není šťastný.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.08.15 20:15
avatar

*palec* naprosto přesně!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.15 20:18
avatar
Taky souhlasím. A právě pro jeho tvrdohlavost, bych bígla určitě nedoporučila pro začátečníka, který s pejsky nemá zkušenost, natož do bytu. Budete nešťastní vy, pejsek i sousedé.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 19.08.15 20:58
avatar

Sousedi 3 patra nad náma měli štěně bígla,cca 3/4 roku doma. Když odešli do práce a do školy,tak vyl a vyl a štěkal a vyl. Sousedi si stěžovali a stěžovali,tak ho dali asi někomu jinému,už je klid.Bígl do bytu? Rozhodně ne a když,tak jedině když bude někdo celý den doma a bude s ním chodit na dlouhé procházky,jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.08.15 21:57
avatar

Bígl je na zahradu k domu. Byt bude špatný jak pro něho, tak tebe. Je to tvrdohlavý pes a většinou trpí úzkostí ze samoty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejsi*
Datum: 22.08.15 20:57

Bígla (resp. bíglici) máme 14 let. Mohu sice potvrdit názory některých odpovídajících, že je to velmi živé plemeno, vyžaduje důslednou výchovu a patrně se nevyhnete občasnému útěku na procházkách, ale na druhé straně je to super kamarád na procházky, agility apod. Většinou se dobře snese s ostatními psy. Máme složené lovecké zkoušky, proběhali jsme se v agility do kat. 3, absolvovali jsme výstavy.

Když bude vědět, že se vrátíte a budete si s ním hrát, i tento pes klidně doma vydrží, v tom se umí přizpůsobit. U nás prospal 6-8 hodin zcela v klidu, dokonce jsme mohli odjet na 1-2 dny a když ho sousedka nakrmila, prostě hlídal vchod do domu a byl zcela klidný. Začal vyštěkávat až třetí den.

Jsme sice z venkova, ale pes je "postelový", máme ho uvnitř v domě, takže si naší přítomnosti užije. Nevidím důvod, proč by nevydržel v bytě, on totiž žádný pes sám o sobě neběhá po zahradě, vždycky potřebuje impuls nebo doprovod páníčka.

Co mohu doporučit, pořiďte si elektrický obojek a velmi dobře si u někho zkušenějšího nechte vysvětlit, jak s ním zacházet, aby byl vám i pejskovi k užitku. U nás třeba pejsek nadšeně vítá, když mu tenhle obojek připínám, protože ví, že s ním může běhat venku na volno. Navíc je v současné době už napůl hluchý, takže zvukový impuls na obojku je nezbytný, jinak by mě neslyšel. Pomocí tohoto obojku ho také s velkým procentem úspěchů můžete odvolat ze stopy, což je jinak u bígla téměř nemožné.

Jinak mohu jen doporučit pro začátečníka - vezměte si fenku, bude s ní lepší práce než se svéhlavým pejskem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.08.15 09:36
avatar

Kejsi, toto je moc příjemné čtení. :) Jen bych vás chtěla upozornit, že hodně funguje "vzpomínkový optimizmus" to je to, jak funguje paměť. Zůstávají a jsou hodně na povrchu příjemné věci a naopak jsou potlačovány a zapomínány nepříjemné. Vždycky, když přišel do rodiny nový pes, pak musel poslouchat vzdechy typu: . . Andy, to byl pan pes! Ten uměl, učil se snadno, ale ty jsi strašné trdlo! :-D Tohle musela poslouchat, asi tři roky, Bubu a asi tři roky totéž Dorka o Bubu. A teď neznám hodnějšího, chytřejšího, poslušnějšího psa, než je Dorka, 10 let. Ale než se pes zklidní, naučí, porozumí, to je opravdu na dlouhou dobu! A po téhle době, třeba tazatelka odejde z domu do školy a pak do světa a pes zůstane rodičům, kteří s ním nebudou ani běhat, ani cvičit. Třeba. Já nevím.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.