Malý münsterlandský ohař

Od: Datum: 16.08.15 09:54 odpovědí: 8 změna: 18.08.15 11:29

Dobrý den, chtěly bychom si pořídit malého münsterlandského ohaře. Fenka by ale nebyla lovecky vedená, byl by to spíše společenský pes. A bydlel by v bytě. Četla jsem pár zkušeností zde na internetu, ale názory se rocházejí. Jaké máte zkušenosti? Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.08.15 11:52
avatar

http://www.ohardlouhosrsty.cz…aly-munsterlandsky-ohar-mmo-/

Máte na mysli tohohle psa? Psa, který byl dlouhá desetiletí šlechtěn pro práci s lovcem? A tohohle psa, vyšlechtěného jako pomocníka myslivce, se kterým je venku většinu dne, chcete zavřít do bytu? A až někdo příjde ze školy nebo z práce, tak s ním obejde barák? Opravdu?! *sok*Nerozumím tomu. Nechci vás podezírat ze snobizmu, proto prosím o vysvětlení.

doplněno 16.08.15 15:46:

Christin, vždycky, když slyším, že někdo dává psa pryč, tak velice silně zpozorním. Proč ho dává pryč, si kapku rozeberte a nejspíše příjdete na ten pravý důvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: christin
Datum: 16.08.15 12:04

https://cs.wikipedia.org/wiki/Malý_münsterlandský_ohař

,,je dnes chován jako společenský pes"
Tak jsem na mateřské a opravdu by se sním neobcházel jen barák. Paní co ho prodává, říká, že sním mají zkušenosti a prej se z něho stane gaučák..
Ale chápu Vás, jen už mi opravdu dochází nápady, vždy jsem měla labradory a vlčáky, jenže ty jsou do našeho bytu dost veliký. a psi jako jorkšír, bišonek, čivava, krysařík atd. v žádném případě nechci.

Datum: 17.08.15 17:58
avatar

Gaučák se stane z každého psa...otázka je co venku? Je to lovecké plemeno, to je vždycky trochu problém v přírodě navolno... co třeba český strakatý pes? Nebo kavalír king?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.08.15 18:37
avatar
Za kavalír King Charles španěla se přimlouvám. Tomu našemu, bude v září 11 let a jediné jeho negativum je, že by odešel klidně snad i s cizím člověkem. Jinak je to střední rasa psa, která se přizpůsobí rodinnému tempu a je to pejsek se srdcem na tlapce. Ke kočárku ideál :)
Toho ohaře ne, ten by se v bytě spíše trápil...
doplněno 18.08.15 06:07: Jj krmíme ho granulemi. Měl purinu proplan, k9 (to mu nejelo), nebo calibra. Pořizovali jsme ho z chovu od paní bez PP, ale viděli jsme kde vyrůstají rodiče atd a tehdy jsme do toho šli. Bylo to riziko, na to, že neměl potřebná vyšetření, ale vyšlo to.. Bere prášky na srdíčko, ale už na to má nárok...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: christin
Datum: 17.08.15 22:40

Jo jo kavalíra bych také hrozně ráda, jen mě děsí, že jsou prý často nemocní... 11 let je krásný věk, čím ho krmíte? Granulema? jakou značkou? Děkuji

Datum: 17.08.15 18:16
avatar

Dobrý den. Aby se z ohaře stal gaučák? No, možné to snad je, když narazíte na obvzláště klidného psa, nebo fenku. Jinak si myslím, že je to napováženou takového psa cpát do bytu. A ještě tam, kde jsou malé děti.

doplněno 18.08.15 00:31:

Proti psům nemám předsudky. Jen si myslím, že pracovní plemeno nepatří do bytu. Už jste někdy byl v útulku pro psy? Jsou plné opuštěných psů, jejichž výchovu panicci nějak nezvládli...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.15 23:03

No a proč né? Nevím, kde se pořád berou ty předsudky vůči psům. Věřím, že pokud tomu psovi tazatelka poskytne dostatek prostoru na vybití energie, po zbytek dne mu bude dobře i v bytě. Nebo si myslíte, že u myslivce jen běhá celé dny od rána do večera po lese?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: an*
Datum: 18.08.15 11:29

Souhlasím. Je to temperamentní pes, ale když se 4 -5 hodin denně vylítá venku, (ale opravdu vylítá, ne na vodítku vedle kočárku s dítětem) zbytek dne z něj může být gaučák. Lovecké pudy ale zůstanou, bude honit ptáky a kočky, vše co se u vás po sídlišti pohybuje. Také jsou velmi tvrdohlaví, výcvik bude náročnější. Ale je to krásný pes. :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.