Co se sršním hnízdem?

Od: Datum: 22.07.15 07:33 odpovědí: 16 změna: 19.08.15 15:10

Dobrý den,

prosím poradíte jak se zbavit, nebo co se sršněma na balkóně? Jedná se o rd, hnízdo mají někde pod taškama na střeše, pod jednu nalítávají. Osobně bych je nechala být, ale manžel vyšiluje, že tam mají děti okna a dveře. Má pravdu, ale deratizéra a hasiče volat nechce. Nějakým reidem , nebo něco proti mravencům navrhoval...? Já nevím, jsem z toho smutná, páč jak říkám, nechala bych je. Myslíte, že nějaký postřik je zničí, když nevíme, kde přesně to hnízdo tam je? Přece nerozebere celou střechu...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: srsen
Datum: 22.07.15 07:41

Navrhoval, něco proti těm mravencům, že jak tam nalítavají a lezou, tak si to tam do toho hníza nanosí. Jsem z toho fakt smutná, kdyby se včera jeden večer neobjevil v pokoji u syna, tak by je možná nechal. Něco jsem si o sršních pročetla, není to tak nebezpečně, ale děcka tam mají pokoje, chápu manžela... děcka))no náctiletí puboši))

Datum: 22.07.15 07:49
avatar

všiměte si nenápadného detailu : Kde jsou sršni, tam nejsou vosy a podobná havěť, která nám ztrpčuje život.

Nechte sršně žít.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: srsen
Datum: 22.07.15 07:57

Souhlasím, nepřesvědčím ho. Vím to. Nejsou ani tak agresivní, pravdou je, že loví i včely, ale to je příroda. Jenomže včely je zase dokážou taky napadnout, pročetla jsem si o tom.Fakt si nevím rady, vypadá to doma kvůli tomu na hádku a to bych nerada, tak zjištuji, než se do toho pustí, abych mu mohla dopředu říct, jestli to má smysl. Třeba mu to právě tím vyvrátím. Tak se zde informuji. Včera jsem mu o nich řekla všechna pozitiva, i to co píšete Vy, i to , že nejsou tak agresivní a nemají tolik jedu, vše a pak najednou se vzbudí syn, že mu leze u hlavy . Právě jsem říkala, že hlavně krk a pusa , aby tam neštípnul, to ale platí oecně i o včelách a vosách. Děkuji a každou radu a názor.

doplněno 22.07.15 08:02:

Vypadlo mi b, správně je to obecně. -oprava, omlouvám se.

Od: ben®
Datum: 22.07.15 08:02
avatar

Dobrý den, sršeň je (údajně) chráněný živočich a spíše hrůzu nahání, než škodu na zdraví způsobuje. Odbornou pomoc vylučujete, tak se zeptejte manžela, jakou má představu o aplikaci chemie, resp. zda bude aplikovat pod tu tašku nebo z druhé strany. Asi se nedá předpokládat, že postřikem zahubí celé osazenstvo hnízda zároveň, tak by měl počítat s tím, že ti chemií nezasažení sršni budou hnízdo bránit - což bude zajímavé. Já bych je také nechal být a asi bych volil sítě proti hmyzu do oken a dveří, které ochrání byt proti veškerému drzému hmyzu a také dlouhodobě. Zdravím!

Ohodnoceno: 6x
 
Od: trtr
Datum: 22.07.15 08:10

Zdravím, taky je letos máme. Nejsou (zatím nebezpečné) a nijak neútočí, takže se s nimi dá žít. Tam, kde jednou sršně měly hnízdo prý víckrát nestaví, takže příští rok tam už nebudou. Zbytečně bych se neprovokoval, protože by manžel mohl zle dopadnout či děti. Jen až se na podzim vyrojí, tak to bude trochu nepříjemné (prý se potom soustřeďují u stromu v okolí a poté se rozlétnou). Prý ale spořádaně vyletí nové matky, které někde přezimují a dělnice budou hnízdo obývat, dokud nepříjdou první mrazy či jim nedojde potrava a pak zahynou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hasic
Datum: 22.07.15 08:47
A proč nechce volat hasiče? Pokud je hnízdo v blízkosti starších lidí a dětí, tak to zdarma vyřeší. Jen zavolat na 150. Já bych je raději zlikvidoval, dokud se pořádně nerozmnoží. Já vim, je chráněný, ale to i krtek a jak dokáže"potěšit" na zahrádce a spoustu jiných...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 22.07.15 10:09

Pokud je to pod střechou, tak s tím hasiči moc nenadělají a střechu Vám teda asi rozdělávat nebudou. Pokud se ale někdo rozhodne pro řešení skrze hasiče, tak pokud je možnost, tak raději zajet osobně se domluvit na nejbližší základnu, než teď v obodobí sucha blokovat 150 (pokud to tedy není zuřivý roj).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artus
Datum: 23.07.15 00:22

trtr, musím tě zklamat, ale to, že sršně nestaví hnízdo na stejném místě vícekrán není pravda. Už asi šestý rok vylétávají z kulatého okénka pod střechou bývalé stáje na naší chalupě. Také s tím hubením vos to nebude tak divoké, u nás žijí ve vzácné shodě. Sršně se přes den moc neprojevují, když se večer rozsvítí venkovní osvětlení, nalétávají na něj a je to takový hukot, že se zbaběle stahujeme do chalupy *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: srsen
Datum: 23.07.15 11:10

Přesně, jak jsem psala níže, u nás taky s vosama žijí ve shodě, žádná vzájemná agrese a to jsou od sebe cca 50cm. S tím, že tam příště můžou být opět jste mě nepotěšil))já s tím doma argumentuji, že je to jenom tento rok a lobuji za ně))a tohle mě znejistilo. Co mě ještě udivuje, že nemám od nich nakouslé ovoce, fakt žádné. A to jsou u nás, prostě nic. A máme ovocné stromy, dále maliny. ...a o kus dále sousedi říkají, že mají napíchlé ovoce, ta nevím , asi jim u nás nechutná. Pravdou je, že nalítávají ptákům do misek s vodou, těch misek mám hodně.

doplněno 23.07.15 11:16:

Oprava-správně -tak nevím-, vypadlo k, omlouvám se a přeji hezký den.

Datum: 22.07.15 08:47
avatar
Da se koupit sprej primo proti srsnum , je mrazivy a podchladi je. Jenze pokud neni primo hnizdo pristupne bude to otiznejsi
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.15 08:51

V prodeji je speciální přípravek - sprej proti sršním.

Loni jsem ho musel koupit a aplikovat, protože se usadili ve starém gauči, který byl hned vedle dveří na zahradu a prakticky nebylo možné se na zahradu dostat. Aplikaci jsem provedl po setmění, kdy bylo osazenstvo v hnízdě.

Rozhodnutí je samozřejmě na Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.15 11:29
avatar
Těžko radit, když sama nevíte jestli je vůbec chcete likvidovat nebo ne. Poslat jim doporučeně dopis s výzvou k vystěhování asi nepomůže a ti zmiňovaní požárhaši taky můžou akci odmítnout pokud hmyz nikoho neohrožuje. Pak zbyde jen ten zmíněný odborník na dezinsekci. Osobně bych koupil sítě do oken nebo Raid. To podle toho jak ekologicky uvědomělý bych si zrovna připadal. V noci když se ochladí a aktivita hmyzu klesne bych jim to tam nafoukal.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: zdack*
Datum: 22.07.15 11:21

Dobrý den. Doporučuji tento spray http://www.kvalitnizahrada.cz…srsnum-0-75-l-40178un-p-12732 Má to dostřik 4 až 6 metrů a účinek je okamžitý,

S pozdravem Novotný

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.15 11:26
avatar

Vysvětlete manželovi, že amatérskou likvidací hnízda můžete sršně rozzuřit a blbě to skončí. Dejte si sítě do oken.

doplněno 22.07.15 11:35:

Nedaleko od nás v sídlišti místní "chlapáci" likvidovali svépomocí sršní hnízdo ve stromě v parku. Poštípané bylo celé sídliště včetně dětí, které tím chtěli prý právě ochránit. Nějakým sprejem nezlikvidujete královnu, která je uvnitř hnízda a pokud je na nepřístupném místě, tak jedině zeptat se těch hasičů. Sami se do toho prostě nepouštějte!


doplněno 19.08.15 15:19:

Perfektní, jste skvělí, že je necháváte žít:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: srsen
Datum: 22.07.15 18:15

Děkuji všem za rady a názory. Tak to manžel zkoumal a není tam jenom sršní hnízdo, ale i vosí hnízdo cca 50cm od sebe vylítávají a nalítavají vosy i sršně, každý pod svoji tašku. Žádná agrese mezi sebou, což ze strany sršňů vůči vosám nechápu.

Poohlídnu se po moskytiéře na dveře okna*palec*děkuji za tu radu, dále manželovi to nedá pokoj a mrkne se na ty linky na spreje.

Uvidíme jak se to celé nakonec vyvrbí, každý máme doma na to jiný názor ohledně řešení, ale manžel si přečetl i zde můj dotaz a vaše odpovědi, takže společně děkujeme.

Od: srsen
Datum: 19.08.15 15:10

Zdravím,

nakonec vše zůstalo, jak sršni tak i nějaké to vosí hnízdo. Zakoupeno na míru dvoje dveře se sítkou a ani komár se večer k nám nedostane)) -doporučuji.Testy na včelu, vosu a sršně máme v cajchu, ale pro jistotu, kdyby došlo k většímu pobodání máme tabletky a pro üplný sichr jednu injekci, kdyby to bylo do krku... což musím pochválit naše zdravotnictví.

Nejde to dohledat, kde přesně sídlí pod těma taškama, tak je necháváme žít. Soused je má taky, někde pod střechou, pod taškama, taky to už neřeší. Nejsou nějak vůbec zatím agresivní, asi je to i tím, že všude jsem měla i v tom parnu misky s vodou a viděla jsem je tam jak pijí. Do baráku občas taky naletěl sršeń hlavně večer, to jsou nejvíce aktivní, ale šlo ho chytnout do sítě a vyhodit ven. Co už máme ty dveře, tak i toto už není. Pravdou je, že na balkón moc nelezeme, ale máme zahradu a terasu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.