Je vhodné napájet psa vodou z kašny?

Od: Datum: 13.08.15 12:14 odpovědí: 3 změna: 13.08.15 13:24

Dobrý den, má někdo informace, jak dalece je chemicky upravovaná voda v městských kašnách? Ve městě běžně vidím, jak páníčci dávají tuto vodu pít svým psům. Já jsem si to zatím netroufl, stále nosím cestovní psí lahev z vodou.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.08.15 12:45

Voda v kašnách je určitě upravená tak, že jí sotva lze nazvat pitnou, ale určitě nebude jedovatá. Nelze totiž vyloučit, že se z kašny nenapije třeba dítě. Takže jedno psí napití psovi asi neuškodí, ale ta voda z domova asi bude lepší .

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 13.08.15 12:47

Dobrý den, kdo má psa (a bazén), tak ví, že pejsek se klidně napije z bazénu či louže.

V kašně by nemělo být nic jedovatého, když je to na veřejnosti a někde tam vlezou třeba i děti. Já bych z toho obavu neměl, pokud to není voda vyloženě zelená. Zdravím!

Od: jirkazxc
Datum: 13.08.15 13:24

Davaji tam chemikalie proti řasam např. slouceniny mědi. Asi pes neumře, ale zdrave to taky není.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.