Maličké černé mušky, které štípou

Od: Datum: 07.07.15 17:26 odpovědí: 5 změna: 09.07.15 18:14

dobré odpoledne, poradíte mi? Začaly nám lézt do bytu takové maličkaté asi 1-2 mm černé (nejspíš) mušky. Vypadají jako černé čárky. Nejprve byly zvenku na oknech když byl na nich stín, ale postupně zalezly i do bytu, lezou po zdech a hlavně jsou na stropě a příležitostně přistanou na člověku a štípnou. Z kytek nejsou. Nevím jestli lítaj, vidím je jen létz po zdi. Je nějaký lapač nebo odpuzovač?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.15 17:54

Já jim říkám černý sviňky. Prolezou i sítem proti hmyzu. Od té doby, co máme zateplený panelák a oranžovo-hnědým nátěrem se nám na fasádě drží nejenom obrovské množství octomuilek, ale i těchto černých sviněk. Používáme proti nim elektrický odpařovač Biolit Plus. Docela to tabírá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.07.15 18:59

Muchničky. Je jich plná Sibiř.

Od: janak
Datum: 07.07.15 22:51

Proč Sibiř? Jinak muchničky to nejsou, Muchničky jsou malé mušky, které napadají savce. tohle je o dost menší a není to tak útočné jak muchničky jsou (jak jsem se dočetla). Štípou vzácně a po štípnutí to nenechává viditelné štípance. Nepoletuje to po místnosti. drží se to na stropě.

Datum: 08.07.15 22:34

Můj názor je neodborný a omlouvám se, jestli je to špatně. To, co popisujete je sviluška roztoč. Právě se objevují v době třešní. Způsobují nepříjemné štípance. Nejradši mají místa, kde přiléhá spodní prádlo. Prevence nevím, jestli nějaká existuje. Já na poštípání používám Fenistil. Ještě o nich vím, že na ně je individuální citlivost.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.07.15 18:14

ale to snad ne - svilušky jsou takoví malí červení pavoučci, jakoby, tohle podle tazatelky vypadá úplně jinak - malé černé čárky... máme takové na gauči na zahradě, bohužel nevím, jak se jmenují, ani co proti nim... *ee*

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.