Umrti andulky

Od: Datum: 18.08.15 12:27 odpovědí: 5 změna: 24.08.15 11:15

Ahoj, mám takovou otázku týkající se andulek.
Nevím jestli s tím má někdo zkušenosti, ale pokud možno byla bych ráda za každou odpověď :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Včera na večer mi umřela andulka, úplně stejně jako ta předešlá. Obě dvě jsme měli okolo 1. roku. Byli ze zverimexu.
Vůbec nevím, proč umřeli stejně a po podobné době co byli u nás doma. Z ničeho nic přestali pískat, jenom si tak seděli, moc neudrželi na bidýlku, tak si ,,lehli,, na dno klece. Začali se převracet na bok, a když byla ta 1 andulka na bidýlku, spadla a umřela :((
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nevíte prosím Vás někdo proč? Moc by mě to zajímalo, co dělám špatně. Jestli umřeli hlady, žízní, nebo samotou, ale jídla, pití měli dost, pokaždé jsem je pouštěla se proletět. A hračky také měly. Možná že mám jen smůlu:(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mp
Datum: 18.08.15 14:22

Tak to není dobré. Sám jsem měl 3 andulky a zemřely na sešlost věkem (nic pěkného - obyčejně spadnou z bidílka, trochu se klepou a je konec). A věk tak kolem 9 let. V jednom roce je to divné. Jinak se divím tomu proletět. Tak snad andulka si může lítat po celém bytě - to není kanár.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.08.15 23:19

Jeden soukromý chovatel mi říkal, že v dnešní době je všechno chované (mazlíci) zvířectvo choulostivé. Nemohu s ním tak úplně souhlasit, všechno určitě ne. Náš zverimexový kanárek žil asi deset let. U vás může být něco nevhodného. Ať už ve složení stravy, nebo třeba nevhodné umístění klece - stačí průvan a je vystaráno. Samozřejmě neméně důležitou věcí pro život je společnost. Musí stále s někým být, kdo si bude povídat (ideální jsou domácí hádky - andulky milují hlučné domácnosti:-D) a věnovat se jejich duševnímu rozvoji. Nedostal se váš ptáček k něčemu nevhodnému (při létání) - kytky apod. Mají tendenci vše obírat a ozobávat. Mona

Datum: 20.08.15 11:56

Musíte napsat jakého jídla a taky kde byla klec. Na průvanu nebo u okna na přímém slunci?

Od: 159
Datum: 24.08.15 10:52

Bohužel zverimex je podnikatel jako kazdy jiný a andulky nakoupí co nejlevnějí, tudíž neni vůbec jisté zda andulka neni např. potomek bratra a sestry. Mohly mít nejakou genetickou vadu. Doporucuji vždy zvíře koupit u chovatele. Andulky chová kde kdo a proto to nebude jiste daleko vašeho bydliste.

Nám jednou andulka odešla, kvůli stesku. Odjeli jsme na týden na hory a ona od té doby začala jakoby přepeřovat, ale uz nevylézala z klece a jednou pošla. Takže neni možné, že jste byla treba nekde na chate nebo tak?

Od: trtr
Datum: 24.08.15 11:15

Zdravím, pokud na dně klece byl novinový papír či potištěné nevyužité listy papíru, může být příčina zde. Inkoust totiž ptáky, kteří papír rádi jedí po určité době zabije.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.