Lze mít tři andulky?

Od: Datum: 14.08.15 20:14 odpovědí: 8 změna: 16.08.15 21:37
Dobrý den, mám andulku, která je stará 2 měsíce a chovám jí 20 dní. Myslím že to je sameček? ( fialový nosánek a světlohnědý zobáček) Zrovna zítra dostávám k svátku dvě andulky dle výběru. Bylo by dobré, kdyby byly dva samečky a jedna samička? Mám trošku obavy,že by se neshodly. Nebo by prostě bylo lepší tři samci?
A dali by se tedy ochočit, když tam budou tři andulky?
Předem děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.15 22:37

U andulek starých 2 měsíce se může i změnit ozobí :) Může se z toho vyklubat i samička :) Myslím že by neměli být problémy možná jenom malé ale žádné smrtelné hodně lidí chová více andulek různého pohlaví a žádné komplikace samička si musí vybrat svého samečka :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.08.15 22:53

Lze mít tři andulky, ale jedině tehdy, pokud mají dostatek prostoru. Minimální velikost klece pro pár je asi tak 50 x 40 x 30 cm, ale čím větší, tím lepší. Ve třech už je to na voliérku. Řekla bych, že ideální kombinace pohlaví je jeden sameček a dvě samičky. Co se týká komunikace - nejspíš si ve skupince vystačí sami. Opravdu ochočení bývají jen jednotlivci. Nejde jen o to, je mít - dostat. Dokážeš jim připravit pohodový domov, ne jen základní péči? (krmení, vodu, a nocleh). Aby prospívali, musí se cítit dobře, v bezpečí. Chce to, pořádně si projít internet (nebo pořídit knížku) a nastudovat si vše potřebné. Chlapeček, co vidím na fotce, mi přijde celkem vystreslý. Mona

Od: mp
Datum: 14.08.15 23:30

Tak andulka (papoušek vlnkovaný) je hejnový papoušek, takže, čím jich bude více, tím budou spokojenější, záleží fakt hlavně na prostoru. Klec není voliera. To se chce zeptat přímo chovatele. Zase je pravda, že pokud chcete, aby se Vám ochočil, tak je dobré chovat jen jednoho, který k Vám při dobrém zacházení obyčejně přilne.

Datum: 15.08.15 08:50

ahoj, jestli je to sameček, pořídila bych si k němu už jen samičku, aby byli v páru :) mívali jsme doma víc andulek a pamatuji se, že jedna samička klovala druhou, aby ji vyštípala pryč - možná to bylo právě malou klecí :( tak pozor na to, pro 3 andulky je klec na fotce opravdu malá...

Datum: 15.08.15 16:38

Když budeš mít více andulek, ony si samy vystačí a nebudou tě potřebovat. Ale když budeš mít jen jednoho kluka, je předpoklad, že se naučí mluvit a taky bude za tebou létat a vyhledávat tě. Jen tu rukavici zahoď, zbytečně ho děsíš! Nechytej ho, nauč ho, aby ti sám sednul na prst. A kouknul, co dobrého mu nabízíš. :-D

Datum: 15.08.15 18:23

uvidíš co z těch třech bude a kdyby nebyly všechny tři stejného pohlaví, přikoupíš čtvrtou. chce to ale větší klec a často je pouštět po místnosti, aby se mohli proletět. Být tebou bych spíš počkal, tohoto bych nechal samotného, aby se ochočil a později bych mu koupil jednoho kamaráda/dku, ale ručně dokrmeného. Jinak budou divocí a když je pustíš z klece, nedostaneš je zpět. když budeš takového ptáčka honit po místnosti, buď se zraní nebo zemře na šok.

Datum: 16.08.15 21:01

Já mám doma 8 andulek .. takže 3 lze mít. Všechny ochočené, některé mluví. Jediné co mě zaráží, že držíte andulku v gumové rukavici. Jak se k nim chováte, že si musíte chránit ruce, aby Vás nekloaly. Takže raději nemějte 3 andulky. Protože mít tři naštvané, kousavé andulky, je utrpení pro Vás i pro ně.

for 72mona3:

Nepište o věcech, kterým nerozumíte. 1 sameček na dvě samičky znamená, že se samice navzájem zraní nebo usmrtí. Nepleťte si to s kiwi nebo angreštem, kde se sadí 1 samec na několik samic *zed* *zed*

Datum: 16.08.15 21:37

@fidonet - děkuji za milé upozornění. Vše ostatní mám doufám správně. Formulace mé věty je "řekla bych", což doufám nezní stejně jako "s naprostou určitostí". Info jsem hledala na internetu a nikde jsem se nedočetla o problémech, které popisujete. Pokud chcete kritizovat, tak prosím. Projděte veškeré veby, kde se o chovu papoušků vlnkovaných píše a není tam zmínka o této dost zásadní problematice a posílejte jim doplňující info, aby se naprostý laik také mohl něco přiučit bez kousavých komentářů. Mona

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.