Zájem psů o fenku mimo hárání

Od: Datum: 15.07.15 22:28 odpovědí: 6 změna: 16.07.15 11:43

Dobrý den, moje 14-ti měsíční fenka grifonka vyvolává trvalý zájem psů. Poprvé hárala v 6ti měsících, podruhé v 11ti, hárání proběhlo normálně, až na to, že po jeho ukončení nezmizela snaha psů se s ní pářit. Ona také není proti a nechá na sebe skákat. Nemůže mít nějaký problém? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.15 23:15
avatar
Když měla podobné problémy naše čuba, našel jí veterinář nádor na děloze. Taky se na to přišlo jen kvůli tomu že se k nám táhli psi z celé vesnice.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: artus
Datum: 15.07.15 23:28

To není dobré:(. Tak asi zkusíme veterináře. Děkuji za odpověď

Datum: 16.07.15 05:25
avatar
Třeba bude příčina někde jinde. Nechtěl jsem vás děsit ale jen naťuknot, že návštěva veteriny bude nejrozumější řešení. Naše čuba po operaci žila ještě pěkných pár let a umřela spokojeně na stáří takže ani ta včas diagnostikovaná rakovina nemusí být pro psa konečná.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.07.15 09:10
avatar

Chodili jsme se štěňákem do psí školičky. A protože to byl takový malý moula, zařadili nás do skupinky "voňavky". Skupina fenek, před i po hárání. Ale byla tam i jedna, která byla opravdu "voňavka". Na tu šli pejsani pořád. Žádný zdravotní problém neměla... *nevi* Mona

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vlcice
Datum: 16.07.15 11:19

Pro klid v duši si k tomu vetovi raději dojděte, ale není třeba se předem plašit, zánět dělohy se pozná podle mnohem vážnějších potíží. Také mám fenku která se líbí psům celoročně. Hárá 2x do roka a je zdravá. Přesto se tady někteří psi snaží naskakovat na ni i v době mimo hárání. Jsou to ti nevychovaní a páníček je ani neokřikne. První dva roky jsem ji musela bránit, protože tohle fence jistě příjemné není. Potom se naučila v době mimo hárání po nich vyjet sama a ti chápavější jedinci jí příště už dali pokoj. Stává se i že naskakuje fena na fenu, ukazuje tím tak svoji nadřazenost. Vaše fenečka je ještě hodně mladá, možná jí jen ukazují, že mají vyšší postavení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artus
Datum: 16.07.15 11:43

Díky za odpověď. Ona ale sama za psi běhá, vyzývá je ke hře a pak se jim nastavuje. Asi opravdu raději zajdu k vetovi.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.