1 denní kuřata, co teď?

Od: Datum: 11.08.15 16:59 odpovědí: 5 změna: 15.08.15 05:19
avatar

Vážení chovatelé slepic, mám 6 nádherných jednodenních kuřat, manžel stlouk kuřatnici a zatím jsou i s kvoučnou v ní. Slepice už slezla ze zbylých vajec, jednou už je naklované a kuře je vidět, zda je živé netuším ale nejspíš není. Mám ta zbylá vejce vyhodit? Dnes dostala kuřata hlavně vodu-pila a také kukuřičný + pšeničný šrot-zobala. Co zítra? Tvaroh, vejce na tvrdo, strouhanku? Za jak dlouho mohu dát kvočnu s kuřaty mezi slepice?

Na chalupě budeme do konce září, když bude teplý říjen tak snad i ten ale v zimě tu nikdo 4-5 dnů není, zvládnou to?

Kdy poznám zda je to slepice nebo kohout?

Děkuji za rady. L


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 11.08.15 17:15

Pokusím se odpovědět.

Zbylá vejce vyhodit.

Kvočku s kuřaty nechte minimálně 3 - 4 týdny (čím déle, tím lépe) oddělené od starých slepic. Vůbec by se kuřátka nenažrala, staré by jim to všechno sežraly. Po týdnu bych je pustila ven, ale v odděleném prostoru od starých, pokud to nejde, nechat je všechny raději v králíkárně.

Krmení -chtělo by to koupit 5 kg směsi K1 pro kuřátka. Když není možnost, tak dodávat kuřátkům šrot. Šrot nebo směs je dobré nasypat do plastové misky na led (nemohu v ní hrabat), tu je třeba uvázat protože kvočka misku obrátí. Šroty můžete míchat, semotamo udělat míchanici z tvarohu nebo vajíčka, řezaných kopřiv, možno zahustit strouhankou. Výborné jsou malé jáhly. Stará kvočka musí mít k dispozici písek - štěrk, celou pšenici, jako zákusek kopřivy. Samozřejmě všichni potřebují vodu.

Ideální je spojit kuřata se slepicemi, až kvočka sama přestane vodit kuřata (až na podzim). Čím déle je budete krmit zvlášť, tím lépe pak zvládnou zimu.

Při vaši směsce slepic není poznat u vylíhlých kuřátek pohlaví. To poznáte, až kohoutkům začnou růst a červenat hřebínky. Víc mě nenapadá.

doplněno 11.08.15 18:15:

Jen doplním - než půjdete na kopřivy, tak vám vnučky mohou nasbírat hrstičku řebříčku a vy jej na jemno pokrájíte nožem. Řebříček mají ještě radši než kopřivy. Alespoň se vnučky zabaví.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.08.15 17:54
avatar

Děkuji, před chvílí jsem zjistila, že si kvočna opět sedla na vejce i s kuřaty, vyčkám do zítřka a vejce vyhodím. Kuřatnici mají prostornou (aspoň si to myslím) 1,5m délka, 60cm šířka a 60cm výška, z hora mají pletivo a na noc se dá stříška (kdyby sprchlo), zítra jim otevřeme dvířka aby mohla ven, zatím jsou na horním dvoře (bože, co moje, už tak poničená vnučkama, skalka?), staré slepice k nim nemohou a máme "zvon" do kterého dírkama vlezou jen kuřata aby jim nikdo nemohl sežrat krmení. Pro tu směs musíme do Vyškova, tak to zítra provedeme. Kopřiv máme dostatek a dokonce je tu po dědovi i řezačka. Vodu mají v misce a uprostřed kámen aby se neutopila. Ještě jednou díky, snad to zvládneme, vnučka je sledovala s baterkou už ve vajíčku a těžce by jejich strátu nesla.

Datum: 12.08.15 01:25

Myslím, že kvočna slyší, že ve zbývajících vejcích jsou živá kuřata a chce je vysedět. My jsme líhli kuřata až 3 dny. Vylíhnutá a usušená jsme dávali do bytu do krabice. Možná Vám kvočna ještě nějaká kuřata vysedí. Ale v zimě nevíte, jaká bude zima. My při velkých mrazech necháváme slepice v kurníku. Bude k nim někdo chodit a zavírat je na noc? Přece jen slepice vyžadují dohled.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.08.15 16:45
avatar

Marfuško, naše slepice mají luxusní bydlení a vše automatické, v zimě sem jezdíme za 5 dnů, 8 kuřátek s kvočnou bylo dnes na vycházce, K1 žerou, řebříček s tvarohem a šrot rovněž. Uvidíme co zvládnou do zimy. Fotka mi nejde vložit.

Od: luha®
Datum: 15.08.15 05:19

Někde jsem četl nebo slyšel, že v krmivech pro kuřata jsou přidány očkovací látky proti nemocem. Tak se na můžete mrknout na složení, nebo naklást (položit) dotaz prodavači. :)

doplněno 15.08.15 05:30:

Na zimní období je dobrá věc stará odstrojená lednice naležato s vyřízlým otvorem ve dvířkách. Na noc si tam soudružky vlezou, nespotřebují všechno krmivo na tvorbu tělesného tepla a snáší vejce o 106.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.