Krmíte stále ptáky, ty venku

Od: Datum: 05.08.15 22:38 odpovědí: 20 změna: 19.08.15 22:24

Ahoj. Že lidi přikrmují ptáčky venku, v zimě, je docela normální a jejich i dost. Ale, proč tohle píšu až teď? Zašel jsem za holkama do drogérky a poptával jsem černou slunečnici, že bych ještě pokrmil. Vzal jsem toho posledně víc a chvíli to trvalo, než jsem to vypotřeboval na dvou místech, ve velkoobjemových krmítkách. Ještě jsem se zeptal, jestli nejsem divnej, že to chci a že to dělám i v létě. Že prej tohle přilepšování dělá víc lidí. Tak je nás víc. Dotaz zní: krmíte v zimě, a případně i v létě?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.15 22:52
Ne nekrmim.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.08.15 23:25

Ani letošní teplou zimu jsem nekrmil, ptáci nejsou tak hloupí, aby si nenašli potravu sami.

Datum: 06.08.15 01:44

Jo, holky z drogérky vám samozřejmě přitakají, vždyť jde o kšeft. Krmit ptáky v létě je hloupost. Příroda jim sama naděluje až,až.V zimě, když je sníh, to je něco jiného.Zásadně ptákům sypat pouze v zimě.

doplněno 06.08.15 01:50:

V létě,jestli chcete něco pro ptáčky udělatk,pořidte jim pítko. Za to vám budou vděční.Hlavně v letošním horkém a suchém období.

Datum: 06.08.15 06:09

*hej*Do krmítek a taky na truhlíky s kytkami, dejte nádobky s vodou! Žrádlo si ptáci najdou, ale vodu ne. *hej*

Datum: 06.08.15 07:33

Dobrý den. Akorát dávám k dispozici vodu. Voda nyní chybí a ptáci za ní chodí. Buď ji pijí, nebo se v korytku koupou.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.08.15 07:51

v létě si ptáci nazobou v přírodě co jim nabízí - je nesmysl je přikrmovat

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.08.15 08:11

Pokud chcete dát něco ptáčkům na přilepšenou v létě,kupte jim tyhle půlkilové koule.U nás zmizely na jaře abyly obsypané všemi druhy ptáčků

http://www.zoohit.cz/shop/pta…vo/krmivo_divoci_ptaci/490228

Datum: 06.08.15 10:11

Já slyšela, že přikrmování ptáků během celého roku je pro ně škodlivé. Pohodlní, tloustnou, mění se jim návyky. Dokonce prý přestávají zpívat. Zkuste zagooglit. V zimě je to důležité, ale přes léto? Vy se nechcete zbavit otravného hmyzu? Mona

Ohodnoceno: 2x

Od: rehek
Datum: 06.08.15 10:23

Krmím rehky, kvůli focení, ale to není slunečnice.Jinak vodu dávám v létě po celé zahradě do misek.V zime sypu pouze slunečnici -ve velkém a i vodu měním, aby nebyla zamrzlá. Staré rohlíky rozmočené , ale dávám na zahradu celoročně, pro vrabce, ačkoliv teda prý se tím vrabce nesmí krmit...ale to je asi každého věc.

Datum: 06.08.15 10:33

rehek Jakpak krmíte rehky? Házíte jim mouchy? *smich* Pečivo (čerstvé, kynuté...) se jako krmení nedoporučuje žádným ptákům, ani vrabcům. Ale staré rohlíky či housky by vadit neměly. A voda by měla být samozřejmostí, v tomto létě bez srážek obzvlášť *palec*Mona

Od: rehek
Datum: 06.08.15 10:56

Moučný červ-malý.*smich*

Datum: 06.08.15 10:38

Ahoj, v zimě jim dopřávám hodně - slunečnici, lůj, nesolený buráky,vločky,lněný nebo dýňový semínko.V létě mají všeho spoustu v přírodě, na polích mák, slunečnici,echinaceu, řepku.Myslím, že přes léto dokrm není potřeba a ani k nám přes léto nelítají, protože tam kde máme budky, tak jsme venku a holky dělají randál... Ale když zapomenu venku pečivo na sušení, tak je do rána ozobaný

Datum: 06.08.15 12:15

Já je teď taky nekrmím,místo ptačích domečků mám na parapetu truhlíky s petrželí ,pažitkou a feferony.Ale stejně se občas stane,že si buď sýkorka nebo vrabec sedne na ten truhlík,kouká k nám do obýváku a povídaJakoby říkal,kde je jídlo?Tak jim říkám,at si počkají do října

Datum: 06.08.15 14:00

Ahoj. Já jsem tušil, že se věc pěkně rozvine. Děvčata z drogérky nemají zapotřebí mi případně si něco nalhávat. Jako by pro kšeft. Tuhle jsem se u jedné stavil na domku a opravdu měli zasypáno. Pítka a čvachtátka mám kolem domu na více místech a zřídil jsem je i u sousedky. Asi bych poopravil mínění, že ptáci při dokrmování zleniví a přestávají hledat svou běžnou potravu. Dost jsem je pozoroval a jejich aktivita se nezmenšuje. Pořád lítají a šacují okolní stromy a sbírají jako o život. Každý rok stavím asi 7 nových budek s otvíracím předkem a vletovou dírou 28mm. Věnuji je zdarma každému, kdo je ochoten se o ně během předjaří postarat a po sezóně je otevřít a vyčistit. Ta zmínka o pitném režimu, byla v dnešních dnech určitě na místě. Děkuji a ahoj.

Datum: 06.08.15 18:21

@humbucker - asi bych poopravil mínění, že ptáci při dokrmování zleniví a přestávají hledat svou běžnou potravu - když to tvrdí vědci, kteří se tím zabývají, tak se s nimi přece nebudu hádat. Ptáci samozřejmě běžnou potravu hledají i tak. Ale opravdu vykoumali (ti vědci, samozřejmě), že zpěvní ptáci, chodící do rychloobčerstení, které jim chystáme, jsou v životě znevýhodněni. Dokonce začínají zpívat později (až o půl hodiny), a kdo nezazpívá včas, tak si prostě taky včas "nevrzne", že ano. Mona

Datum: 06.08.15 15:37

Lákáme sýkorky do krmítka na okně kvůli kočkám. Nebojte se, ony to mají z druhé strany něco jako divadlo a vydrží pozorovat ptáčky dlouhou dobu. Kupodivu ale sýkorky v zimně nejsou tak početné, jako v jarních či letních měsících. Kupujeme slunečnici v zahradkářských potřebách a dáváme během léta jen občas, ale fakt je, že je jich více, než za mrazů.

Datum: 06.08.15 17:22

Nekrmíme ale vlaštovky a kominíčci mají starý plech s vodou na střeše altánu a chodí se koupat, vrabci a hrdličky se u nás nazobou u slepic. V Brně nadávám, jelikož sousedka má krmítko na balkoně i nyní a já posraný balkon.

Od: sabinass
Datum: 09.08.15 22:07

Ahoj, ptáčky krmím celoročně a v létě jim do pítek ještě přidávám vodu. Nejvíc jim kupuji černou slunečnici, v Tetě drogerii ji kupuji za 79,- Kč 3kg. Ptáčkové jsou vděční a každé ráno se mi odměnují zpěvem, nádhera. Takže za mě KRMIT!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.08.15 23:19

Taky máme krmítko na balkóně celý rok a sýkorky už si zvykly, že tam mají oříšky a když dojdou, tak chodí klepat zobáčkem na okno. Přes léto přijdou jen sýkorky, v zimě chodí i strakapoud velký, zvoníci, vrabčáci a další.

Datum: 19.08.15 22:24
Ahoj, mam krmitko se zobanim na parapetu naplnene po cely rok, v lete prileti nejakej vrabcak ojedinele, ale prileti a v zime jsou u me denne, navic pres leto mam jeste i misku s vodou. Na skodu to urcite neni.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.