Čim očistit kočce oko

Od: Datum: 06.07.15 15:12 odpovědí: 2 změna: 06.07.15 17:02
avatar

Nášemu kocourovi pořád teče nahnědlá tekutina z oka.Není nemocný,u veterináře byl několikrát a nakonec zjistil,že má malé víčko.Jeho matka kočka měla to samé s oběma očima.Máte s tím někdo zkušenost čím to zmírnit?vím,že třeba jorkšíři mají taky často špinavé oči,tak jestli jim to majitelé čístí jen suchým kapesníkem nebo mají triky co pomáhá,aby to nebylo tak často.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.15 15:34
avatar

Já si myslím, ale jen myslím, že nejlepší na takové otírání očí je Ophtal. Používám ho pro jorkinku. Líbí se mi na něm to, že je slabý, nepůsobí léčivě, jen mírně dezinfikuje, protože v ospalkách v koutcích očí se množí kvasinky a bakterie. A pak také to, že ho prodávají v jedné krabičce v několika skleničkách. Že načatá sklenička nestojí otevřená kdoví jak dlouho. Když jsou oči hodně podrážděné a hrozí zánět spojivek, používam Optalmoseptonex. Ten má ale přesná pravidla k používání. Jednou mě mladý lékárník poučil, že nemám používat borovou vodu. Ta že je příliš koncentrovaná, silná a mohla by ublížit. :) Ta růžová, nahnědlá, červená tekutina, to jsou slzy. Kočky i psi mají slzy takto barevné. A pak mají pod koutky ošklivé zahnědnutí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.07.15 17:02
avatar

díky,mrknu na to.No právě... kocour je bílý jen pár černých fleků a na tom bílém kožichu jsou ty slzy hodně vidět a vypadá zbídačeně i když tomu tak není.

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.