Kocour si drží odstup

Od: Datum: 18.08.15 08:45 odpovědí: 8 změna: 19.08.15 12:34

Čáu lidi,

mám asi tří až čtyř letého obyčejného černého kocoura od koťátka. Žiju v bytě, takže nechodí ven, ale má k dispozici celý byt 3+1 po celý den. Balkón jen když jsem doma. Nikdo jiný s námi v bytě nebydlí. A má otázka zní, zda-li je normální, že se kocour nenechá vzít do náruče, popřípadě, že se ke mne nepřitulí v posteli. Teda, občas přitulí, ale lehne si jen na nohy. Všechny ty příběhy o tom, jak někomu spí kočka vedle hlavy na něj naprosto nepasujou. Pak mi taky občas mléčným krokem masíruje břicho nebo záda. Pohladit se normálně nechá i se mu to líbí, ale vzít se do náruče moc nenechá. Chvíli to strpí, ale tak po minutě ho to začne štvát a začíná se vrtět. S kocourem mám jinak skvělý vztah. Přiběhne na zavolání a mňoukáme na sebe :D. Je to nejlepší kamarád a chovám se k němu mile a vlídně. Nevíte, čím by to mohlo být?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.15 09:01

Je to úplně normální.Můj kocour je jako moje dítě a taky vždy leží jen na nohách a chová se jako ten Váš.Mluvíme spolu,perfektně slyší na jméno,nekrade,nedělá binec...lepší jak chlap Občas mě budí kolem půl páté,že si přilehne k hlavě a vrní tak silně,že nás vzbudí,ale jde mu jen o jídloJá měla svědomí,že je často sám,proto jsme mu pořídili kočiku,kamarádku.Mají se rádi,poběhají spolu,poblbnou a spí mi na nohách oba

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.08.15 09:15

Jojo, kocouři to mívají. Já mám ten pocit, že je to zčásti kvůli váze. Když byl sestry fešák malý, nechával se brát, ale jak dospěl a zesílil (je to takový atleťák, hubený, šlachovitý, těžký), tak cítí, že mu na rukou není pohodlno - není to stabilní podklad, což kočky mají rády.

A podobně to máme s kočkou u rodičů. Ta je malinká a lehounká, ale v rukou je jen v určitých polohách (a když se hooodně chce mazlit) a když si ke mě lehne, také jen k nohám. K hlavě si mi lehla jednou - když jsem měla těžkou laryngitidu, vycítila nemoc a ležela mi u krku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.08.15 09:29

Byla bych přísahala, že to může být i genetické ;) Někdy v devadesátém k nám zabloudila malá kočička - plachá, pohladit se časem nechala, ale za celých 10 let svého života se nechtěla ani vzít na klín, nebo pochovat. Její dcera, přestože měla obrovský kontakt s celou naší rodinou se chovala podobně - přestože vyhledávala kontakt a pohlazení, nesnášela omezení v podobě náruče. A její potomci - obrovsky komunikativní, domácí plyšáci - to samé - jen s obrovským úsilím přetrpí, když je někdo chce pochovat a honem dolů.

Takže ho berte takového jaký je - prostě to má v hlavičce takto nastavené a změnit to nepůjde. Mona

Od: mp
Datum: 18.08.15 12:45

To se mě právě na kočkách líbí. V rodině máme dvě kočky. Když žily s dcerou jinde, a já jsem přijel na návštevu, tak si mě ani nevšimly. Pak se dcera přestěhovala zpět domů, postupně jsme se zkamarádili. Ale trvá to někdy dlouho. Prostě kočka je svébytný a samostatný živočich ( na rozdíl od psa). Proto jí také májí rádi jen někteří.

Datum: 18.08.15 13:13

co kočka, to osobnost... naše kočka se jako malé nalezené kotě tulila, spala mi v noci u krku, až mě štvalo, že se nevyspím, přes den pořád na klíně - no ideální mazlík... ;) ale jak dospěla, postupně se měnila a přestala být kontaktní, dokonce po člověku i sekla, když šel kolem a chtěl ji pohladit *bzum* - pak přibyly do domácnosti 2 nová koťata a velká kočka se cítila na vedlejší koleji, tak se sama začala zas mazlit, spát se mnou v posteli apod. - a jak tu někdo psal, že kocouři jsou asi všichni takoví, tak já takovou zkušenost nemám - z těch koťat je to právě kocour, který se odmala mazlí, chodí na klín, nechá se chovat apod., zatímco kočička je ta "odtažitá" - fakt, je to spíš kus od kusu...:-D - váš kocour mi přijde úplně normální... :)

Od: pb®
Datum: 18.08.15 13:45

Je to naprosto normální. Většina koček nemá rádo tahání v náruči a divím se lidem, že to pořád zkouší. Pomazlit, pohladit, sednout na klín, to jo, ale proč mordovat kočku minutu v náručí? Chce to z vaší strany více empatie.

Datum: 18.08.15 13:55

Bude to v povaze. Kdyby byl kocour s Vámi nespokojen, dal by to najevo jinak, třeba čůráním na věci. Jemu to takto vyhovuje. Ne každá kočka se nechá bez problémů chovat a nosit, spíše jim to vadí až na vyjímky. Pokud máte pěkný vztah, nechala bych to tak jak to je:)

Datum: 19.08.15 12:34

dobrý dotaz. Mezi kočkami žiji celý život, zrovna teď máme tři a proto si myslím, že vím čím by to mohlo být.

Je to tím, že kočka není pes, nevidí ve vás člena smečky, ale spíš domácí inventář. Si všiměte, že v očích vašeho kocoura je napsáno, že vy bydlíte u něho. On rozhoduje o tom, jestli se budete mazlit. Stále ještě je v něm schovaná divoká šelma, která si udržela svoji míru nezávislosti. Kočce nebo kocourovi neporučíte. Tak snad leda když mu řeknete : Lehneš si nebo ne? Lehne si nebo ne atd. No a navíc, kočky jsou velmi svobodomyslný národ a ta jejich svobodomyslnost je ještě k tomu nakažlivá. Vidím to u nás doma, kde si všichni dělají co se jim zachce a domů chodí, až dostanou hlad. Prostě to tak je.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.