Slintání kočky

Od: Datum: 26.07.15 12:45 odpovědí: 3 změna: 26.07.15 18:41

dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je normalní nebo musím zajít na veterinu když kočku střikam přípravkem protí blecham že mi slinta.. je to normalní nebo se musí něco udělat..?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.15 12:58
avatar
Jak často a čím kočku stříkáte?
Nebezpečně je používat přípravky určené pro psy. Já mám raději spot on kapku, která se dává mezi lopatky. Tam si kočička nedosáhne a přípravek neslíže.
Jak moc sliní? Jinak je v pořádku? Jí a chová se normálně?
Pozor na předávkování a alergické reakce, slinění je jedním z příznaků. Pokud by se Vám cokoliv nezdálo, tak raději na veterinu.
doplněno 27.07.15 14:00: Tak pokud sliní jen v momentě, kdy jí stříkáte a není to tím, že by vdechovala částečky přípravku, to asi může být i ze stresu. Ale u žádné z koček, které jsme měli, jsem to nezažila. Nesliní ani při koupání ve vaně, které opravdu nesnáší a pak se mnou půl dne nemluví.
Raději bych ten spot on nebo antiparazitní obojek, pokud by ho snesla, protože sprej kočka slíže. Jen pozor na případný časový rozestup. Stejně tak, pokud vystříkáte ještě pelíšek a nevyperete, je to další dávka chemie, která jí ulpí na kožíšku a kterou opět slíže.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: helush
Datum: 26.07.15 13:34

stříkam jí bolfem to je pro psy i kočky.. jí pije všechno normalně jen když jí střikam tak slinta uvažovala jsem jestli to není třeba z nervu protože to nemají rady..

Datum: 26.07.15 18:41
avatar

Ano, takové chvilkové slintání je známkou velikého stresu. Se stříkáním kočky čímkoliv, buďte velice opatrná. Víte, že se olizují a ta chemie je může velice vážně poškodit. Pipetky se vykapoiu za krk, mezi lopatky a tam si kočka nedosáhne. Fungují měsíc. Raději zvolte pipetku, než sprej. Navíc, některé spreje pro kočky jsou velice nebezpečné.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.