Jak naučit staršího psa být venku v boudě?

Od: Datum: 30.07.15 03:49 odpovědí: 2 změna: 30.07.15 07:11

Zdravím, mám prosím dotaz, nevíte náhodou, jak naučím staršího psa zůstat venku? Máme dva psi, labradorku a jezevčici, obě z utulku. Jezevčice byla do 5let v bytě se starým dědou, který onemocněl a šla do utulku. Po týdnu jsme si jí vzali my a byla s námi v bytě další 4 roky, než jsme se přestěhovali do domku, kde ze začátku také byla doma. Nyní je venku u boudy a je spokojená. Labradorka byla 5 let venku u domu, pak se dostala do utulku, my si jí vzali už do domku a byla s námi také 4 roky doma. Ale protože jsem změnila zaměstnání a je pro mě unavující a časově náročné uklízet denně dům od chlupů atd a také kvůli vnoučátkům. Chci jí také naučit na venek,ale labradorka vzdoruje. První 3 týdny , kdy jsme měli dovolenou a byli jsme na zahradě často s nimi, tak to zvládala potom i přes noc. Ale začali jsme chodit do práce a ona venku být nechce ani přes den a večer než usně vyvádí, vije, vzteká se apláče...po 3 týdnech si to najednou rozmyslela. Nevím si s ní rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.15 06:44
avatar
My máme s labradorem opačnou zkušenost. Dcera si přivedla partnera který měl psa v paneláku. Taky jsme měli hrůzu z toho jak se "punťa" smíří s tím že u nás teda rozhodně na gauči v obýváku spát nebude. Naštěstí měl pes v bytě plastový pelech s vlastní matrací na který byl zvyklý. První noc jsme mu ho dali na terasu takže si tam chodil poležet i přes den. V noci ani nezaregistroval že jsme mu utekli dovnitř. Další den jsme pelech pošoupli do boudy aby ho viděl a pes vzal boudu za vlastní a od té doby se do baráku necpe.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.15 07:11
avatar

Je možné, že jí v hlavičce zůstala vzpomínka, že když nebude v bytě, doma, že ji čeká útulek. Možná, že pro začátek byste ji mohle nechat na výběr. Ať si courá do i z domu. Pelech jí zkuste dát ven. Jak píše Totak. To by mohlo zafungovat. ;) A do pelechu jí dejte nějakou věc toho, koho má nejraději, s kým si nejvíce rozumí. Třeba použitou ponožku. Třeba to zafunguje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.