Cena látky proti početí

Od: Datum: 01.08.15 11:56 odpovědí: 4 změna: 02.08.15 10:37

Ahoj

nevíte kolik stojí pilule pro psa nebo injekce pro psa zabranujici početí? díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nho
Datum: 01.08.15 12:03

Každý lékař má svůj ceník, který se může výrazně lišit. Tedy stačí zajít/zavolat na příslušnou veterinu a informovat se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.15 12:04
avatar

Injekce kolem 1.000,- a někdy se musí opakovat. Záleží na veterináři a velikosti psa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.15 16:51
avatar

Ty injekce, to není fajn záležitost. Jsou hormonální a fenky je někdy velice špatně nesou. Pelíchají, přidávají s k tomu záněty kůže a hlavně, bývají po nich záněty dělohy a to tak, že hodně ošklivé. Bolesti, horečky. Já bych se přikláněla k donošení, ponechat jedno, dvě štěňata. Ale nechoďte problému naproti. Počkejte, až příjde k vám. *plac*Hned, když to trošku půjde, nechejte fenku vykastrovat. Poptejte se po okolí, každý vet má jinou cenu. *hej*Mám už druhou fenečku preventivně vykastrovanou a spokojenost na všech stranách.

doplněno 02.08.15 11:23:

nejsemsobec, názorů na kastraci je mnoho. A zkušeností ještě více. Moje první fenka černostříbrná kníračka, v určitém věku měla podivné hárání. V době, když by měla být už čistá, černě krvácela ještě 14 dní. Radila jsem se v širokém okolí a všichni se shodli, že si zakládá na rakovinu. To bylo před nějakými 18ti léty. Nynější fenečce Jorkince Dorotce, se po třetím hárání udělaly v mléčných lištách bouličky. Kus muselo být operativně odstraněno. Vet pravil, že estrogeny podporují růst rakovinových buněk. Sama jsem byla čerstvě po léčbě rakoviny prsu, kde mi na začátku léčby řekli, že ihned! mám přestat menstruovat, jinak mě budou muset odoperovat. Moje tělo uslyšelo a poslechlo. S touhle zkušeností jsem vetovi uvěřila, zvláště, když on vytáhnul svou osobní statistiku. Ta rozhodně mluvila pro kastraci. *hej*Musím vám říci, že ani jedna fenulka neztlousta, v povaze se nezměnila. Kníračka se dožila 15ti let. Dorka měla 10 a je stále velice hravá a zdravá jako řípa. Jéééžiši, ať to nezakřiknu! Tak asi tak. Myslím si, že na kastraci nemůže být jediný názor, byť sebelépe doložený statistikou a zkušenostmi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nejsemsobec
Datum: 02.08.15 10:37

Přidám odkaz na článek k zamyšlení pro ty ostatní, kteří ještě svoji fenu nebo psa vykastrovat nenechali. Lékař zde hovoří o psychice psa po kastraci.

Kastrace = úmyslné zmrzačení psa. :(

http://judies.blog.cz/0808/ne…nechate-sveho-psa-vykastrovat

Když k tomu ještě přičteme možné a ne jen vyjimečné zdravotní následky jako jsou třeba nejen rizika narkózy, ale hlavně močová inkontinence, osteosarkom, ztráta kvalitní srsti, obezita atd. opravdu to stojí za zvážení. Jen pro své pohodlí, že se mi nechce hlídat hárající fenu je to bezohledné.

O jiné prevenci se zde mluvit nedá, protože názor, že fena musí mít jednou za život štěňata nebo být kastrovaná, jinak že bude mít nádory na mléčných žlázách, byl dávno vyvrácen. Tam hraje svoji roli hlavně nevhodná strava a chemie.
Ani zánět dělohy zdravá fena bezdůvodně nemívá. Stačí jí v době hárání nenechat koupat v znečištěných vodách a nepoužívat hárací kalhotky, aby se mohla čistit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.