Dermatitida u psa

Od: Datum: 21.07.15 16:25 odpovědí: 8 změna: 22.07.15 08:11

Dobrý den, má někdo zkušenosti s dermatitidou u psa? Pejsek skočil do rybníka, zřejmě nečistého, prý měl na 1-2 místech kůži do krvava, i uši nebyli ok. Je to pes známé, která toho psa chce pohlídat, ale jám mám taky psy a nechci aby něco chytili. Prý je již 1 týden přeléčená antibiotikama - aurizonem. Nechci riskovat, že se mí psi nakazí. Pejska známé je mi líto, bylo by to sice jen na 1 den, ale stejně, to už není rozhodující.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.07.15 16:49
avatar

Dobrý den, nyní jsem si pročetl několik článků na internetu a nikde se neuvádí, že je to choroba nakažlivá. Pro větší jistotu si zavolejte na veterinu a když Vám to potvrdí, tak by neměl být problém s hlídáním pejska. Zdravím!

doplněno 21.07.15 19:15:

astik - a máte to vyřešeno. Ovšem, nakažlivá choroba to není, tak jde spíše o doléčení toho postiženého pejska, resp. o jeho klid. Asi by neměl moc dovádět s jiným pejskem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.15 16:52
avatar

V těchto horkách bývají ve stojaté vodě sinice. Ty se dostanou na kůži a vyvolávají až otravu. Zvláště u zvířat, protože v kožichu přežívají dlouhou dobu. Jestli pes byl přeléčený antibiotiky, neměl by být infekční. ;) Já bych k takové patálii přistoupila velmi razantně. Psa bych ostříhala, ať je velký jak chce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlcice
Datum: 21.07.15 17:03

Dermatitida u psů není nakažlivá. Vzniká ze svědivé vyrážky, kterou si pes rozdrápe nebo rozlíže a tím zanese do kůže infekci. Tyto vyrážky často bývají alergického původu, nebo mohou v horku vzniknout ze zapaření kůže po koupání a to i v čisté vodě.

Když se objeví vyrážka i zánět v uších současně s největší pravděpodobností se jedná o alergii a ta nakažlivá opravdu není. Může to být i alergie na některou potravinu, kterou ho majitelé krmí.

Nemusíte se bát.

Aurizon je atb na léčbu ušního zánětu. Po týdnu léčby už by měla být ouška zdravá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 21.07.15 19:10

volala jsem ještě na vet, a tam mi řekli, že by ho museli vidět, ale že pro jistotu pejska nebrat, že může ještě být problém, tak nevím, vet je to dobrý

Od: vlcice
Datum: 21.07.15 19:25

No, jestli to nebyla dermatitida, ale třeba svrab, to už by nakažlivé bylo. Tak se raději své známé omluvte, pohlídáte jí ho až bude zdráv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 21.07.15 21:54
To už jsem udělala, ale nevím zda to ustala...
Mám yorka, ty jsou choulostivý, druhý je furt nemocný, teď zase, tak je nechci vystavovat riziku. Navíc mi dnes ještě ukradli auto, takže nemám čím jezdit na vět.
Datum: 22.07.15 06:46
avatar

Astiku, to je nadělení! *plac*Upřímnou soustrast.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: astik
Datum: 22.07.15 08:11

Díky za účast, poslední dva týdny je to jeden malér za druhým*zed**ee*Navíc tím autem jsem vozila i mamku po doktorech..., zrovna dnes potřebuje..., nové auto je blbost, to taky okamžitě ukradnou, navíc na něj ani nemám, njn, život holt není nuda. Policije to neřeší, úřadům je to jedno a feťáci a jiná svoloč mají pré...

Ale to se zvířecích stránek opravdu netýká:-D Aspoň ať ta jsou OK;)

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.