Osmák Degu-propadle boky

Od: Datum: 03.08.15 13:15 odpovědí: 4 změna: 06.08.15 10:56
Dobrý den,máme 2 roky osmaky Degu.Přinesli jsme si je hned po odstavení.
Bohužel se nám stalo,že osmáci mají propadlé boky.Nevím si s tím řady.Je možné,že když byli cca 3-4tydny jen na senu, že mohli tako zhubnout?Nebo je to něco vážnějšího?Krmení jim podáváme,seno,zrní kupujeme přímo pro osmaky+vitaminy,mají zájem,ale není to úplně ono.Stále sedí a odpočívají u sebe.Pak něco málo snědí a zase odpočívají.Jsou stale na zemi,do výšky neskacou v kolotoči také nejsou,jsou dost slabi.Zda se mi,že mají hřbet hodně kulatý a propadlé boky.Na očích ani na srsti nepozoruji žádné změny.Prosím o řadu.DekujiM.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.15 15:21
avatar

Dobrý den,

zatím je důležité, jestli mají chuť k jídlu a dostatečně pijí. Je ideální období, kdy se mohou přikrmovat - v kleci mohou mít větvičky ovocných stromů a venku jim trhat trávu. Krmivo z obchodu s obrázkem osmáka, nezaručuje vhodnost tohoto krmiva právě pro osmáky. Ve složení bývá příliš mnoho tuků i cukrů. Proto si směsi většina chovatelů míchá sama.

Pokud se Vám zdají hubení, zkuste jim dávat častěji něco, co mají rádi - např. kousek jablka nebo klidně oříšek, rajče, vojtěškový kroužek, hrachové placičky.. Bylo by dobré, abyste měli přehled o tom, kolik toho snědí. Uvidíte, jestli se to bude zlepšovat. Pokud by se dále jevili špatní, tak hned na veterinu, protože když už osmáček přestane jíst, jde to s ním z kopce poměrně rychle :(

doplněno 04.08.15 13:16:

@wanesa - jj přesně tak. Osmáčci navzory choulostivosti na nadměrné množství tuků a cukrů ve stravě, mohou mít stravu krásně pestrou a spoustu se toho dá nasbírat venku. Jen s tím krmivem určeným přímo pro osmáky pozor - má opravdu většinou špatné složení a moji osmáci piškot nikdy neviděli. Na to je spousta jiných pamlsků, tak už mi to přišlo moc.. Umřeli mi první dvě ve 4 a 5 letech a druhé v 7 (po nehodě) a 7,5 letech..

doplněno 06.08.15 11:03:

Ohledně stravy se podívejte tady: http://www.kralici.cz/osmaci/pages.asp?f=krmeni

Jsou to neuvěřitelně vyčeprávající informace ohledně krmení osmáčků, včetně bylinek a vlivu/účinků, které mají na jejich zdraví. Syrové a zelené samozřejmě mohou. Jen pokud nejsou zvyklé, dávat pomalu po malých dávkách a zeleninu, kterou máte v ledinici, pokud možno v pokojové teplotě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 04.08.15 08:21

Nějak to nechápu. Proč byli takovou dobu jen na senu? A to takto vypadají celé ty 2 roky co je vlastníte a nebo zhubli až teprve teď? Nevím, co máte za pohlaví, ale já mívala samičku, která byla tlusťounká koulička a ohromná, zatímco samec byl oproti ní malinkatý a vychrtlý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michaelachlebc
Datum: 06.08.15 10:56

Dobrý den,

jak jsem již psala, byly na senu cca 3týdny. Vrátili jsme se a jsou takto hubení. Jinak celé 2 roky prospívaly. Byly veselé, hravé a když jsme otevřeli šuplík s jídlem, už čekaly na větvičce co dostanou dobrého. Jinak mají stravu ze zverimexu přímo pro osmáky namíchané krmení + vitamíny. Sušíme jim jablíčka a mrkvičku. Bylo nám řečeno, že nemají mít nic moc sladkého, proto sušit a jen kupované pamlsky. Prý nic čerstvého aby je to nenadýmalo a teď se dočtu, jaké dobroty osmáčci mohou. Jen doufám, že se brzy uzdraví dvě slečny.

Datum: 04.08.15 09:38
avatar

Mají nedostatečnou stravu.My jsme měli 5 osmáků,žili pohromadě v jednom velikém terárku a pravidelně dostávali kus polena i s větvemi a listy z ovocného stromu přímo do klece,protože tu kůru ohlodávají,listy a hlavně s květy na jaře jim dodává hodně vitamínů a také jsme pravidelně dávali listy z pampelišek,po nich se mohou utlouct- další vitamíny...Milují kus jablka,mrkev,třesně,hlavně hrášek i s luskem,to se můžou poprat.musíte je nadopovat vitamíny,nebo vám brzy umřou.my dáváme i ovesné vločky,vařenou rýži...atd...Náš Tomíček se dožil devíti let,ostatní cca 5-7 let...v zimě milovali křížaly z jablek a hrušek.taky dostávali pamlsek-vlašské oříšky...

doplněno 04.08.15 12:20:

ještě také miluji rajčátka,okurku,papriky,dýni-vše syrové,hlavně hlávkový salát,ten také milují,je toho sposty,zkuste vyzkoušet,co jim bude chutnat.jako pamlsek ale opravdu málo dostávají piškotek ale osmáci neumí zpracovat cukr,tak se jim moc nesmí dávat...Vaši musí být chudáci,když nic takového neznají.Také se prodává ve zverimexu krmivo přímo pro osmáky...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.