Kočky se nesnášejí

Od: Datum: 26.06.15 11:47 odpovědí: 5 změna: 04.07.15 15:28

Ahoj,

máme dvě kočky - kocoura a kočku - asi 8-9 měsíců stáří. Na radu veterináře jsme dali vykastrovat obě dvě, nejdříve kočku to bylo v pořádku ale teď jsme dali vykastrovat i kocoura a kočka na něj jenom vrčí a několikrát na něj vystartovala a poprali se. Musíme je držet každého v jiné místnosti a nevím čím to je a jak to mám řešit.

Děkuji moc předem za každou radu. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.15 11:58
avatar


Proklikejte tato videa. V některých z nich vysvětluje pan Jackson, který je opravdu špičkový odborník na chování koček, jak vyřešit nesnášenlivost koček. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.15 12:15
avatar

To samé jsem měla doma,když jsem nechala vykastrovat kocoura.Kočky,které se půl roku milovali,kocoura jsem přivezla z kastrace a kočka na něj začala syčet,mlátit ho packou ,vrčela,byla neskutečně zlá...Kocour jí najednou voněl jinak po kastraci a trvalo to ještě celé tři měsíce,než z něj vyprchaly všechny ty hormony a pak ho najednou zase vzala na milost a od té doby jsou v pohodě.Kocourek chudák nechápal,co se děje.Už jsem si myslela,že jednoho budu muset dát pryč..ale naštěstí i když to trvalo hrozně dlouho dopadlo dobře..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.15 13:56
avatar

V jejich organismech se po kastraci odehrávají velké hormonální změny. Mají jeden pro druhého i jiný pach, mají jiné nálady. Pouštějte je opatrně k sobě pod dohledem, srovná se to časem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.15 11:35
avatar

Měla jsem dvě kočky-sestry, co jsme dali vykastrovat společně. Do té doby se milovaly, ale od probuzení po narkóze se nesnášely. Ještě ani nebyly schopné se postavit a útočily na sebe přes mříže přepravky. Nikdy se to plně nesrovnalo, pomohl jen dostatečný odstup, aby si mohly jít z cesty. Doufejme, že to nebude i váš problém. Žádná kočka není stejná a s dostatečnou trpělivostí věřím, že se to časem urovná. I kdyby se jen ignorovaly. Tak je nechávejte spolu jen pod dohledem a při náznaku konfliktu zakročte (třeba krmení) a rozptylte je. Držím palce. Mona

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 15:28

Nenutit je, ony si zvyknou žít vedle sebe. Pravděpodobně se budou ignorovat. Hlavně je nedávejte násilím k sobě , to by jste tomu nepomohla. Ony se totiž nikoliv nenávidí, ale mají jeden před druhým strach, který lze překonat jen trpělivostí.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.