Pes z ničeho nic čůrá do manželské postele

Od: Datum: 25.06.15 09:35 odpovědí: 7 změna: 25.06.15 20:11

Dobrý den.

Máme 5ti letýho pejska - kluka, křížence čivavy s yorkšírem, je vykastrovaný.

Z ničeho nic nám nyní v poslední době neustále loužičkuje - čůrá do postele. Každý den, jako by to dělal naschvál. Včera to už dovršil tím, že jak mě, tak manželce počůral polštář.

Je za to trestaný, je mu hubováno a ví, že to dělá špatně.

Ale toto nepomáhá.

Neví někdo, proč?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.15 09:41
avatar

Je s něčím nespokojen. Pravděpodobně žárlí na jednoho ze spících. Jakékoliv trestání je špatné, spíš bude lepší neumožnit přístup k lůžkům. Což možná nebude jednoduché...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.06.15 10:14
avatar

Může se jednat o zdravotní problém, vezměte psa co nejdříve k veterináři a až pak řešte výchovné problémy. Z ničeho nic je to vážně divné, to nebude jen zlozvyk.

doplněno 26.06.15 14:18:

Nejdříve je potřeba psa nechat VYŠETŘIT, jestli je zdravý. Potom můžeme řešit výchovu, dominanci etc. Určitě se dostaneme i ke srolovaným novinám jak je zde zvykem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 25.06.15 10:19
avatar

Dobrý den, nepíšete, jestli se v domácnosti něco nezměnilo - mohla by to být i reakce na tuto změnu. Pejsek může žárlit např. na nové dítě nebo kočičku či kanárka. Možná je doma sám a takto dává svou nespokojenost pocítit. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.06.15 10:21
avatar

Z dotazu není úplně jasné, jestli si do postele odskočí jen tak během dne, nebo jestli v posteli i spává a loužičku objevíte až ráno.

S druhým problémem mám jisté zkušenosti. Můj pes (15 let) se mnou v posteli spává. Odnaučit ho to na stará kolena nejde. Na případné názory, že je to vrcholně nehygienické, nebudu reagovat. Nehygienické ano, ale pro mě po ty roky i velmi zdravotně prospěšné. Zbavil mě migrény a ulevuje od bolestí v zádech. Prostě domácí canisterapie.

Ale k problému. Zatímco před pár měsíci mě i 3x v noci budil, že chce ven, v posledních týdech jsem několikrát našla v posteli loužičku. I jinak byl schlíplý, bez nálady, špatně žral. Šla jsem se domluvit s veterinářkou, že ho přijde uspat. Dozvěděla jsem se, že to může být buď od zánětu ledvin, nebo od cukrovky. A zkusila ještě na zánět nasadit antibiotika. A je to dobré. Čurá venku, je zase veselý, žere.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 25.06.15 19:34
avatar

Nehygienické to asi je, ale přílišná hygiena taky není moc zdravá. Pak člověk nezíská žádnou imunitu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.15 16:09
avatar

Poklikejte v archivu. Do modrého vyhledávacího okénka zadejte: pes, čurání do postele. Je tam spoustu názorů a zkušeností.

doplněno 26.06.15 06:42:

Moje minulá, zdravá pes, se asi v 5ti letech začala počurávat. Byli jsme vyčurat po televizi nějak po 22.hodině a ráno, před 6.byla louže v kuchyni, v předsíni, v koupelně. Na cvičáku jsem dostala radu: Uvázat k pelechu. Žádný normální pes se do pelechu a jeho blízkosti nevyčurá. Asi 1m vlny na pletení a sicherkou k pelechu. Po 3 nocích "uvázaná" na pelechu ji pomohlo si vzpomenout, že se tohle nedělá. Jenže, to byla pes, kníračka malá, která nikdy v posteli nebyla. ;) Nepíšete, jaký váš pes je v povaze. Je možné, že je dominantní a vaši postel nepovažuje za své spaní. Třeba šéfuje natolik, že vám dává najevo svou nadřazenost. Za něco vás trestá, prosazuje se. A to už je naprosto o něčem jiném.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.06.15 20:11

Bezdůvodně to asi nebude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.