Kočka čůrá na gauč

Od: Datum: 04.08.15 23:11 odpovědí: 3 změna: 05.08.15 11:12

Dobrý den,

Máme problém s naší kočkou, která často čůrá tam, kde nemá. Vyzkoušeli jsme již opravdu všechno a nevíme si rady, nic nepomáhá.

Kočká ma 10 měsíců, je to obyčejný, domácí mourek,. Na záchod chodit umí, již od malička tam vždy bez problémů chodila. Bohužel čas od času se vymočí i jinam - např. na naši postel, nebo na gauč.Zdravotní problémy v tom nejsou, mrouskání taky ne, jelikož je kastrovaná, navíc to dělala i před kastrací. Marně jsme doufali, že se to po kastraci zlepší, ale bohužel se žádný výsledek nedostavil. Pročetl jsem už bezpočet rad na různých forech, ale stále nic nepomáhá. Koupili jsme ji další záchod (který také bez problémů používá), má po bytě několik nových škrabadel, věnujeme se jí, hrajeme si s ní, má pravidelnou stravu. Je hravá a mazlivá, takže v depresi pravděpodobně taky nebude. Zkoušli jsme i šantu kočičí, na zlepšení nálady i různé odpuzovače - jak ty chemické ze zverimexu, tak citron, ocet a další věci podle rad vyčtených na internetu. Bohužel stále bez výsledku. Postel i gauč jsme začali překrývat plachtou na zakrývání dřeva, a na chvíli (asi týden) se zdálo, že to pomohlo. Bohužel jakmile dáme plachty pryč, problém je zpátky. Je to opravdu frustrující neustále čistit a prát povlečení a čalounění na gauči. Nemluvě o tom, jak špatně se takový počuraný gauč čistí. Navíc každý den zakrývat postel i gauč tak, aby se tam nedostala, když je sama doma (Žiji v bytě s přítelkyní a oba máme stejnou pracovní dobu, takže je kočka pravidelně cca 9 hodin sama doma.) taky není úplně zábava.

Žádné další zvíře doma nemáme, ani k nám žádné nikdo nenosí. Dříve jsme ji často převáželi na hlídání k rodičům, takže jsme si říkali, že by možná mohl být problém v tom, že kočka nemá jasně dané své teritorium a tak má potřebu si značkovat, takže jsme ji přestali převážet a už měsíc je stále jen doma. Bohužel ani toto nepomohlo.

Už opravdu nevíme co dělat a bohužel stále více zvažujeme, že kočičku dáme pryč, což ale nechceme, takže pořád hledáme nějaký způsob, jak jí to odnaučit.

Moc děkuji za každou radu, pokud ještě nějaká je.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.15 00:19
avatar

Naše kočka to dělá taky.Jen čas od času a vždycky je o to jen o tom,že vyžaduje pozornost.Manžel to nazývá"typická ženská"jak se jí nevěnuješ,tak něco provede a pak se ještě cítí uraženaKocour to neudělal nikdy.Jak jsou takhle malé(koťatka)tak opravdu tu pozornost potřebují velikou.Takže více péče,protože jestli jste denně v práci,tak ten čas po práci co jí věnujete není pro ní dost a nebo ještě jednou kočičku(nejlépe kocourka)ať není sama.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.08.15 06:37
avatar

http://www.otazkyprokocky.est…deaktivace-kocky-skripec.html

Třeba něco z toho, co je zde, platí na vaši situaci.

doplněno 05.08.15 07:01:

http://www.hanazertova.cz/ma-…ase-kocka-ten-spravny-zachod/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 05.08.15 11:12

A je problém zavřít po dobu vaší nepřítomnosti dveře do ložnice a obýváku? Kočka prospí denně asi 18-20 hodin, nemusí mít celodenní přístup do všech částí bytu. Dost možná se samotná kočka nudí a je jí smutno, pomoci by mohla další kočka, což lidé obvykle neradi slyší, že by si měli pořizovat kočky rovnou dvě. Nepíšete nic o velikosti bytu. Máte balkon, který by šel zasíťovat, dát tam škrabadla a police, takže by kočka mohla trávit den venku pozorováním okolí? Nebo nějaké škrabadlo či police ve výšce u okna. Dát kočku pryč, co s ní bude? Kdo si vezme nečistotnou kočku? Dát jí do útulku? Útulky jsou přeplněné a na místo čekají nemocné podvyživené chudinky z ulice, ne opečovávané kočky s majitelem, kterému jsou už nepohodlné. Kočka močením protestuje proti něčemu, s čím není spokojená. Na majiteli je, aby zjistil co to je a udělal vše proto, aby byla spokojená.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.