Kotě se bojí - jak odnaučit?

Od: Datum: 14.08.15 00:20 odpovědí: 8 změna: 14.08.15 17:48

Dobrý večer,

dnes jsem dostal koťátko, jsou mu asi 4 měsíce, ale hodně se bojí :/ .. chápu že je to asi novým prostředím, nevými lidmi a tak .. ale co mám dělat, aby se to co nejdříve odnaučilo a aby si mě "oblíbilo" a zvyklo si na mě? :) je to moje první kotě, tak proto se ptám ;)

Předem děkuju za jakékoliv rady ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pee*
Datum: 14.08.15 00:28

Dobrý večer, prostě se o koťátko starejte jak nejlépe umíte :) Určitě si Vás oblíbí , dřív nebo později ale oblíbí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 14.08.15 08:40
Nepronásledovat, nehonit, zkusit ho nalákat na hru na mávátko, něco na provázku, házet mu myšku. Koupit šantu nebo kozlík, to už nalákalo nejednu kočičku.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.15 09:22
avatar

Tvoje kočička nebyla zvyklá na lidské ruce. Musíš si ji "vymazlit" tak, jak ti píše pb®. To je jediná cesta, jen se musíš obrnit trpělivostí a laskavostí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 14.08.15 09:22
avatar
Zdravím,
je to kočka když uvidí že od Vás má pravidelně papání tak si Vás zaručeně oblíbí Jinak první dny nechat v klidu nebo bude ještě ve větším stresu, postupně si sní hrajte, mazlete po týdnu už za Vámi bude běhat sama :)
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 0x
 
Od: junek
Datum: 14.08.15 09:31

naše kotě bylo také hooodně plaché...ale bylo hodně zvědavé...

´´chytilo´´ se na provázek omotaný kouskem papíru... táhnout po zemí...kotě prostě neodolalo...a šahalo pacičkou po něm...

nebylo to hned...netlačili jsme na něj..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: simkka*
Datum: 14.08.15 17:06

Zkus si jí více všímat rukama né hrát ale dávat pamlsky a hladit rukou při prudkých pohybech by se mohla leknout A jestli ste ji už za něco kárali (Potrestali) tak je ještě horší dělat prudké pohyby rukama mohla by si automaticky myslet že ji káráte a leknout se :) Držím palce :) A žádné prudké pohyby :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.15 17:27
avatar

Pokaždé, když jsme měli nové koťě, první den dva strávilo s námi v bytě, přestože bylo venkovní. Téměř vždy, nejspíš ze stresu, hodně spinkalo - v klidném pokoji, ale tak, aby vnímalo naše hlasy. A téměř vždy, když se vyspalo, mělo hlad a to byl nejlepčí čas na pozitivní kontakt. Seděla jsem tam někdy i hodiny, aby vědělo, že jsem tam, ale nepředstavuji žádné nebezpečí. Opravdu je nejlepší mít nějakou hračku - třeba třásničku na špejli nebo obyčejnou mašličku na provázku. Koťata jsou abnormálně hravá a hra zahání i stres. Takže tak. Chce to trpělivost a ono to půjde. Mona

doplněno 14.08.15 18:22:

@nutt - s tím jídlem bych to viděla jinak. Kočce je jedno, jak se dostane ke žrádlu a na "páníka" si nezvykne jen proto, že od něj bude dostávat dlabanec. Ale pomůže, když tam během krmení nový šťastný majitel bude. Tak to vidím já.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.15 17:48
avatar

Nám tohle dělala jenom kočička(kocour ne)už má teď rok a pořád je někdy plachá.Měla od malička plný komfort a i tak byla věčně poplašená,vylekaná.Chce to doslova koťeti podlízat,pomalé pohyby,žádný hluk...a hoooodně si hrát,ať získá důvěru.Teď i hodně češem,to miluje a tím se vlastně mazlíme.Jak jsou teď horka,tak miluje když jí otírám vlhkou houbičkou na nádobí,takže prohlubujem vztah...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.