Pes vyjíždí po nohách lidí

Od: Datum: 04.07.15 16:28 odpovědí: 13 změna: 13.11.15 12:02

Mám 8letého JRT. Je vcelku vychovaný, poslouchá. Poslední dobou ale začal hlídat moje a synovy nohy a když se nám pohnou,tak po nich vystartuje,vrčí a vypadá,že chce kousnout. Nevím,co s tím. Zkoušela jsem odlákat jeho pozornost, zkoušela jsem ho za to potrestat, nic nepomáhá. Nemyslím si,že by náš pes někdy od někoho zažil kopnutí, aby měl důvod se nohou bát a proto vyjíždět. A hlavně dřív to nikdy nedělal. Nevíte, co s tím? Děkuji za radu. Martina


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.15 16:51
avatar

Já si myslím, že si chce hrát. Že se vás snaží zastavit a přimět vás ke hře. Raslík je sedmihlavý dráček a když nemá dost hry a jiného vybití, pak se hlásí velice úporně. A když to není žádost o hru, pak je to žádost alespoň o pozornost. Cítí se zavržený, nepovšimnutý, opomíjený. Upozorňuje na sebe, žádá si vaši pozornost. .

doplněno 04.07.15 18:46:

Pohledala jsem ilustrační obrázek. Tento postoj, přední nohy na loktech, zadek nahoru se vztyčeným ocasem, to je jasná výzva ke hře.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marti
Datum: 05.07.15 11:13

Děkuji za názor. Kéžby to byla pravda. Někdy mám méně času a vím,že raslíci jsou péráčci,co nemají nikdy dost. Ale protože pracuji doma - učím jazyky - tak je tato situace pro mě dost nepříjemná,protože mi Ferdinand (můj pejsek) vyjíždí pod stolem po nohách i studentům. A děje se to i o víkendu,kdy se Ferdovi věnuji dost často a dost intenzivně. Mám trochu strach,že to chce u nás převzít a stát se šéfem smečky. Žiju sama se synem,tak mi připadá,že se F chce stát alfa samcem naší rodiny. Teď jsou prázdniny,tak se můžu pokusit ho víc zaměstnat a víc se mu věnovat a budu pozorovat, jestli se situace zlepší. Ještě jednou díky za nový pohled na věc. Martina

Datum: 05.07.15 11:22
avatar

Na dominanci rovnou zapomeňte, ta se neprojevuje vyjížděním po nohách. Nebo snad v přirozených smečkách v přírodě vidíme, jak si psi získávají postavení tímto způsobem? To se dělá úplně jinak. Popište raději JAK se psu věnujete, když píšete, že se mu dostatečně věnujete.

doplněno 05.07.15 11:40:

Pche, po mě pes taky skáče, okusuje mě, když si chce hrát. Je to normální, psi si spolu takhle hrají, tak si chce hrát i s člověkem po psím. Je potřeba zvolit hry, které jsou pro člověka přijatelné a ty psa naučit (mě to třeba nevadí, ráda si hraju i "po psím"). No ale stále nevíme, jak se zakladatelka psu věnuje, takže všechno jsou zatím spekulace!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marti
Datum: 06.07.15 11:26

Jak se psu věnuji? Chodím s ním často na procházky, protože žijeme ve městě,tak často na místa,kde je volný výběh a tam házíme míčky, talíř, klacky...Procházky děláme dlouhé - 5km minimálně, doma se taky snažíme si s F hrát,.Dřív si náš pes hrál i s ostatními psy,ale před měsícem ho pokousal velký pes (flat retriver) a F se bojí. To jeho vyjíždění rozhodně není hra. Stuhne a pak vyjede,zuby ven a vrčí. To mi jako hra rozhodně nepřipadá.

Datum: 05.07.15 11:24

Pokud pes vyjíždí po nohách, pak není vůbec vychovaný! Chybu hledejte ve výchově a snažte se psa tohoto odnaučit, protože si tohle nesmí dovolit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marti
Datum: 06.07.15 11:27

A právě proto hledám radu, jak na to.

Od: mon*
Datum: 06.07.15 14:39

Nezměnilo se u vás něco poslední dobou, nemá nějaký zdravotní problém? Tohle mi jako hraní taky nepřipadá. Zkuste kontaktovat Gabrielu Hřeblovou ze http://russell-rescue.cz/ s russellíky má hodně zkušeností, už jí jich pod rukama pár desítek prošlo..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marti
Datum: 06.07.15 16:29

Ráda se na paní Hřeblovou obrátím. Děkuji za informaci. Uvítám každou radu.

Datum: 06.07.15 14:50
avatar

Nepomohlo ani opakované zklidnění (znehybnění) nohy? Aspoň po dobu pár dní, prováděné všemi, kdo se v přítomnosti psa pohybují?

doplněno 06.07.15 16:35:

No jéžiš, tak do toho. Poučte všechny, kdo se v okolí psa pohybují, aby při prvním přiblížení nebo chňapnutí tlamy absolutně znehybněli, nejlépe celé tělo, dokud se pes nezaměří na něco jiného. Ono ho to snad přejde. Možná se to bude opakovat několikrát. Na naši fenu to zabralo po pár dnech, ale pokaždé to pak za pár týdnů zase zkoušela. Musíte ale vytrvat, možná Vám někdy pár kroků bude trvat dlouho, protože pes chňapne na každý druhý krok. Nepoužívejte k tomu žádné jiné metody, jen to znehybnění.

Psi tohle dělají proto, že ta noha pro ně je jakési cinkrlátko, které se hýbe v pravidelném rytmu. Jakmile jejich "útok" způsobí, že hračka se houpat přestane, zanechají toho.

doplněno 06.07.15 16:37:

Až teď vidím, že vyjíždí útočně, ne ve hře. Ale stejně to zkuste, na nehybnou věc by pes neměl útočit. Pokud ano, pak jsou asi na řadě odborníci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marti
Datum: 06.07.15 16:27

To ráda vyzkouším, už jsem zkoušela kdeco,tak proč ne tohle. Díky za radu.

Datum: 06.07.15 20:10
avatar

Umí pes nějaké povely? Pokud začne vyjíždět, vykázala bych ho třeba na jeho místo, pak pochválila a dala mu něco dobrého. To mi připadá lepší, než znehybnět (mohl by přitvrdit). Pokud na místo nebude chtít jít, tak mu dejte přes den permanentně vodítko, za to ho čapněte a odveďte na místo, pokud by se vzpouzel. Trvejte na tom, aby na místě zůstal pomocí té couračky. Netrestejte fyzicky, jen okřiknutím a posláním pryč.

doplněno 07.07.15 13:29:

Chytne do huby?:) tak asi delší vodítko, jinak nevím*smich*. Ono tohle plemeno je fakt chytré no.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marti
Datum: 07.07.15 13:25

Povely umí, ale když je v tomhle svém transu,tak občas neposlechne. Zkusím ten voďák. Je to ale chytrolín. Když jsem voďák používala před rokem (měla jsem zlomená 4 žebra a pes nám občas zlenivěl v poslušnosti),tak se velmi rychle naučil si předníma packama dát voďák do huby a držet ho tam.

Od: marci*
Datum: 13.11.15 12:02

Tak s tímto problémem se potýkáme také docela dlouho. Co už bylo rad a opravdu si myslím, že nebude moc odborníků, kteří by

tento problém dovedli rozkrýt. Plně paní chápu a to co popisuje je naprosto přesné. Pes je vychovaný, zná povely, chodí na procházky, hrajeme se s ním atd. atd.,přesto po nohách občas vyjede. Jsem toho názoru, že je potřeba rady zkušeného člověka znalého "psí psychologie". Něco se jim v té hlavičce honí a my nevíme co a proč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.