Pes nežere z misky

Od: Datum: 17.08.15 22:01 odpovědí: 15 změna: 19.08.15 10:26

Zdravím, zajímalo by mě, proč si pes vyndává žrádlo z misky. Granule nebo mletinu ne, ale půlky kuřat, dršťky apod. To mu dojde, že velké kusy se mu budou na trávě žrát líp? Nežere to ani v kotci, vynáší žrádlo ven na trávu. Předem díky za info. J.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.15 22:16
avatar

Nevím, jestli jsem to pochopila správně, ale já bych to viděla následovně. Drobnější kousky jí na místě, protože je to rychlejší a hlídá si zdroj, který rychle zlikviduje. Kdežto na větší kousky potřebuje více času (a pravděpodobně víc vyhovuje hrubší povrch). Má pocit, že s tím není tak na ráně a líp si to uhlídá.

Vy dáváte půlky kuřete? Duté kosti bych neriskovala! Mona

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.15 22:25

Aha, díky za vysvětlení. S tím žrádlem - ano, dáváme vše ale syrové. Je zvyklá, žádné zácpy, žádné průjmíky, vše tráví v pohodě. I syrové dršťky - zelené, smradlavé. Největší lahůdka

Datum: 17.08.15 22:35
avatar

Jestli je mé vysvětlení správné, nevím. Předpokládám, že jde ještě o instinkt. Ale s těmi kuřecími kostmi... Asi máte štěstí, že se ještě nic nestalo, ale já bych to opravdu neriskovala. Dlouhé kosti - třeba stehenní - se při rozkousání štěpí na ostré kousky. Pokud se zapíchnou někde v trávicím traktu...nic pěkného.

doplněno 18.08.15 09:51:

Zase logicky - co žerou vlci nebo liška, když skočí do kurníku. Proč těm to nevadí? - no, popravdě, nevíme kolik lišek zemře na jakou příčinu.;) Ale dobrý, pokud to máte ozkoušeno, pokračujte. Je to trend, který je rozšířen, ale já tomu prostě nevěřím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.15 22:52

Taky jsem se bála, ale bylo mi chovatelkou vysvětleno něco o jehlovém reflexu, který do dvou let vymizí, když štěně nedostává syrové maso s kůstkami. Začali jsme od štěňátka dávat křídla, trochu krků a pak přešli na částečný barf s většími kostmi. Vím, že mě někdo asi bude proklínat, jak živím psa, ale vybrala jsem zlatou střední cestu.

Ráno 1/2 hrnku granulí (je to rychlejší, proti masu - zvlášť dršťkám to voní *hi* ) a večer pořádnou porci syrového žrádla - jak jsem psala výše.

Zase logicky - co žerou vlci nebo liška, když skočí do kurníku. Proč těm to nevadí? Hlídám jenom, aby kosti neměla každý den.

Tak nevím. Pořád se učím. Díky za názory :)

Datum: 17.08.15 23:03

Drůbeží kosti vadí pokud jsou tepelně upravené, syrové nevadí.

doplněno 18.08.15 13:30:

Naše čubina vyndává z misky granule a pak je teprve konzumuje.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.08.15 23:33
avatar

"mona" má pravdu - dlouhých dutých kostí bych se vyvarovala !

- jinak kočky taky vyndavají některé žrádlo z misky. Většinou jde o větší kousky - asi s nimi mohou ve volném prostoru lépe manipulovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rybana
Datum: 18.08.15 06:33

Pes i kočka vyndavá maso z misky, asi proto, že to není člověk, rozhodně netrestat. Syrové maso je pro ně přirozené, určitě přirozenější než

granule, taky krmím syrovým, ale ne smradlavým! Vadit by měly pouze vařené kosti, ne syrové, jak již bylo řečeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 09:35
avatar

Ano, naše kočka si vyndavá žrádlo (kuře nebo jiné, přesně jak píše zakladatelka) na koberec - potřebuje jej zuby zpracovat, rozporcovat, po koberci jí to "nejezdí", stejně tak to asi bude u toho psa na trávě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 19:25
avatar

Syrové kosti dávám všechny, všem psům a nikdy nebyl problém, žádný masožravec v přírodě, si kosti co sežere nepřebírá. Jediný problém jsou kosti vařené nebo pečené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 18.08.15 06:57
avatar
Pani neporadim...sama mam obdobny problem, stary pes, posledni dobou vyhazuje z misky granule. Pes chovany v byte, nikdy to nedelal, granule mu chutnaji, ale kazde rano ted sklizim granule, ktere jsou v hojnem poctu rozhazene, nektere pokousane, kolem misky...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 07:36
avatar

iv, podobně je to i u nás. Staráme se několik let o psa tchýně. Tři misky plné granulí. Vždysi je nabere do tlamy, rozhodí po podlaze, dvorku, pak je postupně sní. Někdy si s nimi i hraje, vyhazuje do vzduchu a chytá. Dost často je jí před dveřmi, když chce někdo vstoupit. Aby asi překážela...

doplněno 18.08.15 09:42:

Pani iv, jelikož je fence více jak 17 let, nebudeme jí to odnaučovat. Občas je to zábava, pokud se neplete pod nohy..

Psům nerozumím, mám z nich (až na malou vyjímku) panickou hrůzu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 18.08.15 07:49
avatar
A nevite jak ho to odnaucit? Myslela jsem ze mu budu davat jen par granuli a kdyz sni, dat dalsi, ale je to osmilety hafan a zere dost nerovnomerne, nehlede na to, ze pres tyden, kdyz neni doma chlap tak skoro nezere...styska se mu, za to o vikendu zere jak zjednany.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.08.15 11:03
avatar

Dobrý den, jak se Vám bude lépe jíst kuřecí stehno - v hlubokém hrnci a příborem nebo v rukách (a prostoru)? Myslím, že pes uvažuje správně. Zdravím!

doplněno 18.08.15 11:56:

Možná je vysvětlení i v tom, že pes byl dříve (a divoký), než miska (kterou mu vnutil člověk).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.08.15 10:26

Logické. Díky. Jen pro ostatní. Já v tom nevidím problém, zajímalo mě to. Ať si žere jak chce, hlavně že chutná *hej*

Datum: 18.08.15 13:26
avatar

Zdravím, přidávám se k těm, komu pes vyndavá žrádlo z misky. Můj to dělá také:) Jinak syrová strava je to nejlepší, co můžete psovi dopřát! A syrové drůbeží kosti nevadí, vadí jen ty tepelně upravené.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.