Peníze na králíka - přivýdělek

Od: Datum: 30.06.15 14:13 odpovědí: 8 změna: 30.06.15 20:37

Ahoj, už pár let vlastním králíka a psa... PSa mi rodiče platí, ale králík je na mé vlastní náklady. Vždy, když mám narozeniny tak si mohu nechat ty menší peníze do 5 - ti stovky, na oblečení co chi já a tp... a tak mi ještě rodiče dyrigují co si koupit můžu... když jsem měla našetřeno měla jsem něco přes 2 tisíce a tak jsem si pořídila králíka ... občas mi něco koupili rodiče, hlavně dozačátku, ale pak všechno za mé náklady. Už mám v peněžence asi pět stovek + mamka u sebe má zhruba 8 stovek ode mě ... Nevíte, jak si může 13 - letá holka vydělat? Krmení kylo stojí do 36 Kč, seno mám vlastní ještě asi jeden celý pytel, ale měla bych nasušit další, horší to je s podestýlkou, bojím se, že dlouho nevýjdem, když jeden pytel podestýlky stojí 120 Kč. a ten máme tak na 2x + 1x týdně vybrání rohu a dosypání ... kdybych šetřila, tak to mám tak akorát a měla bych to na 3x + půl klece nejspíš ... jak si mám vydělat? Peníze od našich nedostávám protože když jsem dostávala 50 Kč, rodiče nám to strhávali podle toho jak jsme se chovali a jak jsme měli v pokoji uklizeno, No a já mámě řekla že 30 Kč si může nechat ... a tak jsem měla dostat až další týden,(a to zase podle "pravidel", ještě že jsem jí neřekla, že podle těch jejich chytrých pravidel půjdu do mínusu a ještě jim budu muset platit já... ) jenže pak jsem já ani bratr nedostali nic ... Už je to pěkně dlouho a když odečtu to chování a úklid, tak 20 Kč,- za ten týden bychom dostat mohli, takže by to bylo asi 180 Kč i s tímto týdnem ... Ale když jsem to mámě řekla, no uvidím ... Prosím poraďte mi, kde si sehnat peníze, Já půjdu nejspíš dneska do sběrny s papírama z uplynulého školního roku, ale to mi vynese maximálně 20-cku. .. :( Děkuji za rady
PS- venčit psy u nás, by mi neprošlo, a koupání psů také ne


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.15 14:49
avatar

Králíka někomu daruj a pořiď si zvíře až když na něj budeš mít peníze. Pracovat legálně na brigádě můžeš až od 15ti let.

doplněno 30.06.15 15:50:

Ano opravdu báječná výchova, že zvíře žere nejlevnější šrot a je ve špíně, když není na hobliny. Nešlo by vychovávat slečnu na něčem neživém? Co když bude králík potřebovat veterináře v řádech tisíců? To asi v bolestech chcípne. Jako lekce do života určitě super ale to zvíře to odnese. Výchovné by bylo králíka vzít a někomu darovat, když se slečna nepostará, a ne tohle!

doplněno 30.06.15 20:41:

Je zajímavé, jak se na začátku počítá a škludlí u králíka každá dvacetikoruna a nakonec je vlastně všechno úplně jinak a v pořádku a na všechno peníze jsou.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: volnahriva
Datum: 30.06.15 15:17

To se rozhodně nechystám, já si seženu peníze i kdybych se na hlavu pěla postavit ...

Dohodla jsem se s rodiči na těch 50 kč za týden, ale musím alespoŇ pravidelně získat papíry do toho skladu i kdyby po 10 korunách... Ale díky za názor

Od: matys2
Datum: 30.06.15 15:54

ještě mužeš najít nějakého truhláře jesli nevyhazuje hobliny že bysis semtam pro ně přišla

Ohodnoceno: 2x
 
Od: volnahriva
Datum: 30.06.15 17:13

Já nechci hobliny z dřeva, těch mám doma habaděj, ty používám jen když tam ty dojdou, ale já chci ty kvalitnější ... Mimochodem, žrádlo žádný šrot, ale směs sušených banánů, semínka, a granule, směs je kvalitní a hodně lidí jí kupuje :)

doplněno 30.06.15 17:17:

A v žádné špíně nežije, má tam věčně vyčištěno, zatím jsem pořád nějak vyšla, buĎto mi to maáma zaplatila s tím že jí to doma vrátím, nebo jsem ještě peníze měla ... A když jsem nekoupila hobliny kvalitní, měl z domu ze dřeva :) vždy čistý a voňavý ...

Datum: 30.06.15 15:24
avatar

Asi se ti to nebude líbit, ale já jsem nadšená tím, jak tě rodiče vychovávají, připravují na život. O to to v životě budeš mít snadnější, protože si budeš umět poradi s tím, co máš. ;) Moji mladí kupují peletky na podestýlku, ve velkém balení, někde, kde se prodává topivo. Je to mnohem levnější než v malém, než ve zverimexu. Až s nimi budu mluvit, zeptám se. ;) Pokus se s mamkou dát řeč, že bys chtěla dostávat pravidelné kapesné. To je nesmírně důležité pro to, aby se děti naučily s penězi hospodařit. Měly by se naučit vědět, kolik si mohou dovolit utratit do další výplaty. Rozmysli si to a v klidu, až mamka bude mít čas a chuť tě poslouchat, jí to řekni. A taky si to zdůvodni. Můžeš jí také říci, že by sis ráda i vydělala, ale nevíš jak. Jestli by ti mohla poradit. Nepros, nekřič, nerozčiluj se. Jen si připrav argumenty a ty pak použij. V rozčílení můžeš akorát ztratit. Takže, všecko v klidu. A pak napiš. Držím ti palec. ;)

doplněno 30.06.15 16:33:

Už to vím od sousedky. V Baumaxu 15 kg za 90 kč. Ale v otopu, ne v potřebách pro chovatele. Peletky na topení. Jsou naprosto stejné jako ty na podestýlku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: volnahriva
Datum: 30.06.15 17:15

Mockrát děkuji :), asi se tedy pokusím shánět něco levnějšího, na kapesném jsme se v klidu domluvili, takže něco dostávat týdně budu, a to mi výjde, moc všem děkuji :)

Datum: 30.06.15 18:25
avatar

Já tedy chválím hezký přístup ke zvířátkům a snahu mít vše pod kontrolou. Myslím, že plánuješ a počítáš dobře. V životě se určitě neztratíš.

Promluv s mamkou, jestli neví v sousedství o starších lidech, kterým by jsi mohla za malý peníz, jako sousedskou výpomoc, pomáhat. Dojít na nákup, umýt nádobí, vyplít záhonky, vyluxovat, zalít kytky. Dospělí mají trochu větší přehled a přece jenom se trochu znají. Asi ne mytí oken, aby jsi nevypadla, ne sekat trávu se sekačkou, to jsou nebezpečné práce.

Nebo vyvěsit na nástěnku v paneláku /nevím, kde bydlíte/ lístek o poptávce jednoduché práce pro studentku s telef. číslem.

I když by nic nevyšlo, alespoň byla snaha. A také se to může rozkřiknout a za nějaký čas bude mít někdo zlomenou nohu a bude tě potřebovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volnahriva
Datum: 30.06.15 20:37

Děkuji za rady, já bych právě i tu sekačku vzala raději, než mytí nádobí ... Sekat trávu musím i doma, takže to je v pohodě, ale jelikož máme myčku, tak s umýváním nádobí mám jen trochu "praxe" a to když se nám myčka rozbila, jenže když už je nová, tak ... Ale děkuji, něco zkusím .*jasne*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.