Kocour pořád mňouká

Od: Datum: 12.07.15 19:45 odpovědí: 4 změna: 13.07.15 15:44

Jedna moje známá má kocoura,zřejmě s ním není něco v pořádku...Nejen,že neustále ječí (když přijde domů z venku,při odpočinku,přijde k ní ráno do postele a ječí,on leží,má položenou hlavu a ječí,prostě pořád),ale je taky hrozně bázlivý,bojí se každýho pohybu co někdo udělá,každýho zvuku...když rychle běží,jakoby ho "neposlouchají" zadní nohy,prostě se třeba sklouzne po zadku v zatáčce,zatím co její druhá kočka (která bohužel,před dvěma dněma odešla ven a už se nevrátila) ovládala svoje pohyby výborně,ani v nejprudší zatáčce se nesklouzla...tomuhle někdy i stačí rychlejší chůze a už padá.A to hlavní,je strašně hubený,je mu cítit každá kost,a často zvrací (tak 1x 2x do týdne).Dalo by se říct,že tak 40% toho,co sežere,vyblije (doma,ale chodí ven a bůh ví,jestli nezvrací i venku).Navíc mi říkala,že má světlou stolici,ale to bylo tak na začátku roku a nevím,jestli je tomu tak doteďĄ.Co by mu mohlo být? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.15 20:00
avatar
Dobrý den, také mám jednu kočičku plachou. Nejraději by byla 25 hodin denně u mě na klíně. Když není, tak se mňoukáním dožaduje. Jindy mňouká, když se nudí a někdy mi přijde, že to dělá jen tak..
Na kluzkém povrchu kočka uklouzne snadno, když utíká a v rozeběhu chce zatočit.
Až sem, bych tedy nemusela vidět nic nestandardního.
To, že kočka padá i při chůzi, už ovšem normální není, stejně tak jako přílišná hubenost a pravidelné zvracení a barva stolice. Tady je již třeba návštěva veterináře, který provede vyšetření a stanoví diagnózu.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: bavlnik
Datum: 12.07.15 20:52

Snad to bude řešit...děkuji

Datum: 13.07.15 00:42
avatar

Pokud zvíře není v pořádku, což podlepopisu není, tak to řešte jedině s veterinářem. Tady Vám lidé maximálně mohou říct, že OK to určitě není. Ale ani veterinář by Vám na Vaší otázku, co kocourovi je, po internetu neodpověděl, natož laik. Bude to chtít určitě vyšetření krve, trusu, prohmat břicha, končetin, možná neurologické vyšetření. Rozhodně nic co vyřešíte po internetu.

doplněno 13.07.15 19:22:

No jo, některé lidi je těžké přesvědčit, aby se svým zvířetem navštívili veterináře. Znám to ze svého okolí také... Držím palce:)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bavlnik
Datum: 13.07.15 15:44

Kocour můj není,a pořád ji to říkám,ale vždycky odpoví,že nemá čas.Pracuje ve školství,takže teďĄasi čas má,zkusím jí přemluvit..a nebo,s kocourem dojet k vetovi sám.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.