Maličké černé mušky, které štípou

Od: Datum: 07.07.15 17:26 odpovědí: 8 změna: 21.01.17 22:07

dobré odpoledne, poradíte mi? Začaly nám lézt do bytu takové maličkaté asi 1-2 mm černé (nejspíš) mušky. Vypadají jako černé čárky. Nejprve byly zvenku na oknech když byl na nich stín, ale postupně zalezly i do bytu, lezou po zdech a hlavně jsou na stropě a příležitostně přistanou na člověku a štípnou. Z kytek nejsou. Nevím jestli lítaj, vidím je jen létz po zdi. Je nějaký lapač nebo odpuzovač?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.15 17:54

Já jim říkám černý sviňky. Prolezou i sítem proti hmyzu. Od té doby, co máme zateplený panelák a oranžovo-hnědým nátěrem se nám na fasádě drží nejenom obrovské množství octomuilek, ale i těchto černých sviněk. Používáme proti nim elektrický odpařovač Biolit Plus. Docela to tabírá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.07.15 18:59

Muchničky. Je jich plná Sibiř.

Od: janak
Datum: 07.07.15 22:51

Proč Sibiř? Jinak muchničky to nejsou, Muchničky jsou malé mušky, které napadají savce. tohle je o dost menší a není to tak útočné jak muchničky jsou (jak jsem se dočetla). Štípou vzácně a po štípnutí to nenechává viditelné štípance. Nepoletuje to po místnosti. drží se to na stropě.

Od: naja
Datum: 01.01.17 11:06

Malé mušky mě trápi už dlouho, vyzkoušela jsem postřiky co jsou dostupné. Nejvíce jsou na stropě, též na záchodě, asi se šíří šachtici, co je vedena voda, plyn . Kdysi jsem četla, že na moly je bobkový list. Tak jsem experimentovala, Rozdrtila jsem růzhné koření, černý pepř, hřebíček, kari, skořici, nové koření, fenykl, tymian,bazalku, nalámala jsem bobkový list,ještě koření co se používá na bolavé ďásna (emůžu si vzpomenout jak se jmenuje, ale dává se také pod vepřové maso) Dale jsem do krabičky od nanuku. Co jdi kolem tak směs protřepu.Mám 90 procentní uspěch. Ještě se objevuji, ale jsou mátožné a padají k zemi. Také se možná lihnou. Prozatím, největší úspěch, ...Přejo hodně uspěchu

Datum: 08.07.15 22:34

Můj názor je neodborný a omlouvám se, jestli je to špatně. To, co popisujete je sviluška roztoč. Právě se objevují v době třešní. Způsobují nepříjemné štípance. Nejradši mají místa, kde přiléhá spodní prádlo. Prevence nevím, jestli nějaká existuje. Já na poštípání používám Fenistil. Ještě o nich vím, že na ně je individuální citlivost.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.07.15 18:14

ale to snad ne - svilušky jsou takoví malí červení pavoučci, jakoby, tohle podle tazatelky vypadá úplně jinak - malé černé čárky... máme takové na gauči na zahradě, bohužel nevím, jak se jmenují, ani co proti nim... *ee*

Datum: 01.01.17 11:25

Občas jsem jich měla plný strop, ale nekoušou, nedají se chytit, jsou dost mrštné, nejdou na žádné lepicí pásky, tak jsem je několikrát vyluxovala a už je nemám.

Datum: 21.01.17 22:07

Ukončuji diskusi s tím, že to jsou třásněnky, které běžně žijí na polích, když ale obilí začne zrát a vysychat, tak hledají jiné místo, což je typicky v létě. Obvykle vyletí celé obrovské hejno. Člověka nenapadají primárně, ale z nouze - zkouší jestli není rostlina. S oblibou zalézají do škvír a mohou se dostat i mezi vrstvy LCD monitoru a tam zmateně lezou. Nějaké odpuzovače hmyzu by mohly pomoct, sítě moc ne, leda nějaké extra husté, případně prostě zavírat okono (to není v létě moc příjemné).

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.