Křeček nebo myš?

Od: Datum: 03.08.15 12:34 odpovědí: 9 změna: 04.08.15 17:42

Zdravím, zajímá mě, co byste si vybrali radši, křečka nebo myš? Rozhoduji se mezi nimi a nemůžu se rozhodnout. Každý má svě klady a zápory, tak by jsem ráda viděla vaše názory :).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 03.08.15 12:45
avatar

Odjakživa byly křečci chováni jako dom.zvířátka.Myši byly a jsou používány k ryze laboratorním účelům.Tudíž bych volila křečka ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 12:50
avatar

Křečka.Raději dva ,aby mu nebylo smutno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 13:02
avatar

Jakože tu malou laboratorní myšku nebo křečka? Měla jsem už vše možné. I tyto dva hlodavce. Laboratorní myška mi přišla, že dělá v noci menší nepořádek a není nervlá, když ji někdo vzbudí přes den. Jen se dožívá tak max. dvou let. Křeček je na tom o něco lépe, dožívá se dvou až cca 3. Džungaráci mi přišli vždycky docela agresivní, když je někdo probudil přes den. Pak jsem měla takového většího tříbarevného a ten byl v pohodě.

Nicméně kvůli tomu, že mě nebavilo každé cca 3 roky nebo méně, oplakávat mazlíčka, pořídila jsem si první páreček osmáků degu. Ti jsou sice choulostivější na stravu, musí si o tom člověk něco načíst a je dobré vzít je od dobrého chovatele, ale jinak jsou to převážně denní tvorové, takže v noci člověka nebudí a dožívají se v zajetí až cca 8 let. Být tebou, tak je také zvážím ;)

doplněno 04.08.15 18:54:

Já měla myšku laboratorní. Tu obyčejnou bílou s červenýma očima. Jmenoval se Mikouš :) Také jsem ho pouštěla po pokoji a přišel buď na zvuk otevření dozy s jídlem nebo zaškrábání na koberec. Byl hrozně zvědavý.. Pak jsem právě uvažovala o potkanovi, ale jak už jsem psala, nesnesla jsem, že se dožívají tak málo a skončila u osmáků. Myslím, že s myškou nebo potkanem, bude rozhodně větší legrace než s křečkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zemma
Datum: 03.08.15 13:20

Děkuju všem, tak asi zvážím toho křečka (syrského), osmáky mám také ráda, ale chci právě něco menšího. Křečka bych měla jednoho, myslím, že by mu smutno nebylo, když je to samotář. Ještě by mě zajímalo, jestli je křeček vůči člověku ignorantní nebo si třeba sám přiběhne na ruku?

Datum: 03.08.15 14:24
avatar
Mel jsem chovnou stanici s potkanama s rodokmenem. A musím jen doporučit. Potkan je nenáročny a hodně ucenlivy tvor. Ted mam už jen dva samečky a jsou skvělý.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 14:48
avatar

Nedávno jsem tady dávala doporučení na http://www.chlivek.unas.cz/nabidka/LL1.html

Poklikej na pohledej si o ní více informací. Pestruška nekouše, neutíká, je velmi zvědavá, vítá ruku. Je to moc milé a krásné zvířátko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.15 23:12
avatar

A já hlasuji pro myšku. Měla jsem křečíky - normálka (nenadchli, neurazili). Pak jsem měla myšáka. Malého černého. Slyšel na zavolání i na zvuk otevíraného špajzu. Sedával mi na rameni a schovával se do kapes. Mona

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zemma
Datum: 04.08.15 13:29

Děkuji za názor. To jste měla normální myš (barevnou) nebo potkana? To se divím, že i tak malá myška slyší na zavolání.

Datum: 04.08.15 17:42
avatar

Opravdu to byla malá myška, černě zbarvená, prý koupená ve zverimexu. Nechtěl být zavřený, tak jsme ho pouštěli na uzavřené chodbě a schovávali mu tam pochoutky. Nevolali jsme ho jménem, ale mlaskli a on sprintoval a šplhal po nohavicích, oblečení až na rameno. Nevím, jestli je to běžné, nebo byl vyjímečný, ale ráda na něj vzpomínám. Nikdy nikoho nekousnul. Mona

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.