Co je to za hmyz

Od: Datum: 05.08.15 22:51 odpovědí: 12 změna: 13.08.15 20:45

Dobrý večer, Moc prosím o radu. Již cca týden né denně jsme narazily na hmyz cca 1cm velký. Vždy to byl 1ks a vždy mi utekl(je rychlý) Dneska v noci jsem přišla do kuchyně a mezi linkou po dalždicích v kuchyni mi lezl 1 velký a asi 4malé. Vše jsem urychleně pozabíjela.. Toho velkého jsem nafotila. Je pochroumaný dost dlouho mi zdrhal. Tak doufám, že to není nic vážného. Protože poslední sousedy jsme měli dost nechutný a asi 6x za poslední rok nás vytopili, tak třeba to s tím souvysí.. Děkuji za odpověd

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.15 22:57

No, nejsem entomolog, ale dle mého je to rus domácí.

Zkuste srovnat s fotografiemi z odkazu.

doplněno 05.08.15 23:11:

@hrdaalena: no, ten vzorek dostal pěkně za uši, rus a šváb jsou příbuzní a dost podobní. Pro rusa svědčí velikost, švábi by měli být větší. Mimochodem švába jsem in natura neviděl, rusů bylo v pekárně hafo (myslím ty šestinohé).

Ohodnoceno: 2x

Od: pajulinazet
Datum: 05.08.15 23:04

Fůůj je mi zle no vypadá to tak.. Zítra hned naběhnu na domovnici at se to řeší blééé

Datum: 05.08.15 23:06

Taky nejsem entomolog, ale já bych spíš řekla,že je to šváb. V každém případě by to chtělo objednat si deratizéra.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.08.15 23:20

Juju dostal řádně za uši bléé to bude noc nesnáším hmyz a kort když mi to leze po lince. Ráno to hned budu řešit.. Díky za odpovědi

Datum: 13.08.15 11:47

Šváb obecný a rus domácí jsou si natolik příbuzní, že pro laika nemá smysl si lámat hlavu, který je který. Nicméně tohle mi spíš připadá jako rus domácí.

Ohodnoceno: 0x

Od: radko
Datum: 06.08.15 16:36

A nemohl vám vletět do bytu třeba oknem? V noci kolem světla venku na domě jich vídám pravidelně několik a z domácnosti to určitě není. Žijí běžně v přírodě. Láká je stejně jako jiný hmyz světlo. podívejte se na net o jaký druh rusa se jedná. Třeba sem http://www.biolib.cz/cz/forms…ecute&searcharea=1&string=rus

Datum: 10.08.15 10:35

Mám to potvrzené.. Bydlím ve věžáku a zrovna jsem tu měla sousedku co je v jiné stoupačce než já a též včéra doma řádila.. Zítra čekáme deratizéra.. No je to děs :(

Datum: 10.08.15 10:41

Nojo a teď ten hlavní problém. Hmyz se po objektu šíří nekontrolovaně, je třeba provést komplení dezinsekci v celém objektu naráz. Lokální zásahy jsou neúčinné a v dlouhodobém měřítku jsou to vyhozené peníze. Dejte vědět, co to přesně bylo za potvory, ti co je hubí se v tom obvykle dost vyznají...

doplněno 12.08.15 10:33:

pajulinazet: Díky za zprávu, hlavní je vydržet a kdyžtak po čase opakovat (možná změnit účinnou látku, pokud to jde, ty potvory se při opakování stávají imunními). Přeji dobré pořízení. Nám se s potkany zadařilo, máme čisto.

Datum: 12.08.15 09:42

Celková deratizase je objednaná na 20tého zítra dorazí do 3bytů prý toho mají moc.. no tak snad to pomůže.. Písnu jak jsme dopadli.. Mějte lepší dny než já..

Datum: 13.08.15 20:03

je to zcela určitě šváb, zaleze to za linku a rychle se to množí, nám to jednou zamořilo panelák a museli nás deratizovat. Pro začátek okamžitě kupte v drogerii takové pásky a dejkte je někam za linku nebo pod vodovod.

Od: isteron
Datum: 13.08.15 20:43

Rus je celkom šikovný , rýchlo behá. Keď ho zbadáte, treba rýchlo reagovať, lebo utečie.

Od: isteron
Datum: 13.08.15 20:45

Rus je celkom šikovný , rýchlo behá. Keď ho zbadáte, treba rýchlo reagovať, lebo utečie. Reaguje aj na rozsvietenie svetla.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.